Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Kazumi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. srp 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Kazumi »

Ahoj som ohromena s vasich vedomosti vazne ma to zaujalo snazila som sa s vami drzat krok ale casom som sa stratila. Hladala som odpoved na moju otazku mam od asusu tu GTS 450 nvidiu direct cu ci blabla. A nejak mi je to trapne ze na rozliseni 1280x1024 s 4-16 x aa grafike dava zabrat a pokles fps sa da dost citit pri hrani. To mam slabu graficku alebo slaby monitor ci co ?

monitor 17 palcovi Hansol CRT cca 15 rocny
i5-2400
4 GB ram kingston 1333
dosku tiez nejaku asus rev 3
Procesor INTEL Core i5-2400 Quad-Core (Sandy Bridge),
HDD WESTERN DIGITAL Caviar SE16 500GB, SATA II, 16MB cache, 7200ot, 8.9ms,RAM 4GB (KIT 2x2GB) DDR3 1333MHz CL9 KINGSTONZdroj SEASONIC S12II-620 Bronze,GK ASUS GTX 560 Ti Top.Základní deska ASUS P8H61 (rev 3.0)Skrin Zalman Z9 Plus
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Ahoj chtěl bych se na něco zeptat a přitom nezakládat další tému, řeším takovou zvláštní věc, mám GF 970 a 4k TV pro hraní, na 4k musím jet vše na low nebo medium, tak mi přišlo dobré jako kompromis rozlišení 1440p, ale to mi jede ve 30hz ať se snažím jak chci , dokonce jsem za rok vysledoval, že nvidia nějak fláká ladění ovladačů.. jedou jen optimalizaci na 4k + barevný prostor YCbCr420 (RGB nelze při 60hz, ale to je jiný příběh trošku jsem odbočil)
ve hrách mi dlouho nešlo 1080p pěkně tmavé a syté a pak jsem zjistil ,že jede v RGB, tak po překliknutí do YCbCr444 je hra ve fullHD taky pěkně tmavá i 1440p (to mi jelo taky v RGB a bylo to takové světlé) ti co vyzkoušeli tak ví. YCbCr 422 mi dělá takové rušivé linky žluté.
Snažil jsem se vysvětlit problematiku, takže má otázka zní, zda jde nějak rozjet rozlišení 1440p při 60hz, protože ona pak ta hra jede synchroně v HZ 30 i 30fps a to je tak na hraně.. když přepnu do 1080p tak jedu 50-60fps normálně (např ROTT) a rott mi při 2160p jede tak 20fps na medium, low 30 a to nechci.
děkuji
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Hladis »

Prvne asi upgradovat grafickou kartu, protože GTX 970 vůbec není na vysoky rozliseni jako 4K a nemá na to vykon.

Tezko ti poradit, když by někdo musel mit stejnou TV, protože omezeni muze byt na strane TV, kterou presne neuvadis a trochu to pusobi chaoticky. Podivej se poradne na svoji TV co a jak vlastne podporuje a zda nemá novejsi firmware. Zda kabel je ok. Taky zda tvoje GPU nemá novejsi BIOS. GTX 970 nemá problem ject 4K 60Hz 4:4:4 bez problemu, ale samo lepsi hry v tom vykonove neutahne. Taky predpokladam, ta TV je zapojena sama.

Osobne mam GPU a zapojenou TV od Panasonicu (ale ne 4K) a zadny problémy podobnyho typu jsme nepozoroval.
Obrázek
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Hladis píše:Prvne asi upgradovat grafickou kartu, protože GTX 970 vůbec není na vysoky rozliseni jako 4K a nemá na to vykon.

Tezko ti poradit, když by někdo musel mit stejnou TV, protože omezeni muze byt na strane TV, kterou presne neuvadis a trochu to pusobi chaoticky. Podivej se poradne na svoji TV co a jak vlastne podporuje a zda nemá novejsi firmware. Zda kabel je ok. Taky zda tvoje GPU nemá novejsi BIOS. GTX 970 nemá problem ject 4K 60Hz 4:4:4 bez problemu, ale samo lepsi hry v tom vykonove neutahne. Taky predpokladam, ta TV je zapojena sama.

Osobne mam GPU a zapojenou TV od Panasonicu (ale ne 4K) a zadny problémy podobnyho typu jsme nepozoroval.
díky chaos jsem se snažil eliminovat :-), ale pozorovat si to asi ani nemohl ne? protože nemáš 4k TV jak píšeš. Navíc nemůžeš v pc používat vyšší rozlišení než 1080p s TV která není 4k přece. Navíc jsem měl měsíc zapojenou i 1070 GF v 1440p to bylo stejné jak jsem psal, spíš to vidím tak, že tohle rozlišení není podporované ze strany ovladačů, protože nepředpokládají, že by jej někdo zkoušel když nativní je 4k (3840x2160) a chtěl jsem v tom jen utvrdit.

ps: wič 3 na medium s pure hair off jede 28 fps na 4k
ona ta 970 zvládá 4k na hry, ale jde o to jak se člověk uskromní na detailech
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od ArgCZ »

izuel píše: Navíc nemůžeš v pc používat vyšší rozlišení než 1080p s TV která není 4k přece.
Jistě že můžeš, stačí povolit DSR v ovladačích a můžeš downscalovat i ze 4K na 1080p


co V-sync, máš ho vždy vypnutý?
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Hladis »

izuel:
4K nemam, pisu to, jen rikam, ze u my TV jsem třeba nejaky problémy, jako zmineny problemy s barvama a linkama, nepozoroval. Co jsem se podival na internet:
I have the same tv 40ub8000 and not only i can have 1080 1440p, 1600p @60fps but i can put them at 77fps (can you say overclocking? ). The only trick is to put your resolution at 1080p then from there create the customs resolutions. So the ones that fit the screen the screen best are the 1080p and 1440p @77hz. Unfortunately you can't oc the screen on 4k. Also even when your at 1440p, the TVs info will still say it is at 1080p :) you guys are welcome
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id- ... 1440p.html
Obrázek
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

pan moderátor to ale napsal obráceně, pokud to chápu dobře, že nemá 4K tv a nesetkal se s žádným problémem a já na to odvětil, že na 1080p televizi těžko pustí vyšší rozlišení než fula.. když to ta televize neumí tak tam nepustíš 1440p ! ty vogo :-)) a proto se s tím nemohl setkat.

jinak má problematika je přenesená z desktopu i do her viz foto, už si rozumíme ?
https://drive.google.com/folderview?id= ... 0x4MmJocEE

ps: když to jede ve 4k 60hz, proč to nejede 1440p v 60h ?

ano mám VS vypnutou, zkoušel jsem i adaptivní, nebo řízení aplikací.
Naposledy upravil(a) izuel dne úte 3. led 2017, 14:51, celkem upraveno 1 x.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Hladis »

Chova se to to naprosto standartne tak jak ma, ty rozliseni a nastaveni Hz bere driver z TV. Zadna chyba driveru tam neni. Precetl jsi si ten navod který jsem postnul ? Musis si to udelat jako custom rozliseni. Samo ti to nepojede.
Obrázek
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Hladis píše:izuel:
Co jsem se podival na internet:
I have the same tv 40ub8000 and not only i can have 1080 1440p, 1600p @60fps but i can put them at 77fps (can you say overclocking? ). The only trick is to put your resolution at 1080p then from there create the customs resolutions. So the ones that fit the screen the screen best are the 1080p and 1440p @77hz. Unfortunately you can't oc the screen on 4k. Also even when your at 1440p, the TVs info will still say it is at 1080p :) you guys are welcome
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id- ... 1440p.html
další pánové v linku uvnitř co nevědí jaký je rozdíl mezi specifikací HDMI 2.0 a verze kabelu 1.3, 1.4a ,achjo
když jede 4k v 60hz, tak je vše ok dle specifikace HDMI 2.0. Do těchto vod to nemělo vůbec směrovat :-(
grafika i televize specifikaci 2.0 umí, znají, podporují, jinak by nejelo 4k v 60hz...
o jablkách a hruškách si psát nechci
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Hladis píše:izuel:
4K nemam, pisu to, jen rikam, ze u my TV jsem třeba nejaky problémy, jako zmineny problemy s barvama a linkama, nepozoroval
protože nemáš 4K TV a nehrál sis s barevným prostorem a různýma rozlišeníma
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Hladis píše:Chova se to to naprosto standartne tak jak ma, ty rozliseni a nastaveni Hz bere driver z TV. Zadna chyba driveru tam neni. Precetl jsi si ten navod který jsem postnul ? Musis si to udelat jako custom rozliseni. Samo ti to nepojede.
ahaaa, to jsem asi přehledl ? ten link co tam píšou? že má někdo špatný kabel, jsem to nečetl dál ani...nebo jaký návod ?? myslel jsi ten na tomshardware?
Naposledy upravil(a) izuel dne úte 3. led 2017, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Hladis »

Ja teda ted uz vůbec nechapu so resis. Chces 60Hz v 1440p. Mas tam navod jak to udelat. Udelej si custom rozliseni pro tu TV.
Obrázek
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

aha děkuju mrknu, to sem musel někde přehlédnout :-(
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Hladis píše:Ja teda ted uz vůbec nechapu so resis. Chces 60Hz v 1440p. Mas tam navod jak to udelat. Udelej si custom rozliseni pro tu TV.
a ty si koukal na ty moje tři obrázky ?abys jako viděl jaký rozlišení mohu standardně dát na desktopu a profil "hra" to laguje myš nejméně, ale už jsem si zvykl. Ale ve hrách to nelaguje, taky zvláštní
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Hladis »

Abych to dal do CZ, v nV ovladaci mas moznost rozliseni upravit. Tam klidne jde vnutit vlastní nastaveni. Pres tohle tam jde vynutit 1440p s 60Hz a mělo by to normalne fungovat.

Driver ty frekvence a rozliseni bere co mu posila TV a co je standart a není chyba driveru, ze tam ma u 1440p 30Hz. Samo je taky dobry mit v TV pokud možno aktualizovany firmware a i nektery GTX 970 potrebovali novy BIOS pro bezproblemovy chod v 4K. Proto jsem psal i o pripadnym updatu tehle věci.

Moji TV jsem zminil jen tak mimochodem. Samozrejme oficialne neumoznuje vice jak 1080p. Ale psals o nejakych podivných barvách mezi RGB a zbytkem a nejakych linkach, coz by tedy ale nemelo nijak souviset s rozlisenim a poctem Hz a opet odkazovals na driver.

Cely jsi to popsal naprosto chaoticky a nesrozumitelne. Stacilo jednoduse napsat, ze chces 1440p s 60Hz.
Obrázek
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

tak sem vytvořil ten custom a 2560x1440x32bit 60hz nejede, jen 30hz, což nic neřeší.
v prvním případě zhasne TV a pak po testování se přepne na původní rozlišení.
pak tam ještě jde vnutit místo automaticky v druhé volbě :
aktivní pixely což je jasné
ale přední část (pixely) nevím
šířka synchronizace taky nevím
a ta polarita + pozitivní hustý... tomu už nerozumím a to časování :
standardní:GTF, DMT, CVT nebo potlačení zatmívacích intervalů f.uck co to je ? , nerad bych tam pouštěl co nejde.. achjo tak pojedu na 30hz no... škoda

ještě k tvé odpovědi - ano firmware v TV jsem updatoval 3x za celý rok.. nevím co tam furt laděj (přišlo mi, že jen profily - sport, kino, hra, přirozeně) ale trošku rychlejší odezva v přepínání v menu tam je.

update grafiky firmwaru ? to dělat nebudu protože to dělá i 1070 ka od gigabyte co jsem zkoušel taky jede 30hz v 1440p + asi 5 ovladačů pro grafiku

ty barevný prostory jsem psal jen jako zajímavost, ano nesouvisí se 30hz problematikou.
ale 444 a 442 je fakt něco jiného než RGB u 1080p respektive u 420 + 4K+ 60hz u TV.

PS: A VNUCOVÁNÍ TOHO CUSTOM ROZLIŠENÍ MI JAKO STEJNĚ NENÍ JASNÝ, KDYŽ TAM JSOU VOLBY, KTERÝ FUNGUJÍ.. JAKO DĚLAT NĚJAKÝ ATYPICKÝ ROZLIŠENÍ K ČEMU ? NATIVNÍ JE DANÉ A TO MI JDE TAK JAK MÁ A JINÉ BY SE POUŽÍVAT STEJNĚ NEMĚLO PROTOŽE OBRAZ PAK NENÍ OSTRÝ JAK MÁ BÝT A JAK MŮŽE BÝT. ( chtěl jsem jen zvýšením těch herců dostat víc frejmů do hry, protože by to víc jelo) a ty herce mi blokují víc frejmů, to řeším zase jako jedinej na planetě ? :-))))))))))))) já mám dycinky něco extra :-))))))))))
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Hladis »

Zalezi na typu a kvalite TV (nerekl si jaky). 1440p nejsou pro 4K TV standart. Nektery to umoznuji, nektery vůbec. Pokud to tam jede, jede to standartne 30Hz. Nekde jde vnutit silou 60Hz prave přes custom nastaveni. Pokud ti to rozliseni a Hz nesezere, mas smulu.
Obrázek
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Hladis píše:Zalezi na typu a kvalite TV (nerekl si jaky). 1440p nejsou pro 4K TV standart. Nektery to umoznuji, nektery vůbec. Pokud to tam jede, jede to standartne 30Hz. Nekde jde vnutit silou 60Hz prave přes custom nastaveni. Pokud ti to rozliseni a Hz nesezere, mas smulu.
tak to mám smůlu :-( jinak mám panasonic TX-40CX400E
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od Hladis »

Ještě jedna věc, mas tam v ovladaci rozliseni v TV modu, tedy Ultra HD, HD, SD. Nemas tam i PC mod ? Priklad: http://www.ozone3d.net/public/jegx/2014 ... -panel.jpg http://www.ozone3d.net/public/jegx/2014 ... -panel.jpg
Obrázek
izuel
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2003
Bydliště: Teplice

Re: Vliv rozlišení a Antialiasingu na paměť

Příspěvek od izuel »

Hladis píše:Ještě jedna věc, mas tam v ovladaci rozliseni v TV modu, tedy Ultra HD, HD, SD. Nemas tam i PC mod ? Priklad: http://www.ozone3d.net/public/jegx/2014 ... -panel.jpg http://www.ozone3d.net/public/jegx/2014 ... -panel.jpg
já ti posílal ty 3 foto
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“