Pruh v obrazu (rozřezaný obraz)

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Asarak
Nováček
Nováček
Registrován: 14. srp 2010

Pruh v obrazu (rozřezaný obraz)

Příspěvek od Asarak »

Čau,

už to bude myslím i chvíli, co se mi v horní části obrazu ukazuje při např. rychlejším pohybu oknem, nebo ve hře, při filmu atp divný pruh - je to takové (celé) rozříznutí obrazu (každej snímek, takže to bliká při pohybu), které pak hned ustane. Navíc to není jen v jednom místě, někdy trochu výš nebo níž.
Jelikož mi to dělalo i na tv tak vím, že to nebude monitorem.

Myslíte že je to na reklamaci grafické karty?
Dík.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Pruh v obrazu (rozřezaný obraz)

Příspěvek od Krteq »

Zkus se trochu víc rozepsat o symptomech a hlavně o modelu karty, konfiguraci PC, OS a přehrávači. Z tohohle se nic zjistit nedá.
Asarak
Nováček
Nováček
Registrován: 14. srp 2010

Re: Pruh v obrazu (rozřezaný obraz)

Příspěvek od Asarak »

Tak, někdy, když se třeba dívám na film začne se v některé horní části ukazovat tohle http://oi56.tinypic.com/9uymh0.jpg . Ale ono to dělá i při hrách nebo přesouváním oken. Prostě takové divné "řezání" obrazu v jedné rovině. A ty se mění, někdy jsou níž, někdy výš...

No sestava: (ale dělalo to i na starší se stejnou grafikou)
Sabertooth P67 - 2500k základ - GTX 460 768MB - EC 550W (možná že je to zdrojem? ten je stejný pořád)
//Windows 7 Pro x64

no a na přehrávači nezáleží

Kdyžtak vemu grafiku ke kamarádovi a zkusím to u něj no.
damib
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. čer 2011

Re: Pruh v obrazu (rozřezaný obraz)

Příspěvek od damib »

Asarak píše:Tak, někdy, když se třeba dívám na film začne se v některé horní části ukazovat tohle http://oi56.tinypic.com/9uymh0.jpg . Ale ono to dělá i při hrách nebo přesouváním oken. Prostě takové divné "řezání" obrazu v jedné rovině. A ty se mění, někdy jsou níž, někdy výš...

No sestava: (ale dělalo to i na starší se stejnou grafikou)
Sabertooth P67 - 2500k základ - GTX 460 768MB - EC 550W (možná že je to zdrojem? ten je stejný pořád)
//Windows 7 Pro x64

no a na přehrávači nezáleží

Kdyžtak vemu grafiku ke kamarádovi a zkusím to u něj no.
1. EC zdroj to nestíhá. Zkus Sesonic který ti navíc ušetří LOVE za elektřinu. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0V41NL1280
2. špatné ovladače
Sem o 150 killů dopředu !!!!!!!!!!
ingenieur
Nováček
Nováček
Registrován: 19. led 2012

Re: Pruh v obrazu (rozřezaný obraz)

Příspěvek od ingenieur »

mel jsem stejny problem,musis zapnout vertikalni synchronizaci. Bud ve hre a kdyz to nejde,tak na plose klikni pravym a dej "ovladaci panel nvidia" - spravovat 3d nastaveni - a tam bud v globalu nastavit nebo si preklikni na nastaveni programu a tam si to zapnes u kteryho chces.. ten pruhlednej pruh uz jsem tam pak nemel
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Pruh v obrazu (rozřezaný obraz)

Příspěvek od Mr Lucas »

Zdrojem to nebude, každopádně ho doporučuju vyměnit (je opravdu nekvalitní), mohl bys díky němu přijít o ostatní komponenty.

Ten jev co popisuješ, se nazývá tearing viz http://extrahardware.cnews.cz/co-jste-a ... chronizace Řekl bych, že to má něco společnýho s vertikální synchronizací, jak píše ingenieur. U her zapnutí vertikální synchronizace nejspíš pomůže, ale u přehrávání videí si nejsem jistej. Kdysi mi to dělala grafika taky a pomohly mi až novější ovladače.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“