Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od hunterak »

Preji dobry den. Mel bych dotaz prechazel jsem z HD 5830 1GB od Sapphiru na GTX 560ti 1GB AMP Edition od Zotacu. Spustil jsem si BF3 a rikam si co to dokaze. Ale kamen urazu byl ten ze jakmile se tam objevil nejaky dym,kour z dela tanku tak mi razantne poklesli fps (pr 55 na 30) apod. Delalo mi to i u Alice maddnes returns. Tam mam omezeny FPS na 30(nevim proc) ,ale kdyz jsem zacal strilet ze sveho peproveho mlynku(pochopi jen ty co tu hru hrali :) )tak se mi FPS snizily o 10 a nastala trhanice. Tohle se mi u starsi ATi nestavalo sice to jelo na nizsi detaily ale nikdy jsem nepocitil tak razantni pokles FPS. Jinak stary ovladace odinstalovany a projel jsem system programem DriverSweeper.Jinak hraju si myslim na pomerne slusne sestave ktera je vypsana zde.
MB: MSI P55M GD 41
CPU: Intel Core i5 660
RAM: Kingston HyperX 1333Mhz 2x 2GB
GPU: Zotac GTX 560ti AMP Ed.
ZDR: Fortron 500W SAGA II
HDD: Western Digital
+ zdroj pohani 3xfan led,zvukovou kartu,mechaniku

Za kazdou radu co by mi mohla pomoct bych byl velmi vdecny dekuji:) za odpovedi
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od Alfajk »

alici nemas sanci utahnout,ma domrvenej UT3 engine,kterej vubec neni optimalizovanej pro tolik shrapnelu na obrazovce a razantne uzira vykon (tady je par tipu co a jak kde nastavit,aby to bylo hratelnejsi http://physxinfo.com/news/5883/gpu-phys ... s-returns/ )

vse dela physx,pokud nastavis medium,nebo snad dokonce low,bude hra krasne plynula

a u BF3 tez nemas sanci utahnout ultra ve full HD,na to je potreba gtx 580,doporucuju vypnout AA,potom je hra o mnoho plynulejsi pri minimalnim dopadu na vzhled (cca +25% fps)
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
keistown
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 16. srp 2009

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od keistown »

BF3 - snizit efekty, snizit stiny, snizit AA, to jsou 3 veci co nejvyrazneji ubiraji FPS

Postprocess AA muzes nechat na plno, to nema skoro zadny efekt na fps, ale hra vypada o dost min zubate, vlastne celkove kazda polozka mimo tech vyse napsanych bere asi 2 nebo 5 fps mezi low a ultra
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od hunterak »

Dekuji za rady :) ,ale problem je v tom ze i kdyz to nastavim na minimalni detaily vse vypnuto jedeto .. celkem dobre ,ale jsou situace kdy se to strasne seka a klesa to az na 30FPS. To mi nerikejte ze to ta Gk nezvladne udrzet na nejakych stabilnich FPS. Mno nic jestli mi nekdo dokaze jak treba spravne nastavit ovladace apod. budu mu velmi vdecny jestli se tohodle da vubec zbavit... nebo jestli ji budu muset menit
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od hunterak »

Jinak teda aby byl prehled rozmezi FPS mam v BF3 30-70FPS. Pri normalni akci mam tak 55-60 a jak se to zacne sekat tak to jde do haje.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Prudké snižování FPS při výbuchách by mohlo znamenat povolené transparentní vyhlazování, radši se koukni jestli je forced offline v driverech.
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od hunterak »

Pockej kde to mam najit? Nejsem zadnej odbornik. A jeste me napadlo jestli by to nemohlo mit dopad na to ze to ma napajeni 2x6pin a nechal jsem ho tam ze stary Atiny HD5830.(nepouzil to co bylo v baleni) Jestli to muze byt duvod. Dekuji za odpoved.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne to důvod neni. Nastavil jsi psrávně ovladače? to musíš udělat jako první, pokud nevíš kde co najít, ačkoliv je to velice sadné, tak hledej.
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od hunterak »

tak to jsi mi moc nepomohl
Kyselinka
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2011
Bydliště: Slovensko

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od Kyselinka »

Je to normalne, ked ti padaju frames pri dyme, alebo pri vybuchoch. Grafa to jednoducho nestiha, necakaj od 560Ti zas az take zazraky :wink:
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od hunterak »

Tak v tom pripade byla,moje sapphire hd5830. Protoze v bf3 jsem nemel zadny brutalni snizovani fps
dales.luk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. říj 2010

Re: Prechod z AMD na NVIDIA aneb bojim se kouře

Příspěvek od dales.luk »

Mám gtx 460 a hraji na vysoké detaily a mám nejméně i na B2K 39 fps!, což je divné o proti té gtx 560 ti.. mám ji nataktovanou na 830/4000.. Jde to sice taky poznat, že to jede už tak pomale, ale nemám takové propady až na 30 fps..
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“