V-Sync synchronizace obrazu - info a vše okolo

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Albatross
Nováček
Nováček
Registrován: 17. čer 2014

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Albatross »

jojo zapnul jsem to v tom ovládacím panelu nvidia a přes inspectora jsem to nezkoušel ani nevím jak bych to tam přesně zapnul :/
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od RAD-x »

Jaké máš v těch hrách průměrné FPS? ten adaptive V-Sync tě z toho problému nedostane pokud nemáš dostatečnou rezervu. Je to v podstatě cosi, co ti při propadu FPS pod refresh rate monitoru vypne V-Synch aby se zamezilo těm V-Sync dropúm na 30FPS...jinej účel to nemá a pokud nemáš FPS vyšší než refresh rate tvýho LCD, tak smůla...
Albatross
Nováček
Nováček
Registrován: 17. čer 2014

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Albatross »

ve hrách mám většinou dost rezervu, monitor mám 60 Hz a já právě nemam problém s dropama u adaptiv ale s tím že se mi nezapne když začnou jít fps přes 60 a začne se mi dělit obraz
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od RAD-x »

Takže teda FPS ti jdou výš než 60...hm a stadartní V-Sync ti funguje normálně?
Albatross
Nováček
Nováček
Registrován: 17. čer 2014

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Albatross »

jojo normální V-sync funguje jenže ten nechci protože s tím mám zase hrozné propady fps
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od RAD-x »

To je dost divný, když řikáš že máš rezervu. No, já V-Sync právě téměř vubec nepoužívám ale tohle by si měl skutečně řešit pomocí NVinspectora http://www.guru3d.com/files_details/nvi ... nload.html

Já už ani nevím, kde bych to v ovladačích zapínal, všechno dělám pomocí týhle utilky.
Albatross
Nováček
Nováček
Registrován: 17. čer 2014

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Albatross »

jojo tak já to zkusím díky :)
mouldy
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 10. črc 2009

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od mouldy »

Zkouším přetaktovat svůj monitor a zvládá maximálně 70Hz, má to smysl?
EDIT: Nastavil jsem si 70Hz přes cru a funguje to. Když nastavim 70Hz přes Crimsony (vytvoření rozlišení), tak to nejde, protože to artefaktuje. Proč?
Ryzen 9 7900X @ ASUS AI OC || Corsair iCUE H150i RGB PRO XT || ASUS TUF GAMING X670E-PLUS WIFI || Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL36@6200 CL30 || Gigabyte RX 7900 XT up to 3,1Ghz/22Ghz 1,02V PTM7950 || Kingston KC3000 2TB || Toshiba 6TB Surveillance S300 || ROG STRIX 1000W GOLD || Be quiet! Silent Base 802 Airflow mode + iCUE || Dell S3422DWG
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jiné timingy? Ono to neni vše jen o počtu hz....

A ověř si že nemáš frameskipping, pokud nemáš klidně to tak můžeš provozovat. Moc to neni ale lepší než drátem do oka.
stylar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2014
Bydliště: Bučovice

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od stylar »

windowed borderless funguje s neomezeným frameratem? updaty byly ohledně UWP, kdy hry běží v okně ale asi funguje všude stejně, když ho zapnu tak renderuje nad 60 fps a nemám tearing? hra je s vypnutým v-sync, je možný aby šel triple buffering bez v-syncu nebo co to je?
DISPLAY: LG OLED48CX 3840x2160@120Hz 4:4:4 HDR 10bit GPU: MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24GB GDDR6X CPU: AMD Ryzen 7 5800X 3,8GHz@4,7GHz boost CPU COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 MB: MSI X470 GAMING PLUS - BIOS 7B79vAM1 - ComboAm4v2PI 1.2.0.A. RAM: Corsair Vengeance RGB RT 64GB (4x16GB) DDR4 3200MHz@CL22 STORAGE: Samsung 970 EVO 1TB@PCIe x4 3.0 (OS), Samsung 980 1TB@PCIe x4 2.0, Crucial MX500 1TB@SATA, Crucial BX500 480GB@SATA, HDD Seagate BarraCuda - 4TB (ST4000DM004) PSU: Corsair RMx Series RM850x (v.2021) - 850W CASE: Corsair iCUE 7000X RGB Black (5x Noctua NF-A14 PWM) KEYBOARD: SilentiumPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB MOUSE: Glorious Model D Wireless (+Grip Tape) SPEAKERS: Edifier R1280T (42Watt RMS) OS: Microsoft Windows 11 Pro CZ 64-bit v22H2
Snek123
Nováček
Nováček
Registrován: 16. úno 2017

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Snek123 »

kdysi, když frčela CS 1.6, tak si pamatuji na ty doby, co se vehementně vypínala Vsync, k odemčení 60+ FPS a snížení input lagu... to byly časy.. :D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Byly? Já to dělám u všeho dodnes protože onen problém s inputlagem je stále stejnej (ba i horší) jak bejval v těhlech časech, protože na samotnym principu bufferingu a vsync se nezměnilo nic od Voodoo 1.
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od madPav3L »

No něco se změnilo, Nvidia má Fastsync. Je to celkem dobré, žádné trhání obrazu, odemčené fps a minimální inputlag, nemůžu si stěžovat.
CPU: i7-12700KF MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 RAM: T-FORCE XTREEM 2x16GB DDR4 3600 MHz@CL14 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung 840 Pro 256GB, 1x Samsung 850 EVO 1TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G602 Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Fastsync je dobrej jen když máš 2+ násobek FPS jak je refresh tvojeho monitoru.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Michal86 »

Dotaz. Mám monitor 24" ASUS MG248Q Gaming, k tomu je grafická karta zatím RX 480 4G. Monitor je připojený skrze display port. FreeSync mi v ovladačích píše že není podporováno. Dočetl jsem se, že FreeSync musím povolit někde v nastavení monitoru. (jakmile se dostanu domů, pohrabu se v tom). Má smysl jet na FreeSync (monitor má rozsah 40-144) při hraní CS:GO? FPS bych locknul na 289. Díky.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pokud pojedeš nad refresh rate freesyncu tak freesync mít logicky nebudeš, ale nech to zapnutý, ničemu to neuškodí.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Michal86 »

Teď mi to tak vlastně docvaklo, že by těch FPS mělo být tolik, kolik bude zrovna zobrazovací frekvence, takže 144 (pokud to pojede stále na tuhle frekvenci) a je jedno, kolik dám FPS MAX (dám li nad 144, mělo by být stejně max 144). Chápu správně?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je to naopak, freesync funguje tak že obnovovoací frekvence monitoru se přizpůsobuje FPS, ne naopak, teda pokud to bude ve freesync range, pokud mimo tak vsync nebo no vsync dle toho co nastavíš v driverech (vsync nenastavuj protože to dělá inputlag), fps lmiter v driverech AMD taky nenastavuj protože taky dělá trochu inputlag, pokud jej potřebuješ tak jej nastav v samotné hře nebo třeba v MSI afterburneru.
Michal86
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. led 2005
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od Michal86 »

Díky moc, jestli to rozchodím, nastavím ve hře fps_max 144 a uvidím jestli poznám rozdíl. Je nějaká utilitka na nějaké to měření inputlagu, nebo něčeho abych věděl jestli je to lepší nebo horší?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: V-Sync a vse okolo synchronizace obrazu

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To ucejtíš na myši, SW to nelze měřit bez HW prostředků jaklo Fcat.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“