Problem z Grafickou kartou ?

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
LOLko1
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od LOLko1 »

chcem sa spytat ci to je niejaky problem alebo nieco odchadza na grafickej karte.
pocas hrania hier alebo ak hram minecraft a zapnem team speak tak sa mi stane to co je na obrazku nizzsie. Cely obraz alebo len polka sa mi roztiahne az do stredu monitora.
mam graficku kartu nvidia geforce 7300gt, maticna doska je ASUS P5GC-MX,1GB DDR2 ram, 500GB HDD

Prosim, ak by ste mi vedeli nahodou pomoct co s tymto tak vam velmi dakujem


Obrázek
hunterak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. pro 2008
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od hunterak »

Nevím jak tvůj problém vyřešit. Ale pokud to nevyřešíš tak na aukru za pár stovek sežneš nahradu.
CZECHBorek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. říj 2011
Bydliště: Havířov

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od CZECHBorek »

děla to i v jiných hrách? a psal jsi že když zapneš team Speak takže když nejede tak to neděla?
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od lazan »

Pokud to dělá problém pouze v minecraftu, problém bude patrně v nastavení, nebo s ovladači. Pokud to dělá i v jiných hrách, tak to hází artefakty a je po ní. Doporučuji to nějak otestovat v zátěži, třeba msi kombustor. Ještě potom zkoukni teplaty, jestli jsou v normálu.
trodas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2004
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od trodas »

Já bych to zkusil přes ATI tool, netřeba ho instalovat a když ukáže tohle:

Obrázek

...tak víte, že jste v troubě :lol:

( https://rapidshare.com/files/1410893481/ATItool.zip )
( http://www.sendspace.com/file/qc53h5 )
"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
"I believe that all the people who stand to profit by a war and who help provoke it should be shot on the first day it starts..." - Hemingway
LOLko1
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od LOLko1 »

Tak ati tool som si stiahol a bolo to v pohode ... moze to robyt aj kvoli teplote ? pretoze ak hram minecraft alebo cs alebo nejaku hocijaku hru ... a spostin potom napriklad speed fan aby som si zistil aku mam teplotu tak to zacne zasa ... robi mi to na kazdej hre ... :) dakujem
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od lazan »

Jak jsem ti psal, stáhni si msi kombustor a dej grafiku testovat, tam ti to píše rovnou i teploty.
Dithius
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2007

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od Dithius »

jj než Ati tool je lepší MSI kombustor dej si maximalní rozlišení tvého monitoru a dx11 (jestli máš win7 + tvoje GK podporuje Dx 11 nebo dx10) potom spusť a sleduj teploty

jestli budeš mít po tom odvahu dej extreme burnout test :) ale jestli máš horší chlazení muže to být nebezpečné .)
CPU: AMD Ryzen 7 7800X3D, IF 2033 MHz; MB: ASROCK B650 PG Lightning; RAM: Trident Z5 Neo 32GB 6033MHz CL30-38-38-28-68-48-1T(GearDown Disabled); GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD: Kingstone KC3000 2048 GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Thermaltake Core P5; Rad: Alphacool NexXxoS Monsta 560mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + acetal top; No exp-reservoir; OS: Custom Fedora 39 (installed ground UP from cmd nonGUI).
LOLko1
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od LOLko1 »

MSI kombustor som stiahol a zpol vsetko v pohode asi v pohode no :D tak graficka mala max 80 stupnov max 6 fps min 5 fps ... jeden problem bol podla mna si ten ze mi tam ukazovala gpu teplotu a potom na kolko precent mi gpu pracuje ... a tam bolo furt 0% tak som poslal kamaratovi nech skusi a on tam mal v pohode 90% cize to potom znamena ze mi uz graficka nejde ?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne, to znamená že má v tvém případě tak starou architekturu že u ní nelze sledovat vytížení GPU.
LOLko1
Nováček
Nováček
Registrován: 27. zář 2012

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od LOLko1 »

No dnes sa mi tsalo to ze som zapol pocitac ... vsetko v pohode pri bootovaciom logu mi naskocil taky uzky fialovy pasik :D a potom ide dalej a mi vypne monitor to znamena ze moja gk je dead ? diki bohu za tu smejdnu grafiku na maticnej :D
lazan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2010
Bydliště: Kutná Hora

Re: Problem z Grafickou kartou ?

Příspěvek od lazan »

Jo, tvoje grafika odešla do křemíkovýho nebe. Nic tak strašnýho to neni, cenu měla možná tak 150,-
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“