Jakou kartu k mé sestavě

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od madMax »

Moje aktuální PC sestava je už cca 6 let stará. Oproti původní 7900 GTO jsem před pár lety koupil HD 3870. Jelikož nové hry nehraju, tak mě to nijak nepálilo.

Nyní jsem ale dostal Mafii 2 a na mém monitoru je hra koukatelná jen na 1920x1080 a tady už má sestava zaostává. Sice v tom jejich testu mi to ukazuje průměrně 42 snímků, ale při hraní se občas zasekává a musím mít povypínané vše a detajly na minimum.

V novém hardware se už vůbec neorientuju a nesleduju. Dnes jsem prohlížel nějaké starší testy a tak nějak jsem si vyhlídnul buď HD 4870 a nebo HD 5770.

Každopádně chci dokoupit ještě 2GB RAMky a novou grafiku, kterou chci z druhé ruky a max cena je 1500,--

Dokážete mi někdo doporučit jednu z těch co jsem si vybral, případně zda by byla lepší jiná volba. Co jsem koukal výkonově by na tom měla být o něco lépe nVidia GTX 260 ale zase bude delší a rozežranější.

Tak jsem spíš pořád mezi 4870 a 5770.
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od Alfajk »

hlavne potrebujes novy cpu,ne kartu...
CPU: AMD Ryzen 5 7600X@5,5GHz | GPU: ASUS TUF RTX 3070 GAMING 8GB@2000MHz | MB: ASUS PRIME X670-P WIFI | RAM: 32GB DDR5 6000MHz CL36 FURY EXPO | SSD: WD Black SN770 NVMe 2TB | PSU: Seasonic Focus GM-850 Gold | CPU Cooler: Noctua NH-D15 | Case: be quiet! Pure Base 500DX Black | OS: Win 10 Professional | Monitor: ASUS TUF Gaming VG27AQL1A
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od madMax »

Myslíš? Já zkoušel přetaktovanej a nepřetaktovanej CPU a to samé s GPU a zdálo se mi, že přetaktovat CPU se tolik neprojevilo. Musím zkusit až se dostanu k PC znovu ten test.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od durod »

Obrázek
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od madMax »

Takže myslíte, že grafika nepomůže, protože to brzdí procesor?

Co by se dalo ještě sehnat zajímavého do socketu 775 abych si pomohl? Předpokládám že už jen bazar. Kvůli jedné hře zase nebudu kupovat desku.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od durod »

nejake stvorjadro + OC

na aukru se Q6600 prodavaji za 2K, svuj prodas za 800-1000
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od madMax »

EDIT: tak jsem CPU pořídil. http://aukro.cz/intel-core-2-quad-q6600 ... 29903.html


Díky, já jsem to otestoval a nepřetaktovaný CPU na 2,13 ghz dával v tom jejich testu výkonu a dávalo to 27 snímků v určitém místě (+/- nějaká desetinka) v dalším sledovaném zase 35 atd. Pak jsem přetaktoval CPU o 1000 mhz na 3,12 ghz a nárůst ve sledovaných místech byl o cca 2 snímky.

Pak jsem zkusil grafiku a rozdíl mezi nepřetaktovanou 776/1126 a přetaktovanou 830/1246 byl o 3 snímky.

Nevím, no, asi to brzdí vše, ale ta grafika se mi zdá že více, protože o 10% přetočené GPU přidalo 3 snímky a o 50% přetočený CPU přidal jen 2.


Postupně asi pořídím i nějaký CPU, ale teď bych se chtěl vrátit k té kartě.

Co bude lepší? 4870 nebo 5770 případně něco od nVidie?
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od durod »

4870 urcite ne.

HD5770 za cca 1500 z bazaru je k tomu CPU dobra volba, z nVidie GTX550Ti, ale ta bude o 3 stovky drazsi a o par procent vykonnejsi
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od madMax »

Díky moc, já právě koukal na porovnání a tam byla 4870 výkonější, ale patrně to ještě nebylo odladěnejma ovladačema.

Myslíš, že je 2GB RAM kritické, nebo to je ještě na hraně? Mám win7.

Ten počítač jsem si skládal před 6 lety za necelých 50k pak jsem přestal hrát hry, ale přez zimu si občas něco zahraju. Aktuálně předělávám bydlení, takže není nazbyt a nechci do PC cpát zbytečně peníze, když jej mám už jen na net a filmy. Myslím, že s tím 4 jádrem a novou kartou budu mít zase na pár let pokoj.
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od durod »

2GB na win 7 je tak tak. Ale mam kolegu s 2GB RAM , q6600 bez OC a gtx260 a moc si nestezuje,obcas si i zahraje(myslim, ze dokonce na 1920/1080, low medium high detaily jak ve ktere hre)
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
asessino
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2012

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od asessino »

resil jsem neco podobneho.moje sestava Q6600 OC 3,4Ghz 2gb ram DDR 2,moncek 1680x1050 a 8800GTS 512mb.
dokoupil jsem grafiku ATI 7850 + 4gb ramek a jedu vse na max s vyjimkou par her kde nezapnu AA.
co se tyce CPU tak me nebrzdy jen nekdne a to zanedbatelne.
CPU: i5 3570k 4,5Ghz
RAM: 8GB DDR3
GPU: Ati Radeon R9 290 FW3
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od durod »

Ale brzdi, jenom o tom nevis
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od madMax »

Tak jsem dnes přehodil procesor. Nejprve jsem nechal proběhnout celý test výkonu v té Mafii a tady jsou výsledky

E6400 @3040MHz dal celkem 36.1 snímku
Q6600 @3150MHz dal celkem 37.6 snímku

Tedy výsledek nic moc, ve hře ale ubylo míst, kde se grafika viditelně zadrhávala. Ještě to bude určitě chtít tu kartu, je určitě větší brzdou než byl CPU.

PS: Jinak ohledně frekvence CPU, taktuji jen bez zvyšování napětí. Dělám tak jen pro můj dobrý pocit, s ohledem na 430W zdroj Seasonic a tedy i kvůli spotřebě.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Core2 je pořád Core2. Ta architektura je stará a pomalá. To 4 jádro ti pomůže jen v hrách co aktivně využijou více jak 2 thready. Ve zbytku budeš limitovanej pořád +- stejně.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od Hladis »

U Mafie II je hlavne znat limitace CPU po zapnuti PhysX ,kdy APEX je pocitanej pres CPU a tam maji co delat i stary Bloomfialdy. S lepsi GPU se da urcite polepsit ,ale to Core2 bude proste v tyhle hre brzda a s PhysX uz vubec.
Obrázek
madMax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. kvě 2006

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od madMax »

Musím to trochu poupravit. Nejprve jsem byl trochu zklamaný, že jsem poslechl první rady a koupil procesor místo grafiky. Podle toho testu výkonu by jednoznačně nová karta přidala víc. Když teď hraju, tak vyjma minima pasáží běží hra úplně plynule. Zlepšilo se to natolik, že ani nebudu spěchat s nákupem karty a klidně budu hrát.

Kartu koupím tu 5770, dokoupím postupně i další 2gb RAM a hodně výhledově bych chtěl SSD disk. Myslím, že budu mít zase na pár let pokoj.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou kartu k mé sestavě

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne nebude protože Core2 quad je už teď zastaralej a pomalej CPU, koupil jsi docela hovadinu, mrhání peněz.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“