Kompatibilita PCI-Express deska - grafika

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
GenuineOver
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. led 2013

Kompatibilita PCI-Express deska - grafika

Příspěvek od GenuineOver »

Čaute, mám základní desku která mi podporuje PCI-Express 2.0 x16 a chtěl bych tam namontovat grafiku která má 3.0 tak jsem se chtěl zeptat jestli bych si jí tam mohl dát nebo kupovat novou desku děkuji za odpověd.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od tielka »

No desku si novou koupit můžeš , ale ta grafárna ti na té staré pojede uplně v poho...ještě bych dodal že musíš mít i CPU co podporuje PCI-Express 3.0 .... 8-)
falcao
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. lis 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od falcao »

Dobrý den,mám stejný dotaz jen nechápu proč by měl procesor CPU podporovat PCI.Express 3.0 Té odpovědi nerozumím.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od tielka »

falcao píše:Dobrý den,mám stejný dotaz jen nechápu proč by měl procesor CPU podporovat PCI.Express 3.0 Té odpovědi nerozumím.
protože aby ti fungovalo PCI-E 3.0 potřebuješ 3 věci které to umí cpu,desku a grafiku...jinak to nefunguje...
Fargl
Nováček
Nováček
Registrován: 15. bře 2008

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od Fargl »

WUT???
Samozřejmě že ti PCI-E 3.0 grafika v PCI-E 2.0 půjde. Sám tak momentálně funguju. :)
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od AllowedCry »

Tady to všichni špatně pochopili, ti co jsou IT znalí chápou, ostatní ne a grafika samozřejmě pojede :mrgreen:
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ OC || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od Hladis »

Zbytecne komplikace.
GenuineOver píše:Čaute, mám základní desku která mi podporuje PCI-Express 2.0 x16 a chtěl bych tam namontovat grafiku která má 3.0 tak jsem se chtěl zeptat jestli bych si jí tam mohl dát nebo kupovat novou desku děkuji za odpověd.
Dat ji tam normalne muzes. Nic se nestane a fungovat bude normalne, jen bude v rezimu PCI-E 2.0.
Obrázek
falcao
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. lis 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od falcao »

Díky za info
wallander
Nováček
Nováček
Registrován: 27. lis 2015

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od wallander »

Zdravím, nechci zakládat další topic, ale mám podobný problém. Leží mi tu počítač s motherboard Asus P5G41T-M LX V2, procesorem Intel dual 2.1GHz a zdrojem 450W. chtěl bych do toho dát grafickou kartu MSI N210-TC1GD3H/LP, ale pořád mi není jasné, jestli tam půjde, protože deska má psáno PCIex16 1.0 a grafika je 2.0. Mohli byste se mi na to někdo kouknout, moc se v tom nevyznám, tak abych tu grafickou kartu nesháněl zbytečně. díky moc
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: PCI-Express 2.0

Příspěvek od Hladis »

Nemel by v tom byt problem a vzhledem k vykonu ty GPU to PCI-E 1.1 ani nebude brzda.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“