Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Aha, ja jsem jen tak zbezne zahlednul na vogons fotky G71 karet se dvema vyrezy, ale k funkcnosti se tam nikdo nevyjadroval.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

havli píše:A status legendy, no - jak se to vezme. Ano - je to prvni DX9 karta, ale vsechno co umi R9700, tak X800 umi taky (mimo AGP 2x). Cili ma cenu v praxi pouzivat na hrani R9700? No, nema.
No jo, lenze ludia tie karty kolko krat nekupuju s tym, ze by ju chceli realne pouzivat vo svojej retro masine, ale aby si ju dali na policku. A v tomto ohlade je uplne jedno, ze X800 je v praxi lepsia a tiez sa to odzrkadluje v cene za tu 9700.
Hladis píše:
havli píše: Dokonce i X850 funguje pod win98.
No ale pod Win98 jsou uz s nima nejaky problemy co jsem cet a neni to pro W98 vhodny. Na dalsi radu uz se ty drivery i nejak hackovali. X800 je i dost overkill na CPU do Socketu A.
Neni su s nimi ziadne problemy, sam so svojou X800Pro@XT normalne pod 98 fungujem. 9500@9700, ktoru som tam mal pred tym sla do krabice. Overkill to samozrejme je, ale kto z nas tu dnes robi naozaj period correct masiny?

A len tak btw, na dalsiu radu (X1xxx) uz ziadne drivre pre 98 neboli, to uz bola cisto XP karta. X8xx boli posledne karty s podporou 98, aj ked od ATI oznacovanu ako beta.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hmm, ja na Vogons cetl nejaky problemy s X800 na W98 a starsich deskach a ze driver se na tom chova jako bugfest. Asi zkusim nejakou sehnat a vyzkouset.
Ono ty posledni rady grafaren s AGP uz nejsou moc vhodny na "retro" a W98. Ty uz byly zakoreneny v XP a podpora s optimalizaci pro W98 a starsi hry uz sla do kopru. Ona i ta R300 je na hrane a spis je lepsi ji mit pod WXP nez W98.

Jinak DOCu kdyz mas takovou premiru R9800, tak ti klidne muzu odlehcit. :mrgreen:
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Tchyně má jedno PC s R9800 a valí na tom účetnictví a nechce to pustit :evil: :D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ji to ukradni. Pro vyssi cil snad sahnes i k rekneme promlematickemu chovani. :D
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, pche ty si myslíš že to pozná když tam místo toho bude třeba FX5200? Hehe. Já jsem takhle přišel před mnoha lety k jedné voodoo5, někdo přinesl kancl komp co začal mít problémy na upgrade a hádej co P3ka 1Ghz coppermine na chcípající I815 desce s V5 5500 AGP. Co si myslíš že bylo jako první diagnostikované jako vadné a muslo to jít "do recyklace" hehe....

Hladis ty prevíte nedam, mam jen jednu free jinak v sestavách a tu jednu si chci nechat. Koukal jsem že je na aukru ta KT3 ultra v bundlu, eeh? Zbavuješ se náhradních komponent které jednoho dne budeš shánět.
janis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Olomoucko

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od janis »

Hladis píše:Ta nema uz podporu W98, to uz neni to "retro", ...
Sice beta, ale přece jen jde pod 98 rozběhat - X8xx byla od ATI poslední 98/ME usable.
https://drivers.amd.com/drivers/Catalys ... notes.html
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Hladis píše:Ona i ta R300 je na hrane a spis je lepsi ji mit pod WXP nez W98.
Jasně, v době kdy jsem kupoval R300 jsem se rozhodně neměl důvod vracet k Win9x :)
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Uff, naprosto opačné zkušenosti, já jsem XP naprosto hejtoval, bootovalo to pomalu drivery byly zpočátku horší, a hlavně nefungovala na tom, tak 1/4 her co jsem hrál takže no go. Já jsem držel win98 jako main OS až cca do poloviny roku 2004 než se začaly objevovat hry co na tom nejely. V praxi jsem to měl v dual-bootu a aktivně používal až skoro do Nehalemu (díky Asrock I865desce pro core2 co s tim byla kompatibilní). XP byly taková bolest kterou jsem pár let přetrpěl a pak šel rovnou do win7, protože to aspoň byl pořádnej 64-bit OS a zpětná kompatibilita nebyla zdaleka taková bolest jako přechod 98-XP.

Osobně mi na XP nejvíce vadila extrémní fragmentovanost věci po spuštění, kde bez SSD (stav většiny života toho OS) byl samotnej boot PC naprostej porod kterej do "načtení všeho" mohl u většiny PC trvat minuty, nemluvě o laptopech. A dále naprostá děravost. 9x byly jedna velká díra ale XP ač byla snaha tak po pár letech byly tak prolezlý že stačilo nekrytej PC připojit k otevřenýmu netu a mohl bejt reinstall, a to byl fakt "reinstall" ne jak u win98 kde jsem si rozbalil včerejší kopii celého OS kterou jsem si předtim udělal z nouzáku blbym winrarem heh. NTFS všechno toto znemožnilo a ač skvělé pro korporát pro mě to byla akorát překážka. Win7 na druhou stranu... mejch 10 let bez reinstallu mluví za vše.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:Koukal jsem že je na aukru ta KT3 ultra v bundlu, eeh? Zbavuješ se náhradních komponent které jednoho dne budeš shánět.
Nebudu, tohle mam navic. KT3 desky mam jeste tri, SB Live! mam taky jeste jednu a stejne je nepouzivam (jsem Audigyfil), R9600 mam taky jeste dve. Zbytecny to drzet. Kdyby tu nekdo chtel https://aukro.cz/msi-kt3ultra-aru-athlo ... 6970490156
DOC_ZENITH píše:Hladis ty prevíte nedam, mam jen jednu free jinak v sestavách a tu jednu si chci nechat.
Nekecej, k cemu ti je tolik sestav. Hrat na tom nebudes, seda na to akorat prach, u me bude mit aspon nejaky vyuziti. :P
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

DOC_ZENITH píše:Jo, pche ty si myslíš že to pozná když tam místo toho bude třeba FX5200? Hehe. Já jsem takhle přišel před mnoha lety k jedné voodoo5, někdo přinesl kancl komp co začal mít problémy na upgrade a hádej co P3ka 1Ghz coppermine na chcípající I815 desce s V5 5500 AGP. Co si myslíš že bylo jako první diagnostikované jako vadné a muslo to jít "do recyklace" hehe....

Hladis ty prevíte nedam, mam jen jednu free jinak v sestavách a tu jednu si chci nechat. Koukal jsem že je na aukru ta KT3 ultra v bundlu, eeh? Zbavuješ se náhradních komponent které jednoho dne budeš shánět.
Dobrý tip, trochu jí to OCnu, až si bude stěžovat na nestabilitu, tak vyhodím GK, dám tam MX440, vrátím na default a R9800 bude má :P :-D
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

DOC_ZENITH píše:Uff, naprosto opačné zkušenosti, já jsem XP naprosto hejtoval, bootovalo to pomalu drivery byly zpočátku horší, a hlavně nefungovala na tom, tak 1/4 her co jsem hrál takže no go. Já jsem držel win98 jako main OS až cca do poloviny roku 2004 než se začaly objevovat hry co na tom nejely. V praxi jsem to měl v dual-bootu a aktivně používal až skoro do Nehalemu (díky Asrock I865desce pro core2 co s tim byla kompatibilní). XP byly taková bolest kterou jsem pár let přetrpěl a pak šel rovnou do win7, protože to aspoň byl pořádnej 64-bit OS a zpětná kompatibilita nebyla zdaleka taková bolest jako přechod 98-XP.

Osobně mi na XP nejvíce vadila extrémní fragmentovanost věci po spuštění, kde bez SSD (stav většiny života toho OS) byl samotnej boot PC naprostej porod kterej do "načtení všeho" mohl u většiny PC trvat minuty, nemluvě o laptopech. A dále naprostá děravost. 9x byly jedna velká díra ale XP ač byla snaha tak po pár letech byly tak prolezlý že stačilo nekrytej PC připojit k otevřenýmu netu a mohl bejt reinstall, a to byl fakt "reinstall" ne jak u win98 kde jsem si rozbalil včerejší kopii celého OS kterou jsem si předtim udělal z nouzáku blbym winrarem heh. NTFS všechno toto znemožnilo a ač skvělé pro korporát pro mě to byla akorát překážka. Win7 na druhou stranu... mejch 10 let bez reinstallu mluví za vše.
Jo to je fakt úplně opačně, já instaloval XP záhy co přišly (12/2001), měl jsem tehdy 320 MB RAM, přetočenýho Durona, k tomu GF2 MX. Drivery byly na všechno a bylo to rychlejší než na 9x. Ale hrál jsem samozřejmě nový hry, co tehdá vycházelo.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC je stara konzerva, ten prechazi na novy OS az kdyz uz neni vyhnuti. :mrgreen: Ja presel na XP brzo, jelikoz W98-ME byl proste bleh system a XP byl velky krok kupredu.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Spíš stranou než dopředu, stranou do NT lajny, čím jsou podle tebe XP lepší než 2000? Tim že už nepodporujou nonPNP ISA devices? Tím že nenabootujou jakmile člověk udělá jakoukoliv větší změnu HW (na straně boardu), atd, atd. Ve stabilitě/výkonu se nelišej nijak. Akorát má člověk navíc useless staré multimedia playery a UI ze kterého je mi na zvracení a stejně ho vždy okamžitě přepínám na to z 2K heh.

Já jsem došel do stavu že většina mejch retro sestav má dualboot 98/2K, XP mam jen na asi dvouch, těch co nemaj vůbec ISA sloty, protože nepodpora non PNP ISA zvukovek a kompletní nepodpora ISA síťovek suxx.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Resit ISA na XPckach je jako resit dnes absenci PCI. ISA byla uz mrtvola, kdokoliv rozumnej v ty dobe mel uz vse s XP na PCI a ne na zastaraly, problemovy a slow ISA a to pak prichazelo PCI-E. I muj hlavni retro komp, ktery ma pokryt co nejsirsi okruh her, neni postaven na ISA a vubec mu nechybi a nema XP. Dualboot s XP jedine pokud chces hrat hry i po roce 2000 na modernejsich GPU, ale nesmi to byt zastaraly board se slow CPU, tam davat XP nema zadnou cenu. Tys drzel zbytecne i Win7 neskutecne dlouho a porad baziroval na PCI na deskach, proste konzerva do morku kosti. :-D :P
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Bavíme se o příchodu XP bez service packů, tzn 2001, představa že mé oblíbené DOS hry budu hrát bez zvuku nebyla fakt růžová, to byl tehdy ten hlavní důvod + jsme ještě tehdy hrávali na LANkách, a na 98 jede TCP/IP i IPX/SPX oba v 32 i 16-bit variantách. Kdežto do XP jde doinstaloval IPX jen v 32-bit, takže takovej Red alert2 třeba ok, ale staré CNC hry jaksi ne. Ostatně, já jsem na LAN nasadil TCP/IP až s příchodem UTčka, což byla první hra která se přes to hrála, do té doby dominovalo IPX a většinou jeho 16-bit varianta.

Samo sebou dnes jsou tyhle hry opatchovaný a můžeš je hrát na modernim systému, ale tehdy tomu tak nebylo.

Co se týče PCI, to jsem vždy sháněl pro duhej komp kvůli specifický zvukovce, hlavní má ESI Maya 44XTE cca od 2016, co jsem postavil "doomsday machine", ala můj první halvní komp bez PCI. Shodou okolností tam teď PCI zase mám, ale je neosazené.

Co se SW týče to máš pravdu, tam jsem vždy konzervativní ale myslim si že je to správná cesta. Nové verze SW jsou dnes více než kdy jindy doslova beta stádium a uživatelé nedobrovolní testeři, obvykle neni o co stát aproč se hnát dopředu, to samé se týká i driverů. Já jsem na win10 přešel víš proč, protože mi v AOE2 DE blbnul po delší době hraní zvuk a hra měla oficiální podporu jen 10, tak jsem si myslel že je to tim. Ale nebylo, problém furt stejnej a nejsem v tom sám, je to bug hry ne problém u mě... ale co už zůstávám, přichází ten čas kdy hry začínej 10 vyžadovat takže smutně přecházim tehdy jako v 2004 na XP. Přechod na 7 byl tehdy spojenej s ramdrive, kterou mi XP nedokázaly obsloužit, C2D éru jsem s nima ještě přežil a přes PAE naadresovali 8GB, ale pak přišel Nehalem, já šel do více jak 8GB RAM a tam už jsem musel jít do 64-bit.
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Zdar, zvažuju, že bych si do svý MSI KT3 Ultra hodil nějakej Athlon XP mobile.

Nevím, jestli moje deska umí fsb 166 s děličkou 5, takže bych taktoval kombinací vyšší FSB + vyšší násobič. Někde jsem četl, že by snad athlony xp mobile měly mít otevřený násobič, ale netuším, jestli to bude umět moje deska využít. Matně si pamatuju, že když sem na ní taktoval naposled (to jsem měl thoroughbred 2400+), byly v biosu vidět jen násobiče pro daný procesor, tj 15 a nížší. Deska umí i thoroughbred 2600+, ale násobič 16 tam na výběr pro můj procesor nebyl.

Zkrátka mě zajímá, zda když tam nahodím třeba athlon xp mobile 2500+, jestli bude v biosu možnost to přepnout na násobič 16 atd....

díky předem za odpověď
NTB: ProBook 4740s
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Delicku na 166MHz ma KT3 Ultra2. Pokud nemas Ultra2, tak delicka na 166MHz s vysokou pravdepodobnosti nebude, tedy nastaveni vysokych frekvenci FSB bude nestabilni. Doporucuju sehnat si KT3 Ultra2 jako jsem to udelal ja a je po problemu s OC a nastavenim 166MHz. AXP M se hodne spatne shani, to musis mit stesti a jsou pomerne drahy. Misto Mobilni verze jsem tam proste mrsknul nejvyssi Bartony s vetsi cache na 166MHz FSB, ktery uz tak jedou kolem stropu moznosti uarch.


Tak rozbehavani her na univerzalnim retro PC pokracuje. Ted ruznyma DOS hrama. Samo skoro co hra to problem, ale velka cast tech problemu jsou problemy puvodni, tedy jsou to bugy a chyby obsazene ve hre. V NFS SE treba nefunguji korektne videa, v Privateer jsou spatny zvuky a mluva...... no je to proste skoro u kazdy hry hledani a vyreseni nejakyho problemu. Nastesti u nekterych her existuji Win verze, treba puvodni UFO je moc rychle na trochu rychlejsich PC, ale byla vydana sberatelska edice s podporou Win a je po problemu. Privateer potrebuje omezit RAM na 16MB aby zvuk fungoval korektne...... U DOS her se jedna prave o to, ze ty hry byly programovany na konkretni prastary stroje bez vyhledu ze se neco zmeni a s trochu novejsim PC to prestava korektne fungovat. Takovy puvodni Warcraft2 ma treba nehratelne rychly scrolling a resi to Win verze Battle.net edice, atd... Vsak ja nakonec rozbeham vsechno. :twisted:

DOC:
Hele ono uz je to taky pomerne davno a nepamatuju si na nejaky velky problemy s XP. Je fakt, ze tam odstrihli dost legacy veci, mozna jsem mel dualboot, ale tohle se mi z pameti uz vytratilo jak jsem to tehda resil. Pak taky prisel DOSbox a bylo to vyreseny. Kazdopadne ja byl vzdy spis priznivec modernizace a ne lpeni porad na starem, takze jak bylo PCI, presel jsem na PCI. ISA zvukovky jsem mel tehda vesmes jen dve (Crystal (SBPRO) a pak InterWave (Gravis)) a presel s radosti na PCI Ensoniq, kde jsem byl s DOS emulaci pod W98 spokojen a pod Win to bylo bez problemu oproti ISA. Ted vesmes pri tom hrani s retro si musim vse ozivovat co jsem i zapomel. Vcelku jsem ted W98 prisel i nachut, ale to asi proto, ze jsem to cele dokazal po strasnym nekolikamesicnim srani dat do bezproblemovyho a stabilniho stavu, kazdopadne je to stale srani se softem, protoze co hra to zbugly original. Jiste si tu pamatujes, ze jsem s tim parkrat i chtel seknout.
Obrázek
janis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Olomoucko

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od janis »

ICEBRETON: AXP měly dvě sady násobičů, 5x-12,5x a od 13x výš. Pokud chceš experimentovat s konfigurací můstků, studuj: http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e23.html http://fab51.com/cpu/barton/athlon-e24.html
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

jasny, no jde mi o to, zda to vubec postne. kdyby tam nebyla delicka pro fsb 166, tak bych to posunul nasobicem, pokud ho deska dovede tomu cpu vnutit.

ultru 2 kupovat nebudu. zas tak zapalenej pro to nejsem.
NTB: ProBook 4740s
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“