Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

No tak ja som vyuzil toto obdobie a konecne doskladal tu svoju Socket A masinu. Momentalne su tan nasledovne specs:

MTB: ASRock K7S41GX
CPU: AMD Sempron 2200+ Thoroughbred B
COOLER: Arctic Cooling Copper Silent 2 TC
RAM: 512MB (2x256MB) DDR-333
GPU: GeForce4 Ti4200 64MB
HDD: 4GB CF card
SC: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
DVD: LG GDR-8163B IDE DVD-ROM
FDD: Gotek + OLED display
PSU: Eurocase 400W (23A 5V rail)
CASE: Eurocase MC X203 EVO mATX

Keby som tusil, ake peklo bude skladat retro komp do mATX skrine (a to je to relativne moderna skrina, ktora ma cable management a tak aspon vsetky kable z PSU mozu is poza dosku), tak sa do toho nikdy nepustim. Tie Floppy a IDE kable su... No prostě to tam nejde se dostat. Všecko zavazí...

Inak teda ta CF karta je len docasne riesenie, kym mi nepride 32GB SLC SSD, co som objednal, lenze s tym stavom vo svete je otazne, kedy mi realne pristane na stole... A tiez som splasil AXP 3000+ Barton, ktory uz je tiez na ceste. Mam tu este na testy/zalohu AXP 2400+ TB a Geode NX 1750.

Zatial som spravil len nejake rychle Windows testy, tu su vysledky.
3DMark 99MAX - 12586
3DMark 2000 - 11424
3DMark 2001SE - 9673
Q3A demo1 - 183.5

Na DOS sa chystam neskor, predpokladam ze casu na to budem mat teraz doma dost...

No a tu je ten moj zazrak osobne.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Očekávám že DOS zvuk nerozjedeš, tohle je moc moderní chipset.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

U me jsem vychytal snad vsechny problemy, ted chci udelat uz finalni cistou instalaci anglicky verze Win98SE vcetne neofiko SP. No na nove naformatovany a zarovnany SSD se mi Win odmitli nainstalovat, asi moje chyba pri formatu, zvolil jsem nejspis Primarni oddil, tak to ted delam znovu. :roll: Snad uz to dneska dodelam. :|
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No konečně, ale jak tvou sestavu znám teď to zformátuješ a něco se posere, tipuji se zvukem. :P
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Hele nestras, jeste privolas nejaky dalsi problemy. Uz tak se s tim seru tak dlouho a to jeste musim pendlovat mezi dvema byty. Stejne asi nejnarocnejsi vec stale chybi a to recap Voodoocka.
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Hladis píše:U me jsem vychytal snad vsechny problemy, ted chci udelat uz finalni cistou instalaci anglicky verze Win98SE vcetne neofiko SP. No na nove naformatovany a zarovnany SSD se mi Win odmitli nainstalovat, asi moje chyba pri formatu, zvolil jsem nejspis Primarni oddil, tak to ted delam znovu. :roll: Snad uz to dneska dodelam. :|
Budeš dělat dualboot s WinXP?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ne, k cemu ? XPcka jsou mi k prdu. Kdybych uz XPcka chtel, tak se mi tu vali vesmes rozebrany kompletni AMD 64 X2 PC, ale XP era je pro me nezajimava.
DOC_ZENITH píše:něco se posere
Tak ti dik, jsem instalaci failnul, ten neoficialni pack to nejak rozesral, takze znovu.


PS: Da se uz brat z ebay z Ciny aby to dorazilo ?
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Bohužel ne, včera jsem dostal refund i na CPU objednanej ze začátku února.

Nedostal jsem zatim ani balík z Anglie kterej opustil UK před tejdnem jaklo EMS (která by tu jinak do druhého dne byla).

K té instalaci, žádnej neoficiální pack neinstaluj, ještě jsem nezažil aby fungoval v pohodě. Použij čísté win98SE, a do nich naisntaluj jen nové directy, NFTS driver od paragonu a USB mass sotrage driver pro flashky a to jest vše, nic jinýho zasahujícího do OS tam nervi je to jen na škodu.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

No ja som sa zas dnes sral s instalaciou Win 95 do VM, a to teda rozhodne nie je taka pohoda, ako instalovat W98SE...

Kazdopadne keby sa do toho chcel niekto pustit, pripadne by potreboval nainstalovat W95 na nejaku overkill (350MHz+) masinu, bude potrebovat FIX95CPU patch.

http://lonecrusader.x10host.com/fix95cpu.html
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:Bohužel ne........

USB mass sotrage driver
Hmm, potrebuju tu Logitech mys a nejlepe vzit dve a mozna Gotek.

Jaky presne pouzivas ?
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Logitech MX518
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

To ja vim, ja se ho ptal na USB mass storage driver. Je jich nekolik, ja do W98SE cz davam Nusb35cz, ktera nahrazuje uplne USB drivery a do en Nusb36en.

PS: Vsechny moje problemy vesmes prameni z ty zas.... emulace, ktera je extremne nachylna. Jsem to mel asi postavit spis na KT133A a bylo by. Me i svrbi ruce znovu jeste vyzkouset CT4700. Na tom Ensoniqu, nez se to z nejakyho duvodu posralo, jelo vsechno.
Obrázek
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Ja pouzivam ten posledny, nusb36e a v zatial fungoval vsade.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, ten.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Jsem se jen tak mrknul na ebay, za kolik KT133A desky. Jsem to zase rychle zavrel, to jsou sumy.
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Srandista píše:No ja som sa zas dnes sral s instalaciou Win 95 do VM, a to teda rozhodne nie je taka pohoda, ako instalovat W98SE...

Kazdopadne keby sa do toho chcel niekto pustit, pripadne by potreboval nainstalovat W95 na nejaku overkill (350MHz+) masinu, bude potrebovat FIX95CPU patch.

http://lonecrusader.x10host.com/fix95cpu.html
Tuším, že to bylo 2.1 GHz. Ta instalace patche nakonec nebyla tak hrozná, ale stejně mi to dodnes neběží ve VM úplně hladce.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

werygood píše:Ta instalace patche nakonec nebyla tak hrozná, ale stejně mi to dodnes neběží ve VM úplně hladce.
Tak u mna zatial vsetko v pohode. Fici mi v tej VM aj net, doinstaloval som tam VGA drivre, IE5.5 SP2, DX8.0a, WMP 6.4, 7-Zip, TotalCmd, IfranView a vsetko zatial spokojne bezi.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Eh dotaz, proč win95? Já nemam jedinej program co by nefungoval na win98. Win95 provozuju jen na HW co je na win98 moc pomalej.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Potreboval som vyskusat jeden program na kompatibilitu s W95 (predtym uz fungoval s W98, ale mala tam byt pridana W95 kompatibilita). Na ozajstny HW to samozrejme cpat nebudem, tam mam W98, ale tak je fajn mat plne funkcnu W95 VM.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

DOC_ZENITH píše:Eh dotaz, proč win95? Já nemam jedinej program co by nefungoval na win98. Win95 provozuju jen na HW co je na win98 moc pomalej.
A proč ne? :) Já si takhle rozjel všechny Winy po VM, včetně 3.11, které mám ještě jednou navíc i v DOSBoxu.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“