Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Tiež ju používam už snáď dekádu, a ak bude Hladis spokojný, tak si kúpim ďalšiu do zásoby.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Jasně, myslel jsem ty nové. O staré MX518/MX510 pochybnosti nemám žádné.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je fajn, lidi říkaj že má hlasitější/tušší scroll click, což bych řekl že je pravda, ale po chvíli jsem to přestal vnímat, takže buďto se rozchodil nebo je to tak malej rozdíl že to je postupem času nepatrné. Tvar je identickej, drží se naprosto stejně žádné převykání. Ano boky už nejsou pogumovaný ale upřímně řečeno já gumu nemusim (kož když stárne a zasírá se), takže za mě ok změna.

Co se senzoru týče ano je tam ten novej hero senzor s 1000 refreshi za sekundu oproti starý která má jen 125 což je asi její největší slabina, v praxi jsem moc změny během hraní nepozoroval, a rozhodně ne k horšímu, v malování jsem si zkusil udělat rychlej kruh a ano na té nové je obvod plynulejší. Podstatné ale je že na první pohled člověk nepozná změnu, default senzitivita je stejná stará vs nová tzn člověk přepojí a hraje, žádné zvykání si, ideální stav.

Samo sebou ten novej interface má jednu nevýhodu, už neni kompatibilní s PS2, takže ta nová myš nejde před redukce použít ke starejm kompům do PS2. Proto Hladis objednával tu starou.

SW nemůžu komentovat, k žádné z nich jsem žádnej neinstaloval.

Teď je před námi už jen poslední otázka, co tlačítka. O to jde no. K MX518 jsem se kdysi dostal po frustraci s razerem kdy mi mezi 2005-2010 umřely 3, všechny na tlačítka a to se nedá říct že bych je extrémě zatěžoval. Tak jsem vzal MX518 a ta žije doteď, pár let poté když se přestávala dělat jsem pro maximální spokojenost vzal radši ještě jednu do zásoby. Jak na tom bude ta nová ale budeme vědět až za několik let, ty nový tlačítka maj papírově ještě lepší odolnost, ale přeci jen jsou čínský, takže jaká bude praxe? Pokud si za 5 let řekneme "stále ok" tak dobrá. Na CZC co jsem jí bral měli u ní v tu chvíli docela cheap prodloužení záruky tak jsem si tam radši hodil +3 roky a pokud to nebudu muset uplatnit tak obstála heh.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Aby tu nedoslo k chaosu co je ta "nova". Je rozdil skutecne nova (novy model) od Logitech, kterou nedavno vydal (ta neni na retro PC) a "staro-nova" z Ciny, ktera ma PS/2 podporu a ktera je pravdepodobne refurbished. Nez prijde tak to asi potrva, vzal jsem jen jednu abych nejdrive vyzkousel zda to je ok. Pokud bude dobra, tak pak bych asi vzal i rezervni.
Obrázek
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od mr.qeg »

Nemáte někdo zkušenost s rozcházením nhl2002 pod novšími systémy, než XP? Našel jsem nějaký patch, ale ověřené to nemám. Nebo to zkusit ve VMWare. Starý desktop rozchozený nemám, ani na něj nemám moc místo. Možná nějaký laptop s pentium M, kam by se hodily XP, je blbost takto uvažovat?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

To je ale R300 mrtvol...... proto nechci tu moji R9700 pohrbit. Ten ABIT uGuru Clock jsem mel. :) Buh vi kde je mu konec.
https://www.youtube.com/watch?v=eSHCmF_hSZQ
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Fúú na to jsem koukal půl hoďky před koncem, byla za 200 Kč, ale říkám si, další SS7 desku nepotřebuju. Nakonec 755 Kč za ne moc známou desku s MVP3 to je celkem rachot https://aukro.cz/zakladni-deska-soltek- ... 6967672317
Ale pokud ten výherce M...K je ten, co bral i nějaký věci ode mě, tak to je chronický sběratel a skupuje snad vše.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Hladis píše:To je ale R300 mrtvol...... proto nechci tu moji R9700 pohrbit. Ten ABIT uGuru Clock jsem mel. :) Buh vi kde je mu konec.
https://www.youtube.com/watch?v=eSHCmF_hSZQ
Musím říct, že moje R300 si vlastně asi docela prošla peklem :D Co si matně pamatuju, byla to normální R9500 128MB od Powercoloru, tehdy "otestovaná" na odemknutí a koupená s přirážkou. Takový ten stock černý pidi pasiv s vrtulníkem, měl jsem to celou dobu odemčené a přetaktované, ale to moc nedávala. Vím, že jsem na té kartě vystřídal na chlazení takového toho úplně pasivního zalmana s heatpipe a chladiči z obou stran, pak první Artic Silencer a nakonec vodu od zalmana (ale takový ten obyč blok, co byla v podstatě jen trubička v hliníku).
No není divu, že nakonec stejně umřela :oops: Ale byla to úplně super grafika, tehdy ten skok z GF3Ti byl prostě něco, výkonu habakuk a hrál jsem na tom všechny ty pecky jako Farcry, HL2 a Dooma3 (tam to už ale nebylo ono, holt to už byla spíš parketa 6600GT).
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

MV píše: Ale pokud ten výherce M...K je ten, co bral i nějaký věci ode mě, tak to je chronický sběratel a skupuje snad vše.
M...K je sberatel, skoupil mi Levely+ dalsi veci a jeste ceka na konec dalsich aukci. Mel jsem s nim i dlouhy telefonicky hovor.

Jinak vubec jsem nemel tuseni, jak tyhle R300 hromadne vychcipavaji. Se nedivim, ze funkcni se prodavaji pomerne draze a moc jich neni. Proto nemam koule tu moji R9700 pouzivat.

Hmm, tak uz se zacina prihazovat na to moje kompletni Pentium 120. Jsem zvedavej, zda pak pujde i to Atari 800XE. Se postupne uvolni hromada mista. Svym zpusobem mam k tomu nostalgicky vztah, ale prakticka otazka zvitezila nad emocni.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Jo se mnou si taky dost dlouho povídal, bral nějaký HW a za dva týdny i ty levely. Pokaždý prachy předem na účet (sám od sebe) a pak si pro to přijel. Tak jsem si říkal, čím se živí, když má čas objíždět vyhrané aukce, vyloženě mi tehdy psal, že se zdržel tady a tady a musí ještě vyzvednout to a ono :)

PS: jakou cenu má dneska 800XE? Moje atárko bude u ségry na půdě, ale obávám se, že ho sežraly myši :(
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Netuším, já jsem vždy byl jen o x86 Atari mi vůbec nic neřiká.
Hladis píše:To je ale R300 mrtvol...... proto nechci tu moji R9700 pohrbit. Ten ABIT uGuru Clock jsem mel. :) Buh vi kde je mu konec.
https://www.youtube.com/watch?v=eSHCmF_hSZQ
Typickej sběratel. Všechny karty vizuálně hezký, technikcky ale katastrofa a většina mrtvoly. Je to pravej opak toho co jsem já, přasný karty, tuna nehezkejch sestav, vytrína jen jedna ale slouží jako skadiště protože to "už nebylo kam dávat" ale nenajdeš u mě jedinou mrtvolu, vše je funkční (občas s bastl opravama) a sestavy super odladěný a oclý na maximum heh.

R300 vychcípaly, ale o tom už jsme se bavili jak to podělali s chlazenim. + Nemaj ani žádnej záchrannej mechanizmus, neuměj trhottlit nebo se vypínat, prostě shořej.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

O R300 uz jsme se bavili a vime kde je problem. Jen je zajimavy kolik jich vychcipalo a ze uz je vcelku rarita je sehnat funkcni.
MV píše:jakou cenu má dneska 800XE?
Sleduj tu moji aukci a uvidis, nebo si najdi starsi aukce za kolik to slo. Ja po prozkoumani cen a dle stavu nahodil 3k.
MV píše:pak si pro to přijel.
Ja bydlim dost z ruky, takze u me to ma tezsi.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

No pokud by jel za Tebou do Řecka, tak to chápu :lol:

Ale on byl myslím někde od Pardubic a taky se docela projel, ale přijel dvakrát, takže ho to hádám prostě baví. Takovej časově a finančně tuze náročnej koníček
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ne ted nejsem v Recku. No co mi rikal, bydli na dvou rozlicnych mistech a porad nekde jezdi.

//
Hmm, tak Abit KT-7 nema moznost v BIOSu vypnout ACPI. To je dost blby pro kompatibilitu s ISA zvukovkama, Ensoniqu se to vubec nelibi.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Porad na tech KTckach bojuju s ISA zvukovkama. Porad problemy jako sum, prskani, nestabilita...... Dam je do Pentia120 a bez problemu a to klidne dve k sobe, kdy jedna jede zvuky a druha GM. :roll: Uz jsem treba myslel, ze SB32, kterou jsem s neznamou funkcnosti dost risknul vydrazit, bude vadna a prd, v P120 jede bez problemu, v KT lagy, sum a piskani a ten ABIT nema ani moznost vypnuti ACPI, ktery se do toho taky sere. No zkusim tomu narvat modnuty BIOS. kazdopadne zacinam mit dojem, ze KT ma ISA tak na okrasu.

//
Huh ta moje REALimage 2100 sla za 1 161,- To je vic nez jsem cekal.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Mě tam fungoval SB16 (non PNP) and AWE64 ok. :/ Resp ok až na CnC enginy, jiný hry v dos i win ok, bez praskání.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

SB16 (nonPnP) tam vcelku funguje, pokud se ACPI zrovna dle nalady nerozhodne srat do IRQ. Ensoniq S-2000 a SB32 ma ale problem, zvlaste Ensoniq je v Abitu totalne nestabilni, ikdyz v Solteku jsem ho krome DM2 rozbehal. Zkusim tam hodit modnuty BIOS s vypnutym ACPI, snad se to probere. Kazdopadne v P120 to jede uplne bez problemu.

PS: Na P120 skoro zadny sum nebo blba kvalita treba v DOOMu u digital audio, na KT to je jak nekvalitni 8bit a ne 16bit zvuk.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Spousta HW i SW má problémy s frekvencema. Třeba takový win95 bez patchů nenabootujou s CPU nad 300/333Mhz (někde tam je ten limit) to samý mam tady třeba OPTI MAD 16 starou non PNP zvukovku a ta hádej co, má stejnej problém a ta se ani nedetekuje, její vlastní driver jí pak vůbec nevidí, a tohle neni žádnej specifickej HW problém je to obecně známá věc, a pamatuju si že jsem na to narážel už dekády dozadu když jsem točil K6-2. Pokud chceš mít 0 problémů a legacy SW je lepší mít CPU do 300Mhz, ňáký lehce přetočený MMXko nebo Cyrix 6x86MX/MII a to je fakt maximum.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Jednoduse receno me nabadas k hromadeni dalsiho srotu. :mrgreen: Zacinam trochu litovat, ze to P120 pujde pryc. Tam vse pod DOS jede s 0 problemama, i takovy Aladdin, akorat na pozdejsi DOS hry uz to ztraci vykon. Jinak ja do toho strkam Senny sluchatka a tam jde slyset kazdy prd. BTW: DOCu nemas nejaky 30pin pameti do zvukarny ? Mam jen jednomegovy a 2MB na GM sice neni katastrofa, ale aspon 8MB by to chtelo.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“