Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Jo tenhle je nesehnatelny, zrovna vcera jsem projizdel ebay jaky jsou sehnatellny KT 333 desky. Tehle je tam presne nula. Vesmes v pohode se daji sehnat MSIcka, zbytek jen se stestim.

Jinak tady je starsi test na Anandovi a tam v QIII vyhral ASUS A7V333. Kazdopadne to hlavne ukazuje, jaky vykonostni rozdil mezi KT 333 deskama byl a pro maximalni vyzdimani toho systemu je potreba i spravna deska. https://www.anandtech.com/show/927/15
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Pěknej board, na tak vysokou FSB jsem KT333 nikdy nedostal.

Hladis - zas ale KT3 ultra má plně funkční SB16 emulaci na live a nemá žádné EMM386 konflikty. Neni to zlej board, ale ten Epox je prostě třída.

U mě zůstává zatím jako njeoblíbenější 3,3v AGP board ASUS P4S333. Tim myslim na testy, v praxi nasazuji KT133 s přemapovanými Bartony nebo BXka s Tualatiny pro ISA zvukovky.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne ned 2. úno 2020, 17:44, celkem upraveno 1 x.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Vim ze neni zlej, proto ho mam, vesmes nula nejakych konfliktnich problemu. Klidne bych k ni vzal i Epox, ale proste kde ho sebrat ze. Pokud by nekdo chtel, tech MSI jsou tri prdele https://www.ebay.com/itm/MSI-KT3-Ultra- ... SwQ45cgwVx
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nerpotřebuju mam někde ve sklepě 2 kusy. :P
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Plny verze ARU ?
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jedna ano jedna ne. Pamtuju si že jedna je jak tahle a druhá neměla to přídavný IDE a USB.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Kdybys tu ARU verzi nechtel a je v 100% stavu, klidne se o ni, chudinku osamocenou a ve sklepe zavrenou, postaram. :D Mam jen tu orezanou.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hele já se teď stěhuju po přestavbě zpátky, sklep je plnej až do stropu, bude mi aspoň týden trvat než se k tomu dostanu, ale jestli jí najdu může bejt tvoje. Já si jí stejně vážim méně, protože čím více integrovanejch hovadin visí na PCI tim více problémů a konfliktů prostředů.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Tak kdybys ji nasel, tak bych ji vzal. Chci stejne jednu KT 333 do rezervy (uz mi jedna zdechla) a rad bych vyvedeny USB 2.0 vepredu na skrini. Ta orezana ma jen USB 1.1.
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Můžeš se na nějaký starý LCD aspoň kouknout, lidi to prodávají jako elektroodpad za směšně peníze, doslova za pár stovek. Ale to bych spíš využil, kdyby to někdo prodával ve tvém městě a mohls na to rychle nahlédnout...
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Problem je najit na 100% plne funkcni kus s kvalitnim obrazem a odezvou bez chyb a to casto bez vyzkouseni ani nejde. Tyhle starsi LCD maji casto hroznou kvalitu a potaceji se nad hrobem. Ostatne jsi sam psal, ze uz potreboval 2x opravovat. Tyhle starsi LCD po urcitym case proste chcipnou a jejich kvalita je pochybna. To neni pro me reseni, to uz bych radsi nekde schrastil CRT.
Obrázek
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Do pr.... nejspis je retro PC mrtvola. Chtel jsem tam dat Bartona, ale nejspis pri manipulaci vzniknul nekde studenak pod chipsetem a je to v haji. ostatne sundavat a nandavat chladic CPU je dost na silu a stejne tak i napajeci kabel. PC ani nechtelo najizdet, dostal jsem se dal pri zatlaceni na desku. S Bartonem 3000+ to ani nepostne, s 1800+ to ted sice postne, ale bud to zmrzne pri nacitani BIOSu (checking NVRam.....), pri nacitani Win, nebo se to rovnou zrestartuje. Do BIOSu se sice dostanu po clear CMOS, ale at je default nebo tam cokoliv zmenim, pri dalsim restartu se bud sekne na kontrole pameti, nebo ve Win, nebo se proste zrestartuje.
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Nejebnuls ty paměti?

btw. na výměnu za sempron radši kašlu :lol:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak to abych se podíval po ňákym tom boardu že. Zkus to ještě nechat vychladnout, do rána nechat bez baterie, bez proudu a doufat no.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

werygood píše:Nejebnuls ty paměti?
Mam hromadu pametí a vymena ruznych pametí nic neresila.

Blbnul jsem s tim do ted a proste je to nejspis v prdeli. Ono uz minulej tyden to nejak zamrzlo v NFS. Chce to i vymenit zdroj, tem letitym uz neverim a klidne to ty komponenty muze casem likvidovat.
DOC_ZENITH píše:Tak to abych se podíval po ňákym tom boardu že.
Ta tvoje MSI KT3 Ultra-ARU ve sklepe asi neni co nejdriv k mani ?
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hele já se tam zejtra podivám, ale neslibuju nic. Realita je taková že jsem dělal komplet rekonstrukci bytu a byl jsem 3 měsíce pryč, většina retro věcí co nejsou v kompech šla do sklepa a je teď plnej až po hlavu a tenhle board pokud tam je, tak až někde dole protože si ho naposledy pamatuju jako ""nákou MSI KT333ku s USB2.0 přídavym NEC řadičem" co jsem měl v ruce před x lety když jsem testoval SB16 kompatibuilitu na life a byl to jeden z boardů kde to fungovalo tak jsem si ho nechal, ale od té doby jsem ho neviděl. Prakticky tam někde dole asi je, ale dostat se k němu nebude easy, ale půjdu tam a uvidim.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

To bys byl hodnej. Pokud tu ARU najdes a bude 100% funkcni, tak bych ji vzal, jinak holt budu muset na ebay. Me sere, koupil jsem na to novej case, sehnal toho Bartona 3000+, pripravuju na to novy zdroj a monitor a ono si to chcipne. :|
Obrázek
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Nenachčiješ proti větru. Ještě se koukni, jestli tam není nějaký nafouklý kondík, že by sis to opravil...
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Hladis píše:To bys byl hodnej. Pokud tu ARU najdes a bude 100% funkcni, tak bych ji vzal, jinak holt budu muset na ebay. Me sere, koupil jsem na to novej case, sehnal toho Bartona 3000+, pripravuju na to novy zdroj a monitor a ono si to chcipne. :|
To by chtělo spís MSI KT3 ultra 2 ne? Ta ofiko podporuje fsb 333. U té obyč MSI KT3 ultra bez (2) je to loterie - záleželo na verzi chipsetu páč ofiko podporuje jen fsb 266. Když budeš mít smůlu, měl bys kvůli chybějícím děličkám dost vysoko takt PCI a AGP.
NTB: ProBook 4740s
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ty se hur shaneji, na ebay jsou, ale vcelku drahy. Samo pokud by mel DOC Ultra 2, bylo by to lepsi.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“