Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Kdo ví, je to jen 7770, popelnice. Osobně, dalo se to čekat když měla nulovej OC ač tyhle karty mívaj tak 20% minimálně, bylo už jasný že je něco špatně tehdy. Sorry low-end karty nestojej za ten čas a snahu, vyhoď to. Můžeš zkusit vyměnit kondíky, ale... meh protože i při úspěchu máš v ruce 7770 tzn prdítko.

Většina mejch starejch karet jede stále dobře a i OC maj furt vysoký, nic nechcípá. OK, po 11 letech používání chípla jedna z mejch GTX480, ale klasicky ala na studeňák. Mam ale vesměs jen hig-end karty kde se moc nešetří na VRM třeba. U cheap karet bylo celkem normální mít elektrolity v pozlátku co se tvářily jako pevný kondíky a pod.

Tím nic nechcípá mam na mysli ty hodně starý věci a pak ty trochu modernější (DX11+) nic z pověstný katastrofy aala DX10 éra a early ROHS neprovozuji.
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od maltra »

DOC_ZENITH píše:Nedávno jsem přestavěl vše na provoz vícero PC přes KVM switch
Aky switch si kupil? Ja som sa nemohol rozhodnut, tie lepsie stoja majland a boli by overkill na obcasne prepnutie medzi main a retro PC. Kupil som nakoniec switch bez pripojenia na monitor - UGREEN 4-Port, chcel som prepinat len mys, klavesnicu a zvuk (cez USB). Funguje to dobre ale nakoniec som sa rozhodol ze si na retro kupim retro klavesnicu a gulickovu mys a audio pojdem cez ISA Sound Blaster. Povodny "retro" PC mal byt na C2D platforme takze tam by mohol ten USB zvuk fungovat ale rozhodol som sa downgradovat na Slot 1. Uz mam vsetky komponenty, snad to coskoro poskladam. Uz mi prisiel aj ten posledny SB ktory som mal objednany, takze mozem testoval.

Obrázek

Obrázek
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Zatim sem to poresil tim ze sem trochu zvedl volty. Uvidim jak se to bude dal vyvijet.

Je to MSI. Na webu u ty karty pisou ze ty kondenzatory jsou solid a ze vydrzej 10let. No ale spis to bude reklamstina.

Vyhazoval bych ji nerad, nemam nahradu a ted se nic nevyplati kupovat. Navic ma nizkou spotrebu coz ja rad.
NTB: ProBook 4740s
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tak reklamština... nejsou tak daleko od pravdy už je to přes 9 let stará karta.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Pred cca 15 lety byla popularni aplikace na zpomaleni DVD mechaniky (treba na sledovani filmu). Vzpomenete si nekdo na nazev? Vygooglit se da spousta podobnych, ale zaroven pochybnych aplikaci...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nero DriveSpeed bylo to co jsem tehdy úspěšně používal. Kompatibilitu s moderníma OS či modernní verze onoho SW ale odzkoušený nemam.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

DOC_ZENITH píše:já mívám období kdy jsem několik měsícůl neaktivní a nikam nechodim protože na to prostě nemám náladu. V tu chvíli když je něco na aukru tak mi to uteče protože tam prostě nechodim.
mám to podobně, sice teda do mailu mi chodí nové aukce dvou prodejců, ale to dám max do sledování, když je to zajímavé
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

maltra píše:Funguje to dobre ale nakoniec som sa rozhodol ze si na retro kupim retro klavesnicu a gulickovu mys
kuličkovou myš ne, to už je takový retro, kdy se chce člověk trápit se vším všudy. I někdy okolo 1998/99 byla už v módě optika a kdo mohl, tak přešel - u nás ve škole teda jedinej učitel informatiky měl PIII a optickou myš, my jeli na 286 (max 386) a takové ty kuličkové hranaté myši od geniusu :cry:
Jinak používám normálně HP PS/2 klávesnici, co jsem měl ještě s posledním desktopem na ryzenu a myš mám optickou PS/2, co jsem kdysi kupoval jako svojí první optiku a fungoval s ní až někdy do 2005 do první laserové bezdrátové...
Boční tlačítka jsem "používal" snad jen chvíli po vybalení, ten geniusí ovládací panel mě štval, takže pak jsem je s klidem ignoroval a až teď jsem vlastně zjistil, že tam něco takového je..
Obrázek
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
janis
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 02. pro 2004
Bydliště: Olomoucko

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od janis »

werygood píše:Pred cca 15 lety byla popularni aplikace na zpomaleni DVD mechaniky
https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni ... cd-bremse/
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Maltra - ten úplně nejobyčejnější 4 portovej mechanickej, takovejhle:

https://oldcomputer.info/pc/apkvm/index.htm

Ala komplet bez elektroniky, uvnitře je jen velkej mechanickej switch (kterej si vůbec nedokážu představit jak někdo ručně vyráběl).

Koupil jsem ho na bazoši za litr i se všema 5 sadama kabelů s tím že už toho má hodně za sebou a "kazí barvy". Po chvilkové debatě z prodejce vypadlo že občas jde obraz do fialova a tak prostě blbej kontakt. tak jsem si řekl "meh, litr, risknu to" a vyplatilo se. V praxi se na ten problém zřídkakdy narazí a když už tak je třeba s tim jen lehce pohnou a je pryč. + Jsem to pak vzal rozebral a celej mechanizmus prostříkal silikonovym olejen, pořádně rozhjbal a problém je pryč.

Co se vlivu na kvalitu obrazu týče, ano, je tam, obvzláště u větších rozlišení v kombinací s vysokými HZ ala mody pro mé high-end CRT, ale, neni to tak zlé a za většinu mohly dodávané kabely, zbytečně dlouhé a kvalita nic moc. U starších PC kde se do velkejch rozlišení nejde jsem je ponechal a na try 2 kde jde, tak ty jsem připojil jinym high-end kabelem a původní použil jen jako produžku pro PS2 a je to mnohem lepší.

Real-time siwtching mi funguje na BX, KT133 a I865 strojích, jen je třeba mít vždy přepnutej na ten kterej se zrovna spouští aby se PS2 inicializovala, jedinej kterej se s tim nekamarádí je stará socket 7 deska ze keré se nedá přepnout jinak přestane fungovat myš, musí se na ní přostě zůstat.

Co se PS2 myší týče, tak debata na toto téma u mě byla jednou provždy utnuta Logtich MX518. Původní MX518 je PS2 compatible (ala je kompatibilní s těma pasivníma redukcema co se kdysi přibalovali ala elektronika v myši musí PS2 umět, nefunguje to na moderní USB only myši) a funguje mi všude a výborně, i při OC přes PS2rate na maximum, což považuji pod win98 za celkem nutnost protože defaultní rate 40-50hz je dost otřesnej.

Vše navíc zpečetil ten fakt že před cca 12 lety jsem si koupil dvě a dodnes obě fungujou. U jedný se přelámal kabel tak jsem jej ručně zkrátil a jede se dál. Jsou to největší držáky (oproti různejm Razerům který cca po 2 letech vždy odešly na tlačítka), takže jsem vlnoni koupil tu moderní MX518 jako náhradu a obě dvě se přesunuly k retro kompům.
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Jak se ty chcípající kondíky na grafikách vlastně nejčastěji projevujou?
NTB: ProBook 4740s
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nijak. Většina karet má dostatečnej overkill že i když stárnou a ztrácej kapacitu tak to defakto nepoznáš. Elektrolity většinou umíraj do open stavu, ne do leaking nebo zkrat stavu takže jejich stárnutí neni nijak destruktivní.

Většinou před svou kompletní smrtí maj stav že ze začátku jsou horší než po zahřátí, ala tim že do nich jde proud se obnovuje jejich funkčnost. Toto se může projevit studennými starty, early artefakty co po zahřátí zmizí, horší stabilitou ihned po zapnutí, atd. Pokud jsou úplně mrtvý obvykle je karta úplně mrtvá.

Stav snížené kapacity může mít vliv třeba na blackscreeny u Vram a pod.

To co se děje tobě se typicky nestává a osobně jsem to nidky nezažil. Tvoje karta se chová spíš jako extrémně zdegradovaná, ale vzhledem k tomu že i má 7970 na který se 2 roky těžilo má stále skvělej stav i své velice solidní OC (1150Mhz při jen 1,075v.), tak ňáká degradace u 28nm GPU neni něco s čim jsem se moc setkal. Tvůj případ je prostě divej, ale je to starý a mohlo si to projít ledasčim. Možná je tam ňákej mrtvej kondík co má leakage která způsobuje pokles voltáže a karta začíná bejt unstable, ale to může bejt i rezistor či odcházející mosfet pokud VRM nemá více fází (u low-endu toho typu bych se ani nedivil).

Můžeš se začít pídit, snažit, letovat nový kondíky, možná to pomůže možná ne, žádná diagnóza neni, tvůj problém rovněž typickej či častej taky neni a vzhledem k tomu že je to 7770 to prostě moc nestojí za tu námahu. Kdyby jsi měl typickej příznak odcházejících kondíků řeknu jdi do toho, ale nemáš.
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Diky za vycerpavajici odpoved. No mam vypozorovany ze kdyz 3dmark pustim vickrat po sobe, tak ze si to pak nejak sedne a na xtej pokus to uz dojede do konce bez chybove hlasky. Kazdopadne jsem pak hral shogun 2 a tam mi to cca po 20minutach vytuhlo-mys jela, ale hra se zastavila a takty spadly na 2D. Par dni pred tim jsem na tom normalne dohral crysis, takze karta xhodin dostavala poradne zahulit a tam problemy nebyly. Mozna jeste zkusim jiny ovladace, jestli ty chybovy hlasky o nejakym problemu s directx9 nemuzou bejt ovladacema nebo necim s tim souvysejicim.

Jo a jeste jedna zajimava vec. Kdyz jsem zvedl powerlimit +20% tak se mi zvedlo skore v 3dmarku z 19200 na 19600.
NTB: ProBook 4740s
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To je normální. Pre Polaris Radeony měly power system totálně stupidní a pokud se člověk chtěl vyhnout random underclockům o velký skoky a i případnéímu stutteru během změn frekvencí byl +20% první krok co člověk udělal po instalaci driveru.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

MV píše:...
Boční tlačítka jsem "používal" snad jen chvíli po vybalení, ten geniusí ovládací panel mě štval, takže pak jsem je s klidem ignoroval a až teď jsem vlastně zjistil, že tam něco takového je..
Obrázek
Tohle byla super myš - velikostí, tvarem, navíc oproti dnešním srajdám za x tisíc měla neskutečnou životnost hlavních tlačítek. Já poměrně brzo zjistil, že když se ten Genius SW vypne, boční tlačítka jsou potom nastavitelná ve hrách. Tahle myš mě právě naučila na boční tlačítka, dnes už bych bez nich hry nehrál. Tady navíc byly nad sebou, což je z ergonomického hlediska plus - dnešní myši je cpou za sebou, takže člověk musí natahovat nebo krčit palec.
DOC_ZENITH píše:Co se PS2 myší týče, tak debata na toto téma u mě byla jednou provždy utnuta Logtich MX518. Původní MX518 je PS2 compatible (ala je kompatibilní s těma pasivníma redukcema co se kdysi přibalovali ala elektronika v myši musí PS2 umět, nefunguje to na moderní USB only myši) a funguje mi všude a výborně, i při OC přes PS2rate na maximum, což považuji pod win98 za celkem nutnost protože defaultní rate 40-50hz je dost otřesnej...
U Windows 98 jsem taky naučenej na PS2rate, akorát těch 200 Hz dost tankuje slabší CPU (Socket 7 a níž). Nastavuju kompromisně na 100 Hz (u K6-III+ si to můžu dovolit :-D ). Zajímavé je, že dřív mi těch 40 Hz vůbec nevadilo, ale přeci jenom je to rozdíl vůči dnešnímu "standardu" 1 kHz - pak je těch 40 Hz utrpení. Zjistil jsem taky, že bohužel existují desky, kde se PS/2 frekvence nastavit prostě nedá (kvůli tomu šla GA-5AA do krabice, u GA-5AX už to funguje).

Další věcí, co mě lehce točí, je akcelerace, ve Win je nutnost nastavit citlivost přes registry (já nastavuju vše na 0 a citlivost přepnu na myši):
http://www.vogons.org/viewtopic.php?t=61109

Ale původní MX518 prostě nějakou akceleraci má.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Sehnal jsem si MSI K7N2 Delta2 Platinum, tedy late nForce2 a nejlepsi Socket A MSI desku v cerny barve. Jsem pocital, ze to bude hlavni Socket A deska pro AXP 3200+ s nForce a ostatnich se zbavim, jenze ejhle. Narazil jsem u ni na podivny problem. Neni stabilni, respektive nenajedou ani se nenainstaluji Win, pokud se prepne Cell Menu z Optimized na Manual. Jen tohle staci bez zmeny cehokoliv jinyho a WinXP hned pri startu vytuhnou. Dost podivny problem. Par hodin jsem s tim laboroval a asi to ma nejak podivne nakopnutej pametovej radic, protoze treba s OCZ Platinum, coz jsou jedny z best DDR pameti, deska ani nepostla no matter what. Deska teda sice "funguje", ale na defaultnim nastaveni s shitoznimi pametmi, coz jaksi je k prdu, kdyz ostatni nForce2 s tim problem nemaji. :roll: Tohle jsem jeste nevidel, aby se neco chovalo takhle divne.

Co se tyka retro mysi, MX518 a case closed. Ta "nova" z ebay od Cinanu mi stale bez problemu funguje a je lepsi nez nova moderni za stejnou cenu. Kulickovou proboha ne, to je masochismus.
Obrázek
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

elcrys píše: Tohle byla super myš - velikostí, tvarem, navíc oproti dnešním srajdám za x tisíc měla neskutečnou životnost hlavních tlačítek. Já poměrně brzo zjistil, že když se ten Genius SW vypne, boční tlačítka jsou potom nastavitelná ve hrách. Tahle myš mě právě naučila na boční tlačítka, dnes už bych bez nich hry nehrál. Tady navíc byly nad sebou, což je z ergonomického hlediska plus - dnešní myši je cpou za sebou, takže člověk musí natahovat nebo krčit palec.
tyjo dík, tak to vyzkouším, nikdy mě to nenapadlo :-D
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Ja som sa tiez nedavno dokopal ku kupe novej mysi (G403 Hero, clovek si v tejto dobe musi sem-tam niecim spravit radost) a tak povodna MX518 zaujala pernamentne miesto retro mysi (aka uz ju nemusim odpajat od main PC, ked potrebujem zapnut retro PC).
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Scythe Mugen 4, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Heh, tu Genius (verzi bez bočních tlačítek) mám u retro PC od samého začátku. Cca 15 let zpět se ulomil plast zespodu tlačítka, to jsem slepil normálním chemoprenem a těch 15 let to lepidlo pořád drží a myš funguje :D

Jinak MX518 (nebo MX510, nebo ještě MX500 a vlastně i Logitech G5) jsem si vždy hrozně přál. Tak jsem si vloni koupil v akci na CZC tu novou MX518, ale po třech týdnech musela pryč, protože je obří a hrozně mě bolelo zápěstí... tak jsem zůstal u mojí SteelSeries...
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Vidíš no, já mam zas velkou pazouru a sednou my tyhle velký krávy, MX518 mi sedne perfektně, společně s původním Razerem Deathadder (kterej ale po 2 letech chcípnul) mi MX518 sedne nejlépe. Když jsem přinesl tu novou tak se mi chvíli trošku nezdála, souhlasil jsem s tim že scroll jde oproti staré moc ztuha a měl jsem pochybnosti o kvalitě, ale buďto se to rozhejbalo nebo jsem si zvyknul a jinak zatim 0 problémů. Straně se mi ale líbilo že tvar i default senzitivita zůstaly stejné, tzn nemusel jsem si vůbec zvykat na něco nového.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“