VGA nebo HDMI ?

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

johnyMMM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2011

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od johnyMMM »

cavte chalani chcem sa spytat mam monitor benq xl2411t graficku kartu mam gtx 770 k monitoru som dostal dvi dual link na prenos 144hz no kupil som si odporucany alzou ROLINE HDMI 1.4 propojovací 3m

http://www.alza.sk/hdmi-v1-4-propojovac ... 219646.htm


tam aj pisu ze Šírka pásma: 340 MHz takze by to malo zvladnut no v nastaveniach mam len na 60hz.
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od Zivan »

fullHD ti zvladne jakykoliv HDMI kabel, neres to
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od Maor »

HDMI umí jen 1080p 60Hz, na 120Hz/144Hz musíš jet přes dual link DVI nebo display port
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od Zivan »

Aaa, nevsimnul jsem si, ze to neni klasicky 60Hz monitor, sorry za spatnou odpoved
johnyMMM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2011

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od johnyMMM »

a existuje moznost ze z monitora pojde hdmi kabel no do grafiky pojde displayport na 144hz? ako pozeral som hdmi ale dako po nik za zem zlahla oznacenie hdmi1.4b je na 120hz ale nikde nic o nich...daco taketo ak by sa dalo http://www.alza.sk/displayport-hdmi-d135412.htm#recenze
johnyMMM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2011

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od johnyMMM »

ale ako sa na to pozeram je to blbost hdmi v monitore a do grafiky displayport stale to hdmi nedokaze preniest tu obnovovaciu freq.nema dostatocny pocet pinov narozdiel od dvi co ma plnu podporu.. to by chcelo skusit zapojit oba kable do grafiky a na hdmi nastavit aby prenasal len zvuk a obraz pojde cez DVI
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od komancero »

hdmi1.4b sice zvlada 1080p 120hz ,ale ma omezenou snimkovou frekvenci ,to je jen na filmy ,na pc hry dp nebo dvidl
Maor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. bře 2010

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od Maor »

ten monitor snad nemá repro, tak k čemu zvuk? výstup zvuku z monitoru a základní desky má +- stejnou kvalitu
johnyMMM
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2011

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od johnyMMM »

nema repro no ma pripojku na jack a ide o to ze mam odpalenu zvukovku na doske v jednom pci slote mam tv kartu a teraz zvuk mam cez USB a tam to zvykne praskat tak koli tomu sa pytam ci by sa nedalo zapojit dvi D a HDMI obraz cez dvi D na 144hz a z hdmi by siel len zvuk.
komancero
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. úno 2008
Bydliště: Holešov

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od komancero »

pokud ti nikdo neporadi tak mi napis ,ale kartu mam radeon a jiny monitor ,a vyzkouset bych to mel cas az o vikendu ,budu muset prepojovat kabely atd.
hokaj
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2010

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od hokaj »

Čau hoši dělá mi to to samé když mám hdmi tak mám 60hz, ale když chci dát DVI-D kabel do monitoru a do grafické mám nvidia geforce gtx 550 ti tak mi to napíše že to ten kabel nemůže najít.Mám totiž v grafické slot pro DVI-I a ten kabel co jsem dostal k monitoru benq xl2411z ma oba konce dvi-d da se koupit dvi kabel co ma jeden konec dvi-d a druhy konec dvi-i ?
Alfajk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. kvě 2009

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od Alfajk »

kabel jsem nevidel,ale redukci sezenes - treba tady http://www.alza.cz/redukce-dvi-if-dual- ... tAodAykAPA
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

DVI-I kabel vede i analog signály a je určen pro CRT. Ten za to fakt nemůže protože DVI-D signál vede také.
hokaj
Nováček
Nováček
Registrován: 07. zář 2010

Re: VGA nebo HDMI ?

Příspěvek od hokaj »

Tak jsem to nějak nastavil v ovladačích na grafice a ten DVI už mi jde a mám krásných 144hz, ale mam tu ještě jeden problém abych mohl používat dva monitory tak jeden mám na dvi a druhy na vga. Akorát mě sere, že když hraju na jednom monitoru třeba cs go ve full rozlišení a pak chci na tom druhém monitoru třeba kliknout na plochu, či na internet tak se ta hra na prvním monitoru minimalizuje.Jako bych zmáčkl tlačítko windows na klávesnici.Ale když dám tu hru do okna tak mi to nedělá.A tu je ten problém já hry nehraju v okně, protože např. u toho cska jak to dám do okna tak to za prvé musí být v rozlišení ta hra jako je plocha a za druhé když mám ten monitor co mám já nejlepší mít rozlišení na ploše těch 1920x1080.Ale pokuď to rozlišení mám samosebou, že u té hry mám pak menší fps než při 1280x720.Zkusil jsem i to, že na ploše jsem měl toto malé rozlišení, ale ikonky se ani nevlezou na celou plochu to za prvé a za druhé hra i při 150 fps jak kdyby nestíhala trhala se prostě full screen je nejlepší variantou a tu nemohu používat jestli chci využívat oba monitory zároveň.Díky za jakoukoliv radu jestli jde někde nastavit aby se mi ta hra neminimalizovala při použití toho druhého monitoru potom jaký by to mělo smysl mít dva monitory když si to můžu minimalizovat tak jako tak na tom hlavním monitoru a to právě nechci, protože je pro mě pohodlnější a rychlejší používat dva monitory.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“