Mrznoucí obraz při multimonitoru

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Mrznoucí obraz při multimonitoru

Příspěvek od Holda »

Ahoj, řeším problém, se kterým si už nevím rady.
Mám Sapphire HD 4830 a desku MSI Z77MA-G45 + i7 2600. Situace byla taková, že jsem měl monitor s 1920×1200 a televizi s 1366×768 a vše bylo ok.
Pak přišla výměna monitoru za jiný s 2560×1440 (DELL 2713HM) a počítač začal při aktivních obou výstupech (TV DVI->HDMI a LCD DVI-D) zamrzat takovým stylem, že nejdřív párkrát probliknul obraz, až se ukázala "grafická kaše" a konec. Pokud mám aktivní jen jeden výstup, nic se neděje.
Pořídil jsem teď další monitor s 1600×1200 a chtěl ho připojit k VGA v CPU. Vše fungovalo krásně, všechny tři výstupy jdou, ale opět se začne vyskytovat ten samý problém. TV aktivní být pořád nemusí, ale to sekundární LCD už ano.
Zkoušel jsem všemožné věci jako reinstall driverů a prohazování kabelů a vstupů, ale bezvýsledně.
Mě to až přijde, jakoby VGA nezvládala to rozlišení, jenže to mi zase nehraje s tím, že každý monitor je na jiné VGA.

Omlouvám se za delší post a budu rád za rady :)
Díky :)
.
cameroncz
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. pro 2012

Re: Mrznoucí obraz při multimonitoru

Příspěvek od cameroncz »

Já bych to tipnul na grafiku, které dělá problém to všechno utáhnout. Není možnost vyzko
ušet jinou grafiku?
CPU: 9900k @ 5Ghz @ D15 GPU: EVGA 980ti SC+ MB:ASUS ROG STRIX Z390-H RAM: 32GB HDD: WD Red 2TB SSD: 970 EVO 500GB, 850 PRO 1TB CASE: CM Storm Stryker Monitor: 27" PG279Q PSU: Corsair RM750i
Holda
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2004
Bydliště: Kladno/Praha

Re: Mrznoucí obraz při multimonitoru

Příspěvek od Holda »

Nevím no, každý monitor je na jiné grafice.
Každopádně jsem zjistil, že když vypnu Overdrive a tím i přetaktování, tak se grafika sama nepodtaktovává a počítač nezamrzá...divný.
Zajímalo by mě, co to dělá se spotřebou.
.
Gummy
Nováček
Nováček
Registrován: 22. zář 2014

Re: Mrznoucí obraz při multimonitoru

Příspěvek od Gummy »

Zdravím , mám takový problém a ty by jsi mi mohl poradit co s tím . :) Když zapnu nějakou hru , tak grafická karta nejde ... Píšete něco s ovladači grafické karty . Zkoušel jsem stáhnout nové / aktualizovat / přeinstalovat , nic nepomohlo . Vždy když pustím nějakou hru , obrazovka z černá , rozsvítí se a zase z černá (takhle tak 3x ) , poté se úplně "rozjebe rozlišení " .... Díky za radu :)
Sk1X1
Začátečník
Začátečník
Registrován: 15. srp 2014
Bydliště: Plzeň

Re: Mrznoucí obraz při multimonitoru

Příspěvek od Sk1X1 »

Jakou máš sestavu, systém, ovladače?
Corsair 400R Carbide Series, EVGA SuperNova G2 750W, MSI Z170A KRAIT GAMING, Intel Core i7-6700K, Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX, Sapphire Radeon RX 470 NITRO+ 8GB DDR5, CRUCIAL Ballistix Sport LT Single Ranked 2400MHz CL16 2x8GB, LG 23MP75HM, Trust GXT 280, ConnectIT CI-78
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“