Ceny grafických karet v čase

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od DOC_ZENITH »

O všem rohodne cena, pokud nemá viditelně vyburnované VRM a cena je ok + má třeba ještě polovinu záruky tak ok. Když jsem já prodával GTX1070 z miningu lidi mi málem utrhali ruce. Za 12K s tim že jely na nízký teplotě, undervolt a tankovaly jen 110W + většina záruky stále platná. Ano bylo to v době kdy byl na trhu stále nedostatek, ale i dnes bych je prodal solidně.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od python.p »

Úplně bez problémů, drtivá většina normálních těžařů karty podtakotvala a neprovozovala na max. Protože upřednostňují nepadajici kartu, jak pak zlaťáků navíc.

Takže s klidem.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Zwolik
Nováček
Nováček
Registrován: 26. úno 2016

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od Zwolik »

Tak našiel som jednu "bazarovku", ale potreboval by som od Vás poradiť. Nakoľko sa nevyznám v daných hodnotách (či je na tej karte niečo upravované alebo je to base stav), bol by som veľmi vďačný za radu či sa do toho oplatí ísť alebo nie.
EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC2 Gaming ICX
Top verzia kariet 1080TI s vyssim taktom, vyssim poctom sensorov s evga chladicom a dual ball loziskami na ventilatoroch. Ocakavajte este vacsi overclock s vyskou 2slotov.

NVIDIA GTX 1080 Ti
3584 Pixel Pipelines
1556 MHz Base Clock
1670 MHz Boost Clock
348.8GT/s Texture Fill Rate
Zaruka cca 13mesiacov
Cena - 590/ks
https://pc.bazos.sk/inzerat/89750758/2- ... ng-ICX.php
Prepáčte že som kopíroval text inzerátu ale nechcel by som zaplatiť za niečo, čo by bol total "šmejd).
Vopred Ďakujem za odpoveď(e)
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od racecar »

Ta Evga neni nic moc. Hlucna a zavadzajuci inzerat, hlupak. Za tu cenu ale asi fajn ak ti nevadi hlucnejsia karta a mensia zaruka.

SC 2 nie je top, nema vacsi pocet senzorov a vacsi OC vdaka dvojslotu?
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od renek1 »

No pomalu se to na bazarech rozjíždí a od 1060 až po 1080ti se to množí prodejem. Myslím, že právě začíná čas nákupů GK 10xx za rozumné ceny v záruce.
Začal jsem stavět právě z použitých komponent v záruce a bilance je velice přívětivá.
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od Hladis »

Obrázek
mirda
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2011

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od mirda »

https://aukro.cz/graficka-karta-asus-ro ... 6935426787
https://aukro.cz/asus-geforce-gtx-1080- ... 6935637867

Myslíte že je lepší vzít ten strix nebo koupit tu founders edition a dát na to vodní blok?
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od racecar »

Strix lepsie predas a mala by mat viac W bios v zaklade. Zalezi o kolko bude FE lacnejsia.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
mirda
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2011

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od mirda »

Jak se dívám na ceny nových karet tak mi ta karta nějaký čas vydrží,tj. až ji budu prodávat tak za 500 :) S blokem bych měl do budoucna klid.
jukyn
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2007
Bydliště: Berounsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od jukyn »

Tak co, v dnešní době co by jste doporučili, Radka nebo Vidli?
mirda
Nováček
Nováček
Registrován: 16. led 2011

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od mirda »

Pokud nespěcháš, počkal bych 4-5 měsíců na nové řady od obou a pak se rozhodl.
myhead
Nováček
Nováček
Registrován: 17. dub 2022

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od myhead »

Ahoj, omlouvám se předem jestli to sem nepatří ale nechci zakládat nové vlákno.

Chci se vás zkušených zeptat,

Jaká je pro prodej reálná cena této GK

Sapphire Radeon R9 380X Nitro, 4GB GDDR5


PŘENDÁNO DO BAZARU
Naposledy upravil(a) myhead dne ned 17. dub 2022, 20:22, celkem upraveno 1 x.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od tmaven »

To si zaloz I: tema v sekci bazar :) Tady se resi neco jineho
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Caderom
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2005
Bydliště: Beroun

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od Caderom »

Kdyby někdo sháněl grafickou kartu za rozumnou cenu, tak v obchodě Mader spadla cena 2060 6 GB pod 7 tisíc (jo, je to nic moc Ventus, je to stará karta s jen 6 GB, ale vzhledem k situaci na trhu...):
https://www.mader.cz/msi-geforce-rtx-20 ... -hdmi-3xdp
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od mlrs »

jo akorat ze Mader ma takto pomerne dost karet a obratem vsem ty objednavky rusi...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
yut
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. zář 2008

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od yut »

Aktualne je situace takova, ze 3080 bazar (stara rok a zaruka) stoji tretinu co nova 4080, zhruba stejna edice vyjde 13k vs 39k. Za ten rozdil v cene se da koupit cele nove PC k tomu. u 3090 a 4090 je ten rozdil ve stejnych edicich stejny 20k vs 60k) a za rozdil v cene se koupi s prehledem cele moderni nove PC i s monitorem.

Pokud by clovek bral jen nove veci vychazi to zhruba na pulku a plati v podstate to same, ze za rozdil ceny se da poridit cela sestava k tomu.

A ona se dala i ta 3080 koupit pred rokem za 40k a pokud byl clovek fajnsmekr, tak zaplatil za 3090 80k pred rokem a pul a uzival si jejiho vykonu, ted ji za 20 prodal a zase priplatil "jen" 40k a ma 4090 a jde s dobou..

O vyhodnosti dnesniho nakupu je ale nutne brat v potaz i budoucnost a situaci za 24 mesicu. Mame vykon 4090 a 4080 a zalezi, jak na tom vykonove bude 5090/80.
Spekulativne by se dalo z historie usuzovat, ze vykon 5080 bude nad 4090 za lepsi spotrebu a 5090 zase bude desitky % nad 4090 za lepsi pomer vykonu na watt. Podstatnejsi ale je, kolik dalsi generace bude stat a to svym zpusobem urcuji uzivatele uz ted. O vyhodnosti koupe ani tak nerozhoduje cena, kterou za to dam dnes, ale to, za kolik to pak prodam.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od Ache »

Tak když už sem Hladis dal link do tohohle tématu, tak tohle mě fakt pobavilo...
Tak co Adame? bude mít celý takový PC menší výrobní náklady než ta jedna RTX 4080? :-D
https://videocardz.com/newz/gaming-pc-w ... 4080-alone :!:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od satik »

Přiznám se, že jsem význam toho článku moc nepochopil, vysvětlí mi to někdo? :)
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
Adam Vágner
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Registrován: 01. led 2014

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od Adam Vágner »

Já myslím, že se na tom nebude hrát o moc hůř než na PC s RX 7900 XTX za 1200 dolarů.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Ceny grafických karet v čase

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne a to je ta pointa, minulej tejden jsem se koukal a na aukru se drařžily 6800XT, dobrý, Sapphiry s ještě 2,5 let zárukou a šly za 11,5. 11,5 se zárukou prosím. Solidní GPU se za solidní prachy nyní sehnat dá, ale RTX4080 to fakt neni heh. Ani Radeon 7900XTX to nebude, i když asi vyjde lépe jak ta 4080. Ty debaty o ceně 4080 chápu, lidé jsou frustrováni a tady asi jen Hladisovi vadí že se o tom debatuje, ale pointa je fakt na místě. Pokud se dá za její cenu postavit celej PC z novejch komponent z krámu a trůní v něm 6900XT tak to je cekem joke ty marže u 4080 musej bejt extrémní.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“