Převodník nastvení Barev !!!!

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od RAD-x »

Zdravim, ví někdo zdejší jestli neexistuje nějaká utilka, tabulka, nebo něco jako převodník nastavení barev z Nvidia panelu do CCC ? pokaždý když přehodim radeona do PC, den si zvykám a stejně se mi to nelíbí a nejsem schopnej to nastavit. Díky.
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od Krteq »

Ve win si nastav správný barevný profil pro monitor a v nV CP si povol celý barevný rozsah. To že nV má v defaultu nastaven nižší rozsah je celkem dost známá věc i mezi zdejšíma nV Gurus.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od RAD-x »

Krteq píše:Ve win si nastav správný barevný profil pro monitor a v nV CP si povol celý barevný rozsah. To že nV má v defaultu nastaven nižší rozsah je celkem dost známá věc i mezi zdejšíma nV Gurus.
Jé, týhle odpovědi jsem si původně vubec nevšimnul...mužeš mi postnout screen kde bych to měl hledat?
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od coyd »

CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od RAD-x »

Heh, už jsem myslel že snad ale pak koukám, 2 roky starej link....
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od coyd »

Ale funguje.. nebo ne ? :?
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od RAD-x »

Myslim že ne, leda bych měl už oči tak v háji že bych změnu neviděl, každopádně pokud povolím plný barvy pro video tak ten rozdíl poznám, takže bych řek že tak špatně na tom nejsem...hádám že ta utilka byla v kurzu ještě na W7, možná se u W8 něco změnilo a tim pádem to nefunguje. Ještě zkusím pogooglit a uvidim jestli někde někdo nevymyslel nějaký update. Ale díky za info, jsem rád že se tu stále najdou sdílní lidé kteří si info nenechávají pro sebe :thumbsup:
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od coyd »

Tak pak uz asi jen figl s vytvorenim vlastniho rozliseni, kde se pouze zmeni refresh rate treba o jednu desetinu nahoru nebo dolu a pak uz je automaticky nastaveny plny rozsah RGB :wink:
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od RAD-x »

Aha, tak možná proto jsem nepostřehl změnu, protože já jedu od nepaměti na custom rozlišení, 1920*1080*71Hz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tohle se týká pouze video-overlay a připadů když si přehrávač neřekne o plnej rozsah, takže jsi na to mohl "nenarazit". Nastavuje se to zde:

http://i.imgur.com/lqG6o8r.gif

A je to jedna z prvních věcí co ihned po instalaci driveru nastavuji. Pozor, musí se nastavit pro každý monitor/výstup zvlášť pokud jich člověk používá vícero.
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od coyd »

@DOC_ZENITH: to cos linknul je jen pro video ale uprava refresh rate v custom rozliseni nebo uprava registru by mela fungovat globalne nebo se pletu ?
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já si nemyslim že toto by mělo mít cokoliv společného s custom rozlišenim. Úprava přes registry nevim protože tu jsem nikdy nepoužíval.
RAD-x
Červená karta
Červená karta
Registrován: 24. dub 2008
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od RAD-x »

DOC_ZENITH píše:Tohle se týká pouze video-overlay a připadů když si přehrávač neřekne o plnej rozsah, takže jsi na to mohl "nenarazit". Nastavuje se to zde:

http://i.imgur.com/lqG6o8r.gif

A je to jedna z prvních věcí co ihned po instalaci driveru nastavuji. Pozor, musí se nastavit pro každý monitor/výstup zvlášť pokud jich člověk používá vícero.
To samozřejmě vim, už pěkných pár let taky nastavuju hned po instalu...mě celkem zajímá ta možnost nějakýho 100% sedícího zobrazení barev u obou karet 2D/3D režim, vždy když po delší době přejdu z jednoho na druhý tak jsem otrávenej...protože je to prostě jiný.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Převodník nastvení Barev !!!!

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já jsem si rozdílu nevšimnul žádného rozdílu čistě v 2D (nepočítám video, tam maj radeony by default aktivní postprocessing featurky co jej dříve vylepšovaly (časy DVD) ale high bitrate h264 vides dle mého názoru spíš kazej). Čisté 2D maj stejný. Ale já používám VGA, na digitálech to může bet jiný.

Radeony třeba na HDMI by default používaj režim YBCR kdežto Nvidie RGB. To třeba způsobí na mé Aver zachytávací kartě horší kontrast obrazu. Tohle je ale těžké specifikum, protože každej monitor na to reaguje jinak, na něterejch může bejt obraz stejenej jiné mohou preferovat ten či ten formát.

U nvidie je to zde:
http://i.imgur.com/dsVFrvL.gif

Radeon tu teď v provozu nemam takže screen nedam ale je to obdobné. Opět platí pozor, musí se nastavit pro každá monitor zvlášť, musí se vždy přepnout na single monitor režim, jen ten konkrétní výstup, nastavit pak přepnou na další, zase nastavit, pokud se nechá klon nebo mulitmonitor obvykle tam to nastavení formátu výstupu komplet chybí nebo se neaplikuje.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“