Coil Whine u všech grafických karet

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
CruiserCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2013
Bydliště: Plzeň

Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od CruiserCZ »

Mám problém s novým PC. Parametry jsou v popisu. Měl jsem první GTX 970 G1 Gaming a ta vrčela. Poté jsem měl druhou kartu, která ovšem ještě k vrčení přidala pískání vysokého tónu. Pak jsem si od kamaráda vypůjčil jeho funkční kartu GTX 670 a zapojil ji. Ovšem při hraní také vrčela. Tudíž jsem vyvodil, že za to nejspíše může zdroj. Tak jsem ho vyměnil za EVGA SuperNOVA 650 G1 650W a pořídil si novou kartu, opět GTX 970 G1 Gaming, tentokrát již třetí. Ta ovšem také vydávala tyto zvuky - coil whine pravděpodobně. Tak jsem si dnes přivezl domů R9 290 Vapor-X a hádejte co ? Vrčí také...Takže já už si vážně nevím rady co je špatně s mým PC. Mohla by to být základní deska ? Ocením každou radu.

Video - https://www.youtube.com/watch?v=7CZnuTz ... e=youtu.be
oneb1t
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. dub 2010

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od oneb1t »

ti muze klidne vrcet treba zdroj :D

resenim vetsinou je zapnout vsync nebo jinou formu omezeni maximalnich fps
i7-12700K, 2x16GB DDR5-4800MHz, ASUS B660-I, 1TB WDS100T1X0E
i5-12400F@5.5GHz, 4x8GB DDR5-4800MHz CL40, Asrock B760M PG riptide, A-data 1TB XPG SX8200, Radeon MI25@WX9100 16GB, NZXT S340 Elite, X4071UHSU
HP ENVY x360 13" Ryzen 3 4300U
CruiserCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2013
Bydliště: Plzeň

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od CruiserCZ »

Ano, může, ale zdroj to nebyl :) Byla to nakonec základní deska..
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od Waleron »

Tak to by mně zajímalo, jestli by šla ta základní deska reklamovat :) A co na to servis :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano šla, pískání kaskády na desce neni nic nenormálního a vada to ihmo je. Záleží ale také na konkrétnim výrobci a servisu. Třeba Asus by to určitě vzal, MSI nebo Asrock by se mohli šprajcovat.
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od Waleron »

https://www.youtube.com/watch?v=Qx0UoiKQVEo
Od 0:25 - co je to za zvuk to bzučení ?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Klasické klapání cívek. Většinou to jde z grafiky, ala o čem je asi tento topic. Může to ale dělat jakejkoliv díl s napájecí kaskádou, tzn i deska nebo zdroj.
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od Waleron »

Tak předpokládám, že když ve dvou deskách karta píská, tak to bude kartou. Ale pro sichr to vyzkouším ještě v další.
CruiserCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2013
Bydliště: Plzeň

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od CruiserCZ »

Problém je ten, že ten zvuk vydávají grafické karty, ale pravděpodobně za to může základní deska. Protože aby tento problém měly 4 karty za sebou (od 2 různých výrobců) mi přijde nepravděpodobné.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ne pokud vychází z grafiky tak je to grafika. Ovlivnit to může třeba zdroj. Stav je ale takovej že dnes píská většina karet, jde jen o to jestli je to snesitelný nebo ne. 80% GTX970 třeba píská nebo cvrdliká.
CruiserCZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. čer 2013
Bydliště: Plzeň

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od CruiserCZ »

Já jsem i zdroj měnil kvůli tomu. Původně jsem měl Seasonic M12II-620 a teď mám EVGA SuperNOVA 650 G1 650W. Navíc aktuální karta - R9 290 Vapor-X - se chová úplně stejně jako 3 předchozí GTX 970 G1 Gaming. Tudíž si z mého pozorování a testování dovolím tvrdit, že základní deska ovlivňuje intenzitu těchto zvuků. Tak či tak ale raději počkám, než budou mít obchody naskladněnou revizi 1.1.
Flisker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. pro 2006
Bydliště: Domažlice
Kontaktovat uživatele:

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od Flisker »

Ja mam pocit ze coil whine je nevyhnutelnej, naposled jsem testoval Asus Strix 1070 - mela coin whine, vymenil jsem za MSI 980ti, zase coil whine ... a vsichni prodejci vzdycky tvrdi ze to coil whine nema :)

Doporucil bych zavrit case a nemit ho hned vedle sebe, idealne dat pod stul.

Vsync je samozrejme moznost, ale to vytvari input lag takze to neni uplne reseni pro me.

Co pomatuju zpetne tak Asus R9 280X DCII, byla kouzelna grafika, ta nemela absolutne zadnej coil whine.
Belgarion
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. úno 2004
Bydliště: Hradec Králové

Re: Coil Whine u všech grafických karet

Příspěvek od Belgarion »

Každá grafika, kterou jsem měl měla coil whine. Někdy menší někdy větší. Některá karta v klidu (plocha win) téměř nepískala (ucho u karty). Při zátěži pískaly všechny moje karty. Nejvíc se pískání samozřejmě projevuje při vysokých fps. Většina uživatelů pozoruje pískání až při zátěži grafiky a vysokých fps.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“