VRAM a vše kolem ní

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Trek píše:
Delarge píše: Trek: jasně, že mám DLSS balanced...quality ti ubere dalších nějakých 10 fps a výkon bude tragickej,
Ano přesně proto tvrdím, že množství VRAM má Nvidia perfektně vyladěný vůči výpočetnímu výkonu.
LOL, ano, pro den vydání a recenze ano. :P
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Ache »

Delarge píše:A ano, pořád si taky myslim, že na limit se narazit dá. Ale je otázka, za jakých podmínek a jak často. Určitě to není během pěti minut a v jakýkoliv části hry. V podstatě jediná kritická část je centrum města.
Je ta paměť v téhle hře na hraně to je bez debat. Když bych se snažil to (co je na screenech - ať už ta Rogue, nebo japonská čtvrť) natočit na první dobrou, jistě také failnu. Ale neznamená to, že lžu a že sem si screeny vymyslel. Jen sem zaznamenal co se mě při hraní stalo - a ne jednou. To video aspoň ukazuje, jak na hraně to je. Jak píšu rezerva 0. Na RTX 2070 mám proti té 3070 o cca 500MB nižší zatížení a přesto po delším hraní v kritických částech se na to dá narazit. (vyšší shared využití a propad fps o nějaké %).
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Delarge »

Ještě jedna technická k tomu novýmu (chronologicky prvnímu): kolem 60. minuty je stav, kdy se zvyšuje BUS usage a je vyšší shared ram než normálně. FPS se mi zdály relativně nízko. Proto jsem pak zkusil vypnout a znovu zapnout s představou, že v tomhle momentě se FPS zvýší...nezvýšily.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Ache »

Jinými slovy, dalších xxx videí od tebe má dokázat pravý opak, a já lžu? Screeny (který zaznamenaly jen stav během hraní + restartu hry nic víc) sem si vymyslel? :sad:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Delarge »

Bože, já se nesnažím ranit tvoje city a nejsem hnizdo, takže netvrdím, že lžeš. Taky bych byl rád, kdyby si nikdo nemyslel, že ty videa jsou nějak připravený zdiskreditovat Acheho. Takhle se ta hra prostě chová v ultra nastavení + DLSS balanced.

Ale koukám, že tohle je tady opravdu citlivý téma...ufff.

A kdybych to nahrál v psycho nastavení (+ třeba DLSS quality) a prokázal propad, tak by to akorát mohl hnizdo odmávat, že to není nastavení pro tuhle kartu a nijak by sis tím u něj stejně nepomohl.
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Ache »

Zatím tedy popisuješ pravý opak. Včetně toho, že vyšší/nižší vytížení sběrnice ti nepřineslo výkon navíc. Což mě se nikdy - ale fakt nikdy nestalo u žádný hry. Podívej se třeba na ty screeny z DOOM na předchozí straně - 7 vs 14% a vliv na fps tam je). To samá Seriosu Sam nebo tenhle CyberPunk - vždy vyšší shared zatížení přineslo i vyšší PCI-E zátěž a pokles výkonu. Jen holt to nemam na videu, protože jsou to dost random situace (kromě dooma, toho bych asi natočit i na video mohl, ten se replikovat docela dá, protože tam se to alokuje asi fakt do rezervy).

Mě štve to, že sem byl napaden ze lži, protože screeny nic nedokazují. Nic víc.

EDIT:
Protože modi stejně OT tady neřeší, tak bych si dovolil i poznámku k tomu co je / není hratelné fps... pokud bych to bral čistě jen kvůli maximálnímu fps. Tak už mám v PC jednoznačně Radeon 6800 s 16GB kde hlavně díky SAM (na mé desce a CPU to funguje - viz. head) bych měl v cyberpunku 2x tolik fps než teď s plným raytracingem (akorát GI medium) a nutností hrát s DLSS P. :| Samozřejmě i ten Raytracing řeší problém s pamětí - když se vypne tak je 8GB velká rezerva i zde.

Pro mě je ale raytracing dealbreaker (všechny ty efekty jsou v Cyberpunku parádní - za mě vedou hlavně stíny slunce, které jsou nejlepší jaké kdy v jaké hře byly! ), takže omezovat jeho efekty nehodlám pokud to není nutný (výrazný propady výkonu pod 60 fps), takže zatím zůstávám na RTX - ale 8GB 3070 mě nepřijde jako super deal, když i na 2070 narážím na limit VRAM, i když očividně podle videí asi tohle nenastane. Když nebude 16GB verze, nevidím jediný důvod k upgarde. Plán na QHD upgarde se tak odkládá, stejně zatím ty modely nic moc stále.

Rozhodně nebudu sám sebe přesvědčovat, že 8GB stačí. :) Kdybych věděl že stačí, tak tu 3070 už mám.
Naposledy upravil(a) Ache dne ned 17. led 2021, 17:01, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od hnizdo »

Ache prestan tu uz konecne skuhrat. Z teorie 8GB nestaci jsme se dostali na "na ultra se to mozna obcas trhne ale za hodinu se to nestalo." A to se bavime o hre ktera ma porad jeste vic bugu nez funkci, a zaroven je to nejnarocnejsi hra soucasnosti. Se s tim smyr.
Takze jestli budes i po techto dukazech porad dokolecka roztrusovat jak 8GB nestaci, tak te budu dal obvinovat ze lzi, s tim se smyr taky, protoze tvoje teorie nebyla podlozena tehdy a ted je vyvracena.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Roccat Kone XTD Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus PG27UQ, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Turtle Beach Stealth 700X Gen 2 MAX, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od mlrs »

Nevim no - tech 7,9GB je sakra blizko 8GB :D
Skoda, ze to neprelezlo - by me zajimalo, jak by se to chovalo pak - ted ciste ze zajimavosti...

Za me je to na hrane...tem 8GB kartam asi dojde dech driv nez pamet - ale zalezi, zda vyvojari nemuzou doprasit hru tak, ze to bude nekde naopak...

Kazdopadne karty jako 3090 s 24GB jsou v klidu, to same 3060 12GB - te dojde vykon driv, 3080 s 10GB tez OK - nejhur je na tom asi fakt ta 3070 s 8GB, kdy se z tohoto pohledu nejvic blizi te hrane - a chapu Acheho, ze proste na takovou kartu upgradovat nebude ani omylem :lol: .

Ja jako nejvic na hovno vnimam RTX 3060 v notasu s 6GB - tam to proste musi byt problem :roll:
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X
Delarge
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. črc 2004
Bydliště: Korova Milk Bar
Kontaktovat uživatele:

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Delarge »

No, pro srandu jsem ještě zkusil další hodinu a půl pobíhat a jezdit v centru města (+ Kabuki a Japantown) na max nastavení všeho co jde a DLSS quality. Tímhle nastavením jsme v průměru na 40 fps a ani za boha jsem se na ten limit nedostal (pci-e se dokonce flákalo víc než v těch dvou nahraných videích). Jelikož vím, že se na ten limit nějak dostat jde, protože jsem ho taky viděl na vlastní oči, tak už tomu moc nerozumím. Buď je při tom opravdu nutný mít něco puštěný na pozadí, nebo se to tak může chovat v kombinaci s plněním určitých misí ideálně v interiéru (to už bohužel teď nemůžu odzkoušet, protože už je mam všechny vybraný).
...každopádně uploadovat ho nebudu :|
Intel Core i7 12700KF + Noctua NH-U12A CB -- Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 -- Gainward Phantom RTX 4080 -- G.Skill Ripjaws V 2x16GB@3600CL14 -- WD Black SN850 NVMe 2TB -- Corsair RM750x -- Fractal Design Torrent -- USB DAC EarMen Eagle -- PreSonus Eris 3.5 BT -- Sennheiser HD 560S -- Samsung Odyssey OLED G8 -- Razer BlackWidow V3 Pro + Razer DeathAdder V2 Pro + Xbox Wireless Controller -- WIN 11 Home 23H2
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Ache »

Ano já to teď při obyčejným ježdění taky nedokázal replikovat a to sem jezdil všude - takže asi je nutný načítat i textury interiérů, nevím, cíleně sem to také předtím nehledal, jen sem zaznamenal stav hry. Nakonec, ty "lživé" screeny co jsem sem dal (Rogue a to obchodní náměstí) byly při plnění misí. U té Rogue sem to pak nevypínal, protože když sem vylezl z Afterlive fakt se zase paměť trochu vyčistila a prostě sem to vypnul až po splnění mise (vypnutí hry pomůže vždy - se to komplet vyčistí a jede se na novo). Naopak to náměstí byl začátek mise (musíš si nasadit tu čelenku s nahrávkou a tím začíná ten vedlejšák), takže sem neměl problém to rovnou dokumentovat.

Každopádně prostě nesouhlasím s tím napadáním ze lži. Já si ty screeny nevymyslel. A to neplatí jen pro CyberPunk, ale i další hry, kde sem ukazoval, že se hrabe na PCI-E a tedy klesá výkon kvůli VRAM.

Záměrně sem to také nehledal. Protože pokud si pamatuju dobře, tak při prvním rychlém gameplay (jel sem jen hlavní linku, protože hra do vedlejšáků nijak nenutila - naopak vedla za ručičku po hlavní lince a za normal obtížnost ten level / zkušenosti za potřebí vůbec nebyl), jsem na problémy nenarážel... ale je také fakt že sem dost často načítal save pozici protože sem tam nějaká smrt se konala (+sem se snažil o silent postup bez zabíjení). Ten druhý průběh sem dělal vedlejšáky a díky levelu to bylo skoro jak "rambo style" a klidně sem hrál hodinu bez reloadu.

Rozhodně na to, aby paměť dělala problémy při delším hraní v CyberPunku, není nutný nastavovat nesmyslné detaily jako PSycho GI. Teda on ten samotný detail nesmysl není (dělá přesnější odrazy světla slunce) ale vizuální dopad vs. výkon je neadekvátní.

Tak nebo tak to video ukazuje jak moc na hraně to je, a je jen otázka času / nějaké mise, kdy by to začalo sharovat více RAM a brzdil by se render. Jestli tohle lze označit za ok stav u grafický karty která stojí pomalu 20.000, to fakt nevim. 16GB by na tak drahé srandě na škodu fakt nebylo a tyhle propady by se nekonaly. A jinou kapacitu výrobce dát nemůže na 256bit - buď 8 nebo 16, takže jen záleží na přístupu. U 16G je jistota že vždy bude limitem GPU. U téhle 8GB karty je vidět, že limitem může být paměť.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Trek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. kvě 2008

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Trek »

Pro účely posouzení, jestli něco běží nebo neběží ve VRAM jsem použil utilitu PIX on Windows, což je utilita pro debugování her, postup pro účely posouzení, co dělá paměť použít návod

https://devblogs.microsoft.com/pix/gpu-memory-usage/

Tímto jsem zjistil, že nejde vyrobit utilitu co obsadí VRAM, protože když běží hra, tak se všechno ostatní vyhází do hajzlu a to tak, že megaagresivně, čili nejsem schopen prokázat pravdivost svých tvrzení (hra nemá žádný paging vram i když se zpomalí, takže je to něco jinýho).

Ten postup ale bude validní pokud skutečně má někdo málo VRAM a ta skutečně přeteče, tak by to mělo být vidět v záznamu. Jakmile se hra zpomalí tak pustit na chvíli Timing Capture. Může to zkusit někdo kdo má 8GB kartu a napálí v Cyberkunku nastavení.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Ache »

Trek píše:Tímto jsem zjistil, že nejde vyrobit utilitu co obsadí VRAM, protože když běží hra, tak se všechno ostatní vyhází do hajzlu a to tak, že megaagresivně, čili nejsem schopen prokázat pravdivost svých tvrzení (hra nemá žádný paging vram i když se zpomalí, takže je to něco jinýho).
Zase úplně 100% agresivně to nevyhází, protože ten RAMdisk - když se podíváš na mé lživé screenshoty, tak zůstal v části VRAM a hra naopak musela více sharovat:
https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 9#p9733849

Ale je to hodně random - proto pokusy s 6GB RTX 2070 nebyly úplně ideální - Ramdisk tu VRAM rozhodně neukrojil přesně ale jen případnou část. On ten ramdisk ale ani nemá pak tendenci se do VRAM vrátit, jakmile přeteče (je vykopán) do RAM, tak tam prostě ta část zůstane. To sem si teď uvěřil díky tomu monitoringu process dedicated.

Jediná možnost by fakt byla nějak nabourat ovladač/bios a pod. vyloženě omezit možnost adresování vyšší kapacity VRAM. Na detekci toho přetečení v pohodě slouží ta shared. Jak to ukazuje víc než normál (některý hry tenhle prostor využívají stále - viz cyberpunk, takže nenormál je až cokoliv nad cca 850MB) je pak jen otázka, jak často využívá hra ty přetečený data k aktuálnímu renderu. I v tom Cyber-punku, když to přeteče na třeba 1GB tak už to nemá moc tendenci se vracet zpět a hra prostě dál i v méně náročných scénách ukazuje 1GB shared a je jen otázka zda to bude / nebude zpomalovat výkon. Na těch 8GB kartách vs. CyberPunk na plné detaily je to prostě úplně tak akorát na hraně.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od mr.qeg »

Já se domnívám, že si to Windowsy, či WDDM vrstva to možná nějak prioritizuje. Napadá mě, že možná DirectX má vyšší prioritu, než nějaká CUDA app, proto, když potřebuje, je ramdisk odlit do RAM. Zajímavé by bylo, jak by se chovaly 2 zároveň běžící DirectX aplikace. Není nějaká stará single-thread hra, co vyžere 4GB VRAM? Pro tento thread asi OT, přesto zajímavá otázka.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od werygood »

Mám opačný dotaz - včera se mi buglo LibreOffice, vyžralo 16 GB jen samo o sobě, do toho virtuálka... zkrátka zabralo to 31,9 GB z 32 GB RAM :D Počítalo se v návrhu WDDM 2.0 i s opačným postupem, že by se začla lifrovat data do VRAM, když dochází RAM?

Pořád lepší, jak začít swapovat, byť třeba na SSD...
Krteq
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Krteq »

Nope, WDDM management spravuje adresní prostor pouze pro úlohy spjaté s GPU, resp. GPU driverem
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od HEAD »

crysis remastered 2.0 otestovano.3080 nestaci Vram a ma stuttering
https://www.pcgameshardware.de/commoncf ... ?id=163104

celej test
https://www.pcgameshardware.de/Crysis-R ... w-1358327/
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Ache »

A banda low-VRAM uznávačů (Hnízdo a spol...), přiletí za 3...2...1... :roll:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Able2fly
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. led 2010

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Able2fly »

Od začátku si myslím, že 10gb je málo, ale tohle je tak trochu extrémní případ. V daném rozlišení a detailech má 16gb 6800xt frametime (ne fps) okolo 35 ms, a fps průměr 28.8. 3080 má 31.9 a šílené výkyvy frametime. Pro mě je to na obou kartách naprosto nehratelné a pro, dle mého názoru, většinu lidí také..

Jsou také testy v 8k, kde 3080 velké množství her ani nespustí a 6800xt/6900xt má cca 25fps...
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od Ache »

Když na to koukam, tak spíš se jedná o takový ten stutter kdy se jen reorganizují textury - tedy dost odlišný případ od toho, co se tu ohledně 8GB řešilo v CyberPunku. Tedy za mě v Crysis Remaster ta paměť asi stačí... nakonec já to na RTX 2070 také dohrál v pohodě.

Já sem v poslední době dost sledoval, jak se chová ta VRAM - respektive process dedicated vs. celková. a ve starých DX11 hrách/enginech, je vždy process dedicated výrazně nižší než celková. Třeba v tom Crysis já vidim u sebe klidně 7,8GB vs 5GB. Naopak pod vulkan / D12 jsou nároky na paměť vždy vyšší - nebo spíš není výrazný rozdíl mezi celkově zabranou a process dedicated VRAM.

Nicméně tohle rejpání do RTX3080 VRAM v testech vítam, protože aspoň díky tomu další generace už bude mít normální kapacitu. Z Ampere je v pohodě akorát mainstreamová 3060tka, která nebýt miningu, by byla ideální karta pro ty co upgardují z 1060 (6G) a chtějí zase na tom fungovat xx let.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: VRAM a vše kolem ní

Příspěvek od webwalker »

HEAD píše:crysis remastered 2.0 otestovano.3080 nestaci Vram a ma stuttering
https://www.pcgameshardware.de/commoncf ... ?id=163104

celej test
https://www.pcgameshardware.de/Crysis-R ... w-1358327/
Tak ono odvozovat nedostatečnou kapacitu VRAM jen z frametimes je myslím velmi odvážné, hraničící až z amatérstvím.
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“