Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Hele špatně čteš. Kdyby výrobci grafických karet nechtěli aby se těžilo na herních kartách tak dělají levnější osekané grafiky určené přímo na těžbu.
Těžař raději sáhne po grafice co je levnější a lépe těží než po herní když má na výběr...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

"dají levněji" v době kdy je nedostatek čipů neni reálné. Pokud čip půjde tam, bude chybět jinde.

Akorát by se karta otočila a měli by jsme hráče obcházející limity výrobců aby mohli hrát na mining kartách.
Naposledy upravil(a) DOC_ZENITH dne ned 16. kvě 2021, 14:38, celkem upraveno 1 x.
pilarius
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. bře 2006
Bydliště: Pardubice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pilarius »

Těžař sáhne po obou. :-D
Kéž by to fakt aspoň byla užitečná data, co to generuje, třeba nějaké modely proteinů nebo něco takového.
NZXT H440: AMD Ryzen 7 5700X, Noctua NH-D15, Asus Prime X570-P, XFX SWFT309 AMD Radeon RX 6700XT 12G, 2x16GB G.Skill 3200 MHz CL16, Corsair RM650x; Win 11 64bit; iiyama GB3271QSU-B1: 2560x1440
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano, to že je produkovanej výpočet "naprosto useless" je onen největší problém. Celá ta věc má 0 přínos, pouze výdělek pro spekulanty.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Ache »

pbjun píše:Hele špatně čteš. Kdyby výrobci grafických karet nechtěli aby se těžilo na herních kartách tak dělají levnější osekané grafiky určené přímo na těžbu.
Těžař raději sáhne po grafice co je levnější a lépe těží než po herní když má na výběr...
Otázka je, jaká vůbec je chybovost... na těžbu jde dneska snad 99% produkce, čipů, které by vůbec nebyly použitelný (ani v osekané verzi - jako třeba RTX2070super vs. 2080S - full čip) bude minimum.

Na tohle by se prostě musely zvlášť dělat čipy, které vůbec grafické části obsahovat nebudou (mining využívá jen jednu část GPU). Házet to fakt na výrobce grafických karet, že nedělají pro minery extra karty fakt nejde. nenažraný hovada by stejně vykoupily vše...

Sám sem zvědavý jak tohle dopadne. Zatím to vypadá že PC gaming nezabijou konzole, ale těžařský buzernati. :evil: Nebo se s PC gamingu prostě stane luxus pro horních 10 a zbytek bude muse přejít na konzole, protože tam ještě mining nezasáhl. Já sem na težaře (ten kdo si staví rigy a jede ve velkým na herních kartách) fakt nasranej. Jednoho známého sem tahle poslal do slova doprdele, když se mě ptal, jestli nevím, jak sehnat nějaký karty, že by zase chtěl těžit. :evil: Typickej kokot, co při první vlně vykoupil karty, doma topil deseti kartama a pakl když to opadlo prodával... a teď zase prosí o karty... bych mu prodal RTX 2070... ale tak za 100K - držel hubu. :-D :-D :-D
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od MonsterMX »

Ache píše:proč? protože když mi moje herní grafika chcípne, tak budu muset kvůli kryptoinflaci kupovat grafiku za 3x vyšší cenu... takhle si na sebe aspoň vydělá. Kdyby krypto nezpůsobilo tuhle hyperinflaci, tak to nepouštím. :roll: Už sem to to ale psal, takže jen zase někdo kdo čte A ale už nečte B. :roll: Nemam RIG, pouze v idle (když nehraju) pouštím mining na jedné kartě, kterou sem si koupil na hry.
Crypto moze akurat za top ze niesu grafiky, nie za ceny a inflaciu, Americania za posledny rok natlacili +27% dolara tam hladaj inflaciu + kontajnerova doprava zdrazela z 5000 usd tak na 20 000. Vobec nevies o com tocis chlapce
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Ache »

To ani náhodou, ty karty v den vydání (aspoň RTX 3080/3070 a i 3060Ti) byly dostupný za doporučený ceny (levnejší gainward modely)... sice omezeně ale byly! dneska jsou ale kvůli minerům nedostupný a spekuluje se s nima jako s měnama - 3060ti tak lítá na úplně minozních cenách - cena navýšil mining, ne dražší doprava... zajímavé, že třeba televize, monitory, výrazně vetší zboží na dopravu, než kartička v malé krabici. Nezdražují skoro vůbec.
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od MonsterMX »

Dobre, nechám Ťa v tom, vidím že máš svoj svet :D
16cmfan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2009
Bydliště: Slovakia - Bardejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od 16cmfan »

Ache píše:To ani náhodou, ty karty v den vydání (aspoň RTX 3080/3070 a i 3060Ti) byly dostupný za doporučený ceny (levnejší gainward modely)... sice omezeně ale byly! dneska jsou ale kvůli minerům nedostupný a spekuluje se s nima jako s měnama - 3060ti tak lítá na úplně minozních cenách - cena navýšil mining, ne dražší doprava... zajímavé, že třeba televize, monitory, výrazně vetší zboží na dopravu, než kartička v malé krabici. Nezdražují skoro vůbec.
problem je zhoda okolnosti - priroda, nehody, corona atd. taziari tu boli predtym, mozno o par % menej ale len preto ze v case korony to zacali robit aj ludia co predtym ani o crypte nevedeli ze existuje. teraz je samozrejme lahko ukazovat prstom a kopat do crypta ako takeho ale faktom je, ze velke farmy na tazenie tu boli predtym, ale co tu predtym nebolo je cororna a stym suvisiace probblemy + si zapcitajme viacero prirodnych katastrof do toh, ludsky faktor (SUezsky prieplav) atd...

proste ano mozu istym sposobom trosku aj taziari, hlavne amatersky co tazia na GPU inak urcenych na hry a render atd...

co sa tyka tych vyrobkov TV, monasy atd. je to len otazka casu. Ved sa pozri kolko svetovych fabrik stoji alebo znizuje produkciu lebo chybaju zakladne suciastky /suroviny

A zda sa ti ze by ludia doma tazili na senzoroch ? Netazia ale chybuju lebo sa nieco niekde stalo. Nehladaj teraz vinnika na vsetko ze je Crypto je to trapne. Sprav si prieskum, analyzu a potom maj velkohube prehlasenia
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CageJ »

Ache píše:To ani náhodou, ty karty v den vydání (aspoň RTX 3080/3070 a i 3060Ti) byly dostupný za doporučený ceny (levnejší gainward modely)... sice omezeně ale byly! dneska jsou ale kvůli minerům nedostupný a spekuluje se s nima jako s měnama - 3060ti tak lítá na úplně minozních cenách - cena navýšil mining, ne dražší doprava... zajímavé, že třeba televize, monitory, výrazně vetší zboží na dopravu, než kartička v malé krabici. Nezdražují skoro vůbec.
Ache, úprimne - kecáš o niečom, čo nemáš páru...
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

16cmfan - Co to plácáš? Jaký amatérský těžaři? Ty masový farmy kde toho maj plný haly je maj plný hádej čeho- herních grafik, ne těch mining edic.

To jak moc za to můžou těžaři či ne si můžeš easy ověřit na cenách. Grafiky se prodávaj dle mining výkonu, ne herního výkonu. To je jasnej důkaz toho kdo je ten kdo je skupuje za ty mimózní ceny a kdo je největší odběratel. Mineři.

Ache - Já jsem se na launchday pokoušel sehant jak 3080 tak 6800XT tak 3060TI, klikal jsem jak vůl v minutu launche a nemam nic. Tzn odmítám tvrzení "že se daly sehnat" pro normálního smrtelníka rozhodně ne.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CageJ »

3060Ti je už prakticky "EOL".
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
16cmfan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. zář 2009
Bydliště: Slovakia - Bardejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od 16cmfan »

DOC_ZENITH píše:16cmfan - Co to plácáš? Jaký amatérský těžaři? Ty masový farmy kde toho maj plný haly je maj plný hádej čeho- herních grafik, ne těch mining edic.

To jak moc za to můžou těžaři či ne si můžeš easy ověřit na cenách. Grafiky se prodávaj dle mining výkonu, ne herního výkonu. To je jasnej důkaz toho kdo je ten kdo je skupuje za ty mimózní ceny a kdo je největší odběratel. Mineři.

Ache - Já jsem se na launchday pokoušel sehant jak 3080 tak 6800XT tak 3060TI, klikal jsem jak vůl v minutu launche a nemam nic. Tzn odmítám tvrzení "že se daly sehnat" pro normálního smrtelníka rozhodně ne.
amatersky = ti co to robia v malom. ASIC sa tiez vyrabaju z kremika ak nevies... tiez zeru wafery. TO je teraz jedno. Ano tie farmy pouzivaju aj GPUCka a to velaaaa ale to aj predtym..
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od dexterav »

DOC_ZENITH píše:16cmfan - Co to plácáš? Jaký amatérský těžaři? Ty masový farmy kde toho maj plný haly je maj plný hádej čeho- herních grafik, ne těch mining edic.

To jak moc za to můžou těžaři či ne si můžeš easy ověřit na cenách. Grafiky se prodávaj dle mining výkonu, ne herního výkonu. To je jasnej důkaz toho kdo je ten kdo je skupuje za ty mimózní ceny a kdo je největší odběratel. Mineři.

Ache - Já jsem se na launchday pokoušel sehant jak 3080 tak 6800XT tak 3060TI, klikal jsem jak vůl v minutu launche a nemam nic. Tzn odmítám tvrzení "že se daly sehnat" pro normálního smrtelníka rozhodně ne.
to si sa moc nesnažil, mám 3060Ti aj 3090 za normálne ceny a to som ani moc na to netlačil
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, LG 42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Ache »

Ano, ty 3060Ti od gainwarda si pamatuju i já skladem za 11,500, takže fakt nevím o čem se tady bavíme... kdybych jí tehdy chtěl (ještě bitcoin nebyl za mega) tak jí taky mam! Za jejich cenu dnes může jen a pouze nedostupnost = vyspekulovaná cena překupníky. A tu nedostupnost z velký části způsobil mining. Ty hovada už to berou přímo od výroby.

Opakuje se to samé jako v předchozí vlně (taková GTX 1060 stála ve špičce dvojnásobek - že by v té době byl také nedostatek materiálů???), až na to že teď je to extrém. Rentabilita miningu je vyšší a na taiwanu fakt je teď problém + korona... Ale v první vlně mineři také vykupovali celou výrobu... jenže ta vlna byla naštěstí kratší a Pascaly se daly za chvíli koupit za normální prachy.

Navíc důkazem, že ty karty mají stále rozumnou nákupku (nepopírám, že to bude řádově o desítky procent dražší) jsou ty alza sestavy! Samotná alza sestava s RTX 3060 stojí skoro stejný prachy jako karta někde u spekulantů.... divné co? :roll:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Skladem svítila akorát na Alze a tam jsem jí v prvních 15 vteřinách zkoušel objednat a žádnou jsem nedostal, takže tak. Mohl jsem jí vzít od scalperů, nebo tady na foru jich někdo pár dní poté prodával asi 5 za 13,5K, na dnešní poměry super cena, ale kdo to mohl vědět.

Já GPU mam takže u mě se žádná krize nekoná ale netvrďte tady že karty byly, protože nebyly.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Thellwin »

Karty spíše nebyly, ale pokud člověk měl možnost a vyvinul trochu nadstandardní snahu, tak se ke kartě dalo dostat při vydání i kdyby za cenu toho, že si musel počkat na další dodávku. Tohle platilo ještě i v případě RTX 3060.
Goldnoob team proud member!
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

No byla chyba nekupovat na podzim a zimu za ty dneska smesny priplatky :D kazdopadne si myslim ze covid za to muze stejnou merou. Urcite neco prispela i ta nechtena blokada suezu.

Co myslite ta btc 40k?
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
3tp2
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2012

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od 3tp2 »

Vypadá to že padne i pod 40k
CPU: Ryzen 7 7800X3D MB: Gigabyte B650 Aorus Elite Ax RAM: Corsair 2x16Gb Kit 6000Mhz DDR5 GPU: Inno3D Rtx 4070Ti X3 SSD: ADATA Xpg Sx6000 + Kingston A2000 PSU: EVGA SuperNova 750 G2 CASE: Nzxt H440 Monitor 27" AOC A27g2s 165Hz
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od brambora81 »

cekam odraz kolem 39-36 max pak pomalu up
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“