Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
tatranka7
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od tatranka7 »

Příležitostně pouštím těžbu na pracovním PC (Win 10), přes Nicehash. Grafická karta RTX 2060. Pomohl by mi někdo s nastavením karty přes Afterburner, aby tolik netopila? Cca 77 stupňů.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Nicehas -> logy karet -> pohnout 3 hejbátka, dát fajku. Hotovo.

Core: -50 Mem: +700 PL: 115W

Drobné Hz si budeš muset doladit už sám a otestovat stabilitu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
tatranka7
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od tatranka7 »

Asi myslíš Afterburner, nebo Nicehash?
Já tam mám možnost u power limit maximálně nastavit 100.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Píše 115 W ne 115 %.
Obrázek
tatranka7
Nováček
Nováček
Registrován: 01. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od tatranka7 »

A to nastavuji v Afterburner?
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Samozřejmě že to můžeš nastavit i v afterburneru procentama tak, aby karta brala 115 W. Jestli nevíš kolik tam dát procent, tak si otevři nějakej monitoring spotřeby (třeba v afterburneru).
Ale jinak myslel v Nicehash, kde to tam je nevím nepoužívám ho.
Obrázek
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Pánové zkoušel někdo rtx 3060? Opravdu jede na poloviční plyn?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

python.p píše:Nicehas -> logy karet -> pohnout 3 hejbátka v afterburneru, dát fajku. Hotovo.
To jsem zapomněl napsat, sorry :oops:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
johhnymlatic
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2013
Bydliště: Pardubice,Ústí nad Orlicí

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od johhnymlatic »

BRUCEF píše:Pánové zkoušel někdo rtx 3060? Opravdu jede na poloviční plyn?
Dneska mi dorazila tak ji zítra otestuju, dneska už na to nějak nemám náladu a čas.
PC - CPU: Intel i5-4690k 4,6GHz MB:ASUS B85-Pro Gamer GK:RX570 4gb RAM:8GB KIT 1333MHz PSU:Cooler Master G450M Case: Cooler Master Elite 311 Cooling System: SilentiumPC Zephyr 140, SilentiumPC Fera 2+Gelid GC03-EXTREME,1x 120mm random ventilátor.
NTB - MSI-ex623 - umřel :-(
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od vavron »

Vytěžil jsem 0,05 ETH a kašlu na to. Paměti grafiky měly kolem 100 °C (ventilátory na 90 % + přidaný ventilátor na backplate), spotřeba cca 293 W.. no nestojí mi to za to, aby mi grafika náhodou umřela a já pak měl prd. Ale jako zkouška, proč ne.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Zofrenko »

Čo máš za gpu že máš takéto vysoké teploty na pamätiach . Nieje to gigabyte?
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

An important tip especially for Nvidia GeForce RTX 3080 and RTX 3090 GPUs is to always run their cooling fans on 100% while mining Ethereum, even though the GPU temperature may be low. The reason for that is to help keep the memory chips cooler, because the GDDR6X memory these GPUs use get pretty hot while mining Ethereum specifically and you need to keep it as cool as possible. If it gets too hot you may experience drop in mining performance, resulting in lower hashrate
https://cryptomining-blog.com/12692-opt ... 3090-gpus/
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

BRUCEF píše:Pánové zkoušel někdo rtx 3060? Opravdu jede na poloviční plyn?
jede na pul...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od vavron »

Zofrenko píše:Čo máš za gpu že máš takéto vysoké teploty na pamätiach . Nieje to gigabyte?
Ventus 3X OC. Zkoušel jsem i fany na 100 %, ale skok v hlučnosti je vyšší než snížení teplot.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

Tak jsem to zkusil na 6800Xt a po dvou hodinach jsem vytezil 0.30euro s cca 64MH/s :lol: absolutne se to nevyplati.
Navic PC je behem tezeni nepouzitelny pac se vsechno seka.Takze clovek nemuze treba cumet pri tezbe na serialy.
Nechapu co na tom vsichni maj.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CageJ »

dobrý pocit, že podnikajú a majú pasívny príjem :D .....
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

HEAD píše:Tak jsem to zkusil na 6800Xt a po dvou hodinach jsem vytezil 0.30euro s cca 64MH/s :lol: absolutne se to nevyplati.
Navic PC je behem tezeni nepouzitelny pac se vsechno seka.Takze clovek nemuze treba cumet pri tezbe na serialy.
Nechapu co na tom vsichni maj.
Tak to máš asi blbě nastavený (nebo vůbec), kromě náročnýho hraní by neměl bejt žádnej problém na tom PC normálně fungovat a třeba i hrát hovadiny ve stylu hearthstone s tím že ti maximálně klesne během toho hashrate o nějaký jednotky.
A jak už jsem jednou psal třeba já to beru jako slevu na grafiku, abych se dostal aspoň na msrp, že na pár dolarech za den zbohatnu fakt nečekám. :lol:

//Obvykle stačí sundat jen trochu intenzita, případně přidat watty při hraní kdybys potřeboval hodně výkonu, ale to už je fakt lepší tu těžbu vypnout žejo...
Obrázek
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Zofrenko »

CageJ píše:dobrý pocit, že podnikajú a majú pasívny príjem :D .....
mohol by som vedieť na čo sa tu vyjadruješ a navštevuješ tuto tému keď si úplny kritik ťaženia a miningu ? a jedine čo tu od teba je sarkazmus a posmešky nizko inteligenčného rangu. To len tak aby si bol zaujímavy či to ma aj iny dovod ? a k tym hoaxom o grafikach z obchodu kde mam oficialne 36 mesiacov zaruku a vraj záruka pri miningu na tie grafiky je znížena 3 mesiace.. k tomu sa radšej ani nevyjadrujem. Silou mocou chceš odradiť ľudi

Inak tí čo sa zaujímaju z 350mhs som to už posunul na 428 :D

Obrázek

momentálne to bude robiť neakych 0.66 etherea mesačne. chcem do odkladať a držať za rok s tymto vykonom to je neakych 8 etherea. nuž a cieľ je počkať kym sa dostane aspoŇ na 10 tisic e :D alebo to zamenim za bitcoin a tak isto veriť v to ,že raz pojde na 400-500k , (nerealne to nieje) može to byt za rok može to byt za 5 rokov je mi to jedno. potom tento ročny vyŤažok 8 etherea ak by šiel raz bitcoin na 500k . Tak tych 8 ether premenenych na bitcoin v eurach znamenal 105 tisic euro. budem to držať až kym sa to nestane realitou :mrgreen: :baa:

No pri 428mhs neplanujem určite skončit.. chcem to posunut ešte o dalšich 400-500mhs a potom by to už nebolo 8 ale 16-18 ethera za rok .
macmanar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od macmanar »

Zofrenko píše:
CageJ píše:dobrý pocit, že podnikajú a majú pasívny príjem :D .....
mohol by som vedieť na čo sa tu vyjadruješ a navštevuješ tuto tému keď si úplny kritik ťaženia a miningu ? a jedine čo tu od teba je sarkazmus a posmešky nizko inteligenčného rangu. To len tak aby si bol zaujímavy či to ma aj iny dovod ? a k tym hoaxom o grafikach z obchodu kde mam oficialne 36 mesiacov zaruku a vraj záruka pri miningu na tie grafiky je znížena 3 mesiace.. k tomu sa radšej ani nevyjadrujem. Silou mocou chceš odradiť ľudi

Inak tí čo sa zaujímaju z 350mhs som to už posunul na 428 :D

Obrázek

momentálne to bude robiť neakych 0.66 etherea mesačne. chcem do odkladať a držať za rok s tymto vykonom to je neakych 8 etherea. nuž a cieľ je počkať kym sa dostane aspoŇ na 10 tisic e :D alebo to zamenim za bitcoin a tak isto veriť v to ,že raz pojde na 400-500k , (nerealne to nieje) može to byt za rok može to byt za 5 rokov je mi to jedno. potom tento ročny vyŤažok 8 etherea ak by šiel raz bitcoin na 500k . Tak tych 8 ether premenenych na bitcoin v eurach znamenal 105 tisic euro. budem to držať až kym sa to nestane realitou :mrgreen: :baa:

No pri 428mhs neplanujem určite skončit.. chcem to posunut ešte o dalšich 400-500mhs a potom by to už nebolo 8 ale 16-18 ethera za rok .
Pěkné :shock: , čím těžíš ? Jedna rtx 3070 mi udělá jen 60-65 mhs.
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Zofrenko »

3x 5700XT 1x 5700 / 5x5500XT / 3x Rx 570

Všetko 8 Gb grafiky zatiaľ ich je teda spolu 12. postupne mam v pláne 5500XT swapovat za efektívnejšie 5700XT a to iste sa tyka 570 grafik.. Chcem tam mat čisto 5700 alebo 5700XT grafiky
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“