Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

DOC_ZENITH píše:Ono ostatně, já bych byl i celkem pro těžbu kdyby se počítalo něco užitečného, třeba ňáký folding home /boinc výpočty, nebo cokoliv jiného. Ale drtit tam šifrovací algoritmus co má 0 přínos a jen pálit proud topit a ničit HW je neobhajitelné.
Tak např. Ethereum není jen kryptoměna, takže nějaký smysl určitě má (a řekl bych že mnohem větší než je jen hraní her).
Ethereum je kryptoměna a open-source platforma založená na decentralizované databázi, tzv. blockchainu, který chrání před neoprávněným zásahem z vnější i z vnitřní strany. Zároveň se však jedná o decentralizovaný, turingovsky kompletní virtuální stroj Ethereum Virtual Machine (EVM) pro běh takzvaných „smart contracts“ („chytrých kontraktů“), které zajišťují hladké a nezmanipulovatelné fungování sítě.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ethereum
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od havli »

Ano - smysl ma. Aby se tvurce napakoval, nic dalsiho v tom neni. A ta citace je akorat blabol, aby to vypadalo vedecky.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3000 ; Gainward RTX 3060 ; MX500 500 GB, 4 TB + 6 TB HDD ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Ešte vo februári keď som si skladal PC som si vyberal ktorú 3070 si vezmem, na Alze sme mali každý týždeň nejaké voľné za cca 800-900€ až od marca sa začali dávať len do zostáv (grafiky sú, len sa nepredávajú samostatne) ale už sa opakujem tak 250x :-D

Dnes opäť pekne všetko padlo.Potreboval by som aby to na konci mesiaca bolo tam kde pred týždňom.Mám napísať Elonovi ? :D
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

havli píše:Ano - smysl ma. Aby se tvurce napakoval, nic dalsiho v tom neni. A ta citace je akorat blabol, aby to vypadalo vedecky.
Můžeš vysvětlit co je na tom za blábol? Předpokládám že tomu určitě rozumíš vic. :lol:
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

DOC_ZENITH píše:16cmfan - Co to plácáš? Jaký amatérský těžaři? Ty masový farmy kde toho maj plný haly je maj plný hádej čeho- herních grafik, ne těch mining edic.

To jak moc za to můžou těžaři či ne si můžeš easy ověřit na cenách. Grafiky se prodávaj dle mining výkonu, ne herního výkonu. To je jasnej důkaz toho kdo je ten kdo je skupuje za ty mimózní ceny a kdo je největší odběratel. Mineři.

Ache - Já jsem se na launchday pokoušel sehant jak 3080 tak 6800XT tak 3060TI, klikal jsem jak vůl v minutu launche a nemam nic. Tzn odmítám tvrzení "že se daly sehnat" pro normálního smrtelníka rozhodně ne.
Já tady koupil RX 6800 za normální peníz, pak jsem sehnal 2x 3070 s přirážkou asi litr, naposled jsem 2 měsíce zpět kupoval GB Aorus Master 6800XT za přijatelnou cenu, ano vyšší než běžná. Ale za měsíc těžby na NH se rozdíl zaplatil. Ano je to na hovno, ale šlo to. A holt jsem nějakou eletriku spálil v niveč, ale jsem "na nule". :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Pedris píše:Ešte vo februári keď som si skladal PC som si vyberal ktorú 3070 si vezmem, na Alze sme mali každý týždeň nejaké voľné za cca 800-900€ až od marca sa začali dávať len do zostáv (grafiky sú, len sa nepredávajú samostatne) ale už sa opakujem tak 250x :-D

Dnes opäť pekne všetko padlo.Potreboval by som aby to na konci mesiaca bolo tam kde pred týždňom.Mám napísať Elonovi ? :D
Tak to je dost subjektivní co znamená že grafiky jsou, ta grafika má stát cca 500-650 (podle konkrétního provedení). Mně teda nepříjde že boj o drobky kdy i ty nejhnusnější modely jsou za 800€ a pryč během pár hodin moc ok. Takže klidně se opakuj dalších 250x, ale na tom 50% kryptopříplatku (a to ještě v tom lepším případě) to nic nezmění.

//A rovnou čekám jak se tady vyrojí několik lidí co dokola píšou že to měli s příplatkem 500 korun, ano pár takových bylo, ale naprostá většina tu možnost neměla, kdyby to tak bylo, tak to těžko budou lidi kupovat za 30-40K že.
Obrázek
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Bavili sme sa o tom či sa grafiky dali zohnať za rozumnú cenu (ano dali)
Neviem čo ti pomôže tu vkuse vyplakávať na ceny grafík, nič s tým neurobíš a tak skoro to neskončí, tak sa s tým už zmier :)
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Před vánoci? Ano šlo to, ale spousta lidí čekala až se situace uklidní a ceny spadnou, hehe.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od MonsterMX »

Kto chcel si už dávno kartu zohnal, v novembri šli na bazoši evgy 3080 za 800-850 eur a nikto to nechcel každy len špekuloval a chcel sa ulakomiť že kúpi za nízku cenu, čiže doplatili na to iba špekulanti čo by chceli karty najlepšie zadarmo, aj ja som počúval ako si nevážim peniaze ked kupujem 3080 za 900E a ked sa pozrieme na ceny dnes, holt ''kto neskoro kupuje sám seba lutuje'' :D
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Presne tak, sanci koupit novou grafiku za relativne slusny penize 25-30k mel kazdy. Ja jsem presne ten pripad, ktery si rikal, pockam si az se lidi vyblazni. no tak me to stalo 2x tolik protoze jsem proste tu grafiku tedka uz chtel a zlepseni stejne nema dlouhodobe prijit. Trosku me mrzi, ze v tu dobu co jsem to kupoval se objevila v alze 3090 za 69k ale ja ne eshopy uz ani nekoukal. Takhle mam tu z vodnim chlazeni, kdyz jsem testoval pubg 2500x1400 tak temer nonstop 144fps, gpu ficelo na 50% a teplota kolem 35 stupnu. Naprostej ideal jsem spokojen. Ted jeste abych vytezil aspon 30k zpatky a pak to bude jedno.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

python.p píše:Před vánoci? Ano šlo to, ale spousta lidí čekala až se situace uklidní a ceny spadnou, hehe.
Nie do februára si mal čas... Mám ti poslať faktury z toho obdobia ?
Príklad:
Grafická karta GAINWARD GeForce RTX 3070 Phoenix GS stála na Alze
29.10 - 600€
4.1 stála - 676€
Grafická karta EVGA GeForce RTX 3070 FTW3 ULTRA
19.11 - 703€
8.2 - 728€
Všetko s DPH

Na aké ceny sa teda čakalo ? Skok v cenách bol minimálny až keď sa zaviedla 1karta/mesiac sa začalo všetko vykupovať a vo veľkom predávať na bazoši.Tu cenu ovplyvňuje ďaleko viac vecí, nie len mineri, ako si to tu niekto mylne myslí
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Já jen říkám jak to bylo, že kdo čekal má nic. :) Já vím jaké ceny byly a jsou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Jo tak, ok sry len som chcel ukázať príklad, že až také strašné to nebolo :)

Covid si myslím, že má na tom najväčšiu zásluhu zo všetkých
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

python.p píše:Před vánoci? Ano šlo to, ale spousta lidí čekala až se situace uklidní a ceny spadnou, hehe.
A nebo na něco levnější, já měl v plánu 3060(ideálně obyč a ne ti), ne každý chce nebo potřebuje grafiku za 20-30 tisíc. 3060ti jsem zkoušel vzít v den vydání a bylo to bez šance na nějakej levnější model. :lol: Mnohdy ani lidi co seděli u PC v přesnej čas vydání to nestihli koupit, další várka (a v některých eshopech už ta první) byla samozřejmě pak s přirážkou už v eshopu a do večera jich bylo 50 na bazoši... Nakonec jsem se rozhodl pro tu 3070 za 20 a rozdíl dotěžit, což naštěstí vyšlo.
Pedris píše:Bavili sme sa o tom či sa grafiky dali zohnať za rozumnú cenu (ano dali)
Neviem čo ti pomôže tu vkuse vyplakávať na ceny grafík, nič s tým neurobíš a tak skoro to neskončí, tak sa s tým už zmier :)
LOL, když s tebou nesouhlasím, tak hned brečím? No aspoň mám dalšího do ignorelistu, s někým kdo reaguje takhle nemá smysl se bavit. :wink: A ne nebyly, trh to jednoduše potvrzuje, kdyby se na většinu lidí co chtěli koupit grafiku za normální cenu dostalo, tak by se neprodávali za dvoj nebo trojnásobek jak rohlíky. O těch, podle některých dostupných, RTX tady brečí lidi několik měsíců na 185 stranách v tématu co je jen o tom. :lol:
Obrázek
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Thellwin »

Asi se to tady na téma grafik a jejich cen rozjelo trochu moc, tak to ukončíme. Pokračujte v tématu threadu prosím.
Goldnoob team proud member!
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Na to ze jde btc uplne doprdele tak to tezeni se nejako podezrele zlepsuej :mrgreen:
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Nj je panika a hodně odměn za transakce, neboj jak se to trochu ustálí, tak to padne tak na polovinu současný hodnoty :lol: , teda samozřejmě podle aktuálního kurzu taky žejo.
Obrázek
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Tak snad nam to nespadne na 20k nebo neco podobnyho.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Tak tak, hodně transakcí hodně odměn, mě se to líbí, mohlo by to padat klidně ještě rok.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

jestli se mi tam bude objevovat 70dolaru pri 2grafikach vidim to stejne :mrgreen:
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“