Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Pokud platíš v obchodě měnou nebo krypto, vůbec neřešíš daně. :wink: Zdanit to musíš až při převodu z krypto na Fiat (pokud si z toho měl nějaký zisk). Příklad, pokud máš v miningu celkové náklady na provoz (elektrika, nájem prostor, atd.) vyšší než je zisk, nic nedaníš.
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od LukášST »

S tou alzou to tady už bylo..
platíš v BTC/LTC .. ale alza dostane CZK na účet, crypto alza nedrží. Na ty transakce využívají nějakou bránu co jim to zprostředkovává.
Byl tu popis situace .. nákup zboží v BTC/LTC, zboží druhý den vrátit a peníze přijdou zákazníkovi na českej účet :)

neví někdo jak/zda vůbec coinbase, binance, wirex atd. předávají info o klientských transakcích do států jejich klientů? Při registraci tam jsou regulérně fotokopie občanek/pasů atd. takže pokud by tam člověk provedl nějaký transakce, tak mě zajímá jak s tím pak nakládají? nebo možná až na žádost daného FÚ?
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Takže Alza to daní automaticky při převodu na CZK, ty jim pošleš jen krypto z účtu na účet (za určitý kurz). Co se týče směnáren, coinbase, binance, atd. pokud při registraci zadáš osobní údaje (občanku, pas), podle mne úřady si to můžou vyžádat, ale oni sami neposílají nic.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od elcrys »

python.p píše:Dobrá, LTC jsem dostal darem. Takže náklady na pořízení 0, nic, de nada. Dneska je za ~ 5000kč.

takže koupím za 3 LTC u šmejda. Jak mám teda zdanit? Komu se mám nahlásit a jak.
K tomu bude potřeba výpis z transakční historie na burze, případně darovací smlouva atp., ze kterých bude jasné, kdy byl dar obdržen. Potom vyčíslíš jeho tehdejší cenu (plácnu 3000 Kč), takže danit budeš rozdíl cen 2000 x 3 (LTC). Příjem uvedeš třeba do svého ročního přiznání k dani z příjmů fyzických osob.
HafanPetr píše:Pokud platíš v obchodě měnou nebo krypto, vůbec neřešíš daně. :wink: Zdanit to musíš až při převodu z krypto na Fiat (pokud si z toho měl nějaký zisk). Příklad, pokud máš v miningu celkové náklady na provoz (elektrika, nájem prostor, atd.) vyšší než je zisk, nic nedaníš.
Mining pomíjím, na to musíš mít živnost a můžeš si potom náklady odečíst, ale platbu kryptem v obchodě musíš danit. Dle tvé logiky bych mohl za krypto koupit dům a nedanit nic, což samozřejmě nejde. Vůbec nezáleží na tom, že krypto dorazí na účet prodejci a ten si následně pomocí třetí strany zařídí jeho převod na fiat. Jde o to, že ty posíláš kryptoměnu uřčitému subjektu a očekáváš od něj protihodnotu (nemovitost), tudíž dochází ke směně. Třetí strana, která samotný převod kryptoměny zařizuje, může danit tak akorát vlastní zisk (zřejmě upraven smluvně s Alzou), tvůj zisk/příjem za tebe nikdo danit nebude a ani k tomu nemají potřebné informace.

Asi to nemá cenu rozebírat podrobněji, ale na internetu je x webinářů, které se tímto zabývají a vyjadřují se tam k tomu fundovaní odborníci, kteří vycházejí z již několikaletých zkušeností. Pokud se někdo chce placení daní vyhýbat, tak to může dělat amatérsky v menších částkách přes Alzu (což se mi příčí, obzvláště pokud kupuji na svoje jméno), ale musí počítat s tím, že přijde doba, kdy si někdo transakční historii od Alzy vyžádá.
HafanPetr píše:...Co se týče směnáren, coinbase, binance, atd. pokud při registraci zadáš osobní údaje (občanku, pas), podle mne úřady si to můžou vyžádat, ale oni sami neposílají nic.
S tím bych souhlasil, akorát je potřeba rozlišovat burzy v rámci ČR (nejužší spolupráce s finančákem), burzy v rámci EU (volnější spolupráce, ale systémy na výměnu dat existují) a burzy mimo (spolupráce na dobrovolné bázi).
Anonymmous
Nováček
Nováček
Registrován: 23. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Anonymmous »

Tady nejde o nick nebo jestli si zdaníš korunu kterou si našel na zemi nebo ne :lol: tady řešíme těžbu a věci okolo ní. Pokud těžíš = živnost + danění, DPH - pokud se nedostaně nad cca 1mega tuším ne. V podstatě je to asi každého věc jak to dělá je mi naprosto fuck, jen jsem chtěl vědět jestli jde někdo příkladem zákonů nebo na to prdí a jede šmelo ;-) A je mi fakt jedno, kdo jede tak nebo tak, mě se jedná o to jak to má být. Nemyslím si, že by ty transakce byly nědohledatelný prostě pokud nějakým stylem využíváš coinbase nebo jiný krypto směny musel si zadat občanku pas, tzn. pokud se finančák bude pídit, kde mizí penízky a kde přibývají je schopen vyžádat údaje z coinbase na tvoje údaje (to určitě nebude složité pro FÚ) Určitě tu asi budou hledat spíše takové lidi, kteří mají rigy a těží na X kartách najednou logicky ti mají větší výdelek než osoba s jednou nebo třema kartama. Díky za rady podněty a připomínky jak to kdo má. Vzpomeň si na diskuzi až budeš usínat a budetě hlodat jestli ti někdo nezaklepe na dveře nebo druhý den nepřijde obálka :-D S tou alzou tuším, když nakoupíš iPhone za BTC měl by jsi stejně danit je to směna za určitou věc / fiat na to je několik poznatků v zákoně.

neví někdo jak/zda vůbec coinbase, binance, wirex atd. předávají info o klientských transakcích do států jejich klientů? Při registraci tam jsou regulérně fotokopie občanek/pasů atd. takže pokud by tam člověk provedl nějaký transakce, tak mě zajímá jak s tím pak nakládají? nebo možná až na žádost daného FÚ?
Tohle mě taky zajímá ale jsem si jistej, že si to FÚ lehce vyžádá.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Ono především, u kryptoměn je velký problém zjistit přesnou zdanitelnou částku vzhledem k výkyvům kurzu, a v podstatě ani finanční úřad není schopen zjistit, kolik by jsi měl přesně zdanit. Takže v zásadě platí že u menších částek se to nějak neřeší, pokud se jedná o častky v řádech desítek, stovek tisíc a více, určitě nemá smysl riskovat a raději danit (alespoň nějakou přibližnou částku) a máš od finančního úřadu klid (alespoň co o tom vím). Jinak pokud jen převádíš krypto z účtu na účet, žádnou daň samozřejmě neplatíš. K nabytí finanční hodnoty, dochází až v okamžiku, kdy tuto virtuální měnu, převedeš na skutečnou. Pokud někomu zaplatíš virtuální měnou, je to čistě jeho věc. Tady asi těžko můžeš něco danit.
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Napr. Coinbase viem že spolupracuje s úradmi ak si niečo vyžiadajú napr.
https://blog.coinbase.com/transparency- ... b85d0d70dd
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

tak jsem to teda taky rozjel. :-) uz sem bohac 0.00000004 :mrgreen:
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Vsiml jsem si ze docela osciluje ten vyvar za 24hodin. Videl jsem uz i 5euro vetsinou cca 3.6 a nekdy i 2.1. To souvisi s tim ze jsem spocital hash, ktery nekdo stihl rychleji nez ja? nebo proc to tak lita? Inet ma optiku, vsude ping naproste skvely. Tim by to byt nemelo. Diky
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

Profitability fluctuates all the time because of the buyer's orders on the NiceHash hash power marketplace. If buyers demand more hashing power, the profitability will go up. If there are fewer (or smaller) orders on the marketplace the profitability goes down.
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Je třeba se dívat na výnos konkrétního rigu - průměr za poslední den nebo 6.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

super diky chapu.

Co je treba na nicehashi pochvalit je ten jejich tuning. Kdyz to dam na max, tak zvedne vykon na 42mh pri 105 watech. Default je tusim nejakych 32mh pri 150w. Celkem rozdil :)
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

Tezis i na cpu?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Ne jen gpu rtx2070. Cpu na to neni dobry ne?
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

No me to pridava cca 1dolar za den.A bez PBO ryzen zere max 88w.Urcite se to vyplati.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
BRUCEF
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. dub 2004
Bydliště: Vysocina- Havlickuv Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od BRUCEF »

Pánové, mám tady jednu starší AMD RX 470 Sapphire Nitro 4 GB mining Edition- only DVI. Ve Windows není rozpoznána. Jak jí vyzkoušet?
Prý by měl stačit jednoduchý ovladač pro použití ve windows, ale nenašel jsem ho.
(Při použití ve Windows je nutno nainstalovat speciální ovladač (ke stažení na stránkách AMD/ATI))

Díky
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

tak sem to cpu zapl a uz neprijemne huci pc :). Ale prida to jak pises cca 0.5 az 1 euro. Spatne se to odhaduje bo to docela lita. Ale s tim cpu jsem nemel problem to drzet 4-5 euro. Skoda toho huceni. TO budu zapinat jen jak nebudu doma :mrgreen:
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

Me to ted vydelava nak vic.Uz 2 dny 8dolaru/den.Predtim to bylo cca 6.4dolaru.Co se zmenilo?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

Me to ted vydelava nak vic.Uz 2 dny 8dolaru/den.Predtim to bylo cca 6.4dolaru.Co se zmenilo?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Cena ETH? Ale jenom to zkouším tak od boku...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“