Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
olis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. úno 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od olis »

najprv by som chcel aby sa mi to vratilo v EUR a z toho by som postavil este jeden rig ak by to slo dobre

rozmyslam nad kupou MSI GeForce GTX 1070 AERO ITX 8G OC ktoru viem kupit tak za 430 eur, povodne som chcel ist do Asus Rog Strix ale ta stoji az 500 eur a neviem ci sa to oplati pretoze pri 6tich kartach bude ten rozdiel uz 400+ e, co myslite?
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od elcrys »

Uvažoval jsem taky o těžbě v menším rozsahu (pár karet), ale přijde mi, že takhle se to příliš nevyplatí. Za půl roku se mi vrátí investice, za další půl rok vydělám to samé zpátky (pokud to půjde stále tak dobře), tzn. budu pár desítek tisíc v plusu, což je pěkné, ale nějak to můj život nezasáhne. Zároveň se budu muset naučit jak postavit efektivní stroj, starat se o něj - udžovat ho v běhu 24h denně a také sledovat vývoj v oblasti kryptoměn, abych zachytil případný pád a včas přelil natěžené prostředky do jiných kryptoměn nebo fiat měny. Pak samozřejmě řešit prodej a nákup HW. V zásadě by to obnášelo podobné množství práce, jako kdybych takovou činnost prováděl v mnohem větším rozsahu (stovky karet).

Nebo bych mohl natěžit nějakou obskurní měnu a doufat, že se časem její hodnota zmnohonásobí. To je ale dost výstřel do tmy.

Řekl bych, že nejzajímavější je v tuhle chvíli rozhodit určitý finanční obnos (který bych třeba použil na stavbu prvního těžebního stroje) mezi několik perspektivních měn a opět doufat v nějaké zhodnocení. V té souvislosti bych se chtěl zeptat zdejších těžařů, které z burz (fiat ‹-› kryptoměny, kryptoměna ‹-› jiná kryptoměna) byste doporučili v podmínkách ČR? Představoval bych si to tak, že na burze nakoupím za EUR kryptoměnu a tu následně směním za jiné, ideálně v rámci jedné burzy. V nouzi prodám zpět na EUR na svůj účet. Co mě akorát štve, je registrační a ověřovací opruz, kdy burzy požadují neskutečné množství osobních informací (hrozící krádež identity), ale tomu se snad člověk nevyhne.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Tak těžba je stálý zisk s menším rizikem (aneb přinejhorším ti zůstane HW kterej prodáš i kdyby za půlku když toho bude hodně po bazarech) když to hned měníš na fiat. Nákup je velký riziko ale možnost velkýho zisku během krátký doby (třeba zclassic vyletěl za poslední měsíc 50x). To si musí každej vybrat co mu vyhovuje, já bych třeba neměl na to mít 100k dlouhodobě v kryptoměně a sledovat to jak ty říkáš, protože 100k už je pro mě slušná částka na to abych o ni přišel, ale mít 100k v HW s tím že jsem za půl roku aspoň na nule jak říkáš už není tak hrozný.
Obrázek
olis
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. úno 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od olis »

ja to mam inak, mna najviac bavi vyberanie HW, nasledne skladanie, hranie sa s tym a zistovanie vsetkeho okolo toho, bez toho zarobku by som si to ale samozrejme nemohol dovolit
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od racecar »

Dufam ze aj riesenie problemov. :-D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Tak to mě taky baví, počítám že desítky hodin na můj fun rig to dá už určitě, ale stejně bych to strávil u her, takže mi to nevadí a navíc mě těší, že mám spotřebu na kartu o 10W menší, než někdo po kom chtěj sdílet bios. :D Brzo budu přidávat několik dalších gpu, naštěstí jsem sehnal úplně stejnej model karty jako mám teď, takže by to nemělo bejt nic hrozný, uvidíme. Konečně to bude normální rig a ne jen výdělek na jednu lepší večeři za měsíc. :D
Obrázek
placadlo
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 13. led 2015

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od placadlo »

racecar píše:Moze sa ti investicia vratit v krypto alebo v cash, ako chces.
Neviem preco by to maly byt odlisne veci. EUR zmenim za krypto alebo naopak kedykolvek.
jsou to dve odlisne veci, protoze vymena realna mena <-> virtualni mena neni mozna kdykoliv a kdekoliv. vsechno ma sva pravidla... takto sa to marketingovo porad prodava ale neni to tak.
jestli si nekde koupis kafe za BTC, na to kasle motyl, ale lidi BTC prevazne zajima kvuli tomu ze chteji na tom vydelat, tudiz to nefunguje jako mena ci smena jak melo, ale jako predmet spekulace. ale to jsem asi odbocil, co jsem chtel rici je, ze pokud jsem koupil pred rokem 50 BTC tak rozhodne je ted nemuzu kdykoliv a kdekoliv promenit na realnou menu...
Pokud si nekdo mysli, ze neco ma, jen protoze si vytvoril ucet v nejake smenarne, poslal tam 10K EUR a za to nakoupil BTC tak opacne uz to tak dobre nefunguje :))) v tuto chvili nema nic jenom virtualni ucet. zitra nekdo tu smenarnu vykrade, coz s deje cim dal casteji, nebo zavre a finite. :)

takze jediny kdo momentalne opravdu neco ma jsou lidi kterym patri tyhle smenarny, tzv vysmati lide
Café R0nDo PC@mastná klávesnice - většinou....
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

placadlo píše:Pokud si nekdo mysli, ze neco ma, jen protoze si vytvoril ucet v nejake smenarne, poslal tam 10K EUR a za to nakoupil BTC tak opacne uz to tak dobre nefunguje :))) v tuto chvili nema nic jenom virtualni ucet. zitra nekdo tu smenarnu vykrade, coz s deje cim dal casteji, nebo zavre a finite. :)

takze jediny kdo momentalne opravdu neco ma jsou lidi kterym patri tyhle smenarny, tzv vysmati lide
Bitcoiny si můžeš uložit do peněženky např. v PC nebo mobilu, popř. si pořídit trezor: https://www.alza.cz/trezor-bitcoin-wall ... 928293.htm

A co se týče výměny za reálnou měnu, běžné denní objemy obchodování se na burzách pohybují v řádech stovek mil. USD: https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od elcrys »

Jaké burzy bys doporučil?

Jinak jsem se včera díval na nějaké komponenty pro těžení a uložil si jich pár za rozumnou cenu pro pozdější shlédnutí a dnes už nic z toho není skladem (GTX 1070, silnější zdroje). Těžební horečka se opět vrací a ceny letí vzhůru. Jestli výrobci komponent výrazněji nenavýší produkci, tak si toho hráči moc nekoupí ani s příští generací karet. Osobně bych si grafiku na hraní za současné ceny z principu nekoupil (a že jsem chtěl), to bych spíš investoval větší částku do těžby. Kam tohle jen povede.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

Z principu si nekoupis herni GK, protoze je draha diky miningu, ktery bys podporil. To je fakt logika.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od racecar »

To sa riesi aj cena pri miningu? Beriem co chcem a cena velmi nerozhoduje. Zaplati sa to. :lol:

Z principu si nekupit kartu... A koho tym potrestas? Ty nekupis jednu a dalsi kupi 7, tvoja smola.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

elcrys píše:Jaké burzy bys doporučil?
Bitfinex.com, Bitstamp.com, GDAX.com, HitBTC.com, Poloniex.com

Btw, řekl bych, že těžební horečka víceméně stále pokračuje (už od poloviny minulého roku). :wink:
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od elcrys »

Díky.
Shaquille píše:Z principu si nekoupis herni GK, protoze je draha diky miningu, ktery bys podporil. To je fakt logika.
Na všechno lze pohlížet z více úhlů. Z pohledu člověka, který má volný určitý finanční obnos pro investice, je zapojení se do těžby zajímavé. Píchnu nějakou věc do zásuvky, ta se za pár měsíců zaplatí a bude mi vydělávat - to je sen.

Z pohledu hráče mi vadí, že tato věc musí být zrovna grafická karta, jejíž cena se potom vyvíjí v závislosti na hodnotě nějakých kryptoměn. Tzn., že už to v podstatě není pouze prostředek pro zábavu a jeho cena už neodpovídá množství zábavy, kterou z něj mohu dostat.

V zásadě to může dojít tak daleko, že určitý segment "herních" grafických karet přestane být pro hráče finančně dostupný, zároveň může přinášet závratné zisky těžařům. A já určitě nebudu ten, kdo si koupí takovou úžasně drahou věc, aby na ní hrál a nadával na těžaře, jak mu jeho koníček prodražili. To raději budu sám těžit a místo hraní číst knížky.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

uz ti rozumim, bral jsem te jako jednoho cloveky, tys vsak psal o skupinach lidi...

Zase hracum dava mining moznost si privydelat na ciste herni grafice a hernim PC. Pokud si rozumne poskladaj HW, muzou na nem kdyz nehraji tezit... Tuhle moznost by bez miningu nemeli.
Jak pises, da se na to divat z vice uhlu.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od dexterav »

akurát že z 1GK a bez 24/7 ťaženia je to skorej len zábavka :)
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Lerak89
Nováček
Nováček
Registrován: 09. zář 2012

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Lerak89 »

Zábavka která ti za cca rok zaplatí herní grafiku :) Zbohatnout se na tom nedá, ale když to zapneš každý den co si mimo PC v práci a tak... časem si na sebe ten herní PC i vydělá.
AllowedCry
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od AllowedCry »

A ono je možnost si to těžení stopnout dle libosti? :?
Ryzen 5700X @ PBO+200 || GB B450 GX || 32GB @ 3600Mhz cl16 || XFX RX7900 XT @ 2.8Ghz/21Ghz -25mV || SSD 1.25TB || HDD 3TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 288E2A @ 60hz + Philips 48OLED707 @ 120hz.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od racecar »

Samozrejme. Ak teda nemas OS na mining ci linux + modnute biosy na kartach.

Inac zase problem s kartami. Ostali len tie, ktore vacsina nechce alebo s extremnou prirazkou.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Lerak89
Nováček
Nováček
Registrován: 09. zář 2012

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Lerak89 »

AllowedCry píše:A ono je možnost si to těžení stopnout dle libosti? :?
To zapínáš jako jakýkoliv jiný soft, klidně na pár minut nebo hodin.
Hipiek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. říj 2003
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Hipiek »

Čau pánové ( dámy ).
Poradil by jste mi někdo do začátku jak těžit?
Mám doma 2x1070Ti a chtěl bych to vyzkoušet.
Vím, že to tu všechno je, ale jsem pracující člověk a nemohu si dovolit to tu celé pročítat.
Tak jestli by se někdo zkušený slitoval a poradil.

Díky...s pozdravem Hipiek.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“