Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Taky to mám na přivýdělek a stačí když kape. Jak jsem psal výše, 2/3 prodávám do fiatu a 1/3 držím v cryptu... Zatím to jde - elektřinu mám zdarma protislužbou takže pohoda :)
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od PET5 »

@Atapi: Pokud máš vytěžené coiny uloženy ve směnárně, tak je tam dost vysoké riziko, že směnárna jednoduše zavře krám a k těm pěnězům se již nikdy nedostaneš. Takhle jsem přišel o všechno po uzavření směnárny BTC-e. Zůstal mě jen tento obrázek: https://btc-e.com/index.html

Jistější je tedy coiny držet ve vlastní, dobře zabezpečené peněžence.
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
forestak
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. srp 2007

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od forestak »

PET5: A co wex? (https://wex.nz/) Já měl taky nějaký drobáky na BTC-E a když to pak zavřeli, rozjeli WEX, já se tam přihlásil pod stejnými údaji jako na BTC-E a všechny ty drobáky tam byly...
PET5
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2006
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od PET5 »

Už jsem o tom wex.nz slyšel, ale dosud nevyzkoušel. Musím někde najít přihlašovací údaje a vyzkoušet to :wink: Díky za připomenutí.

EDIT: Tak to funguje. Peníze z BTC-e jsou k dispozici na WEX.nz :)
CPU: Intel i9-10900K, MB: NZXT N7 Z590, AIO: NZXT Kraken X63 RGB, RAM: Kingston 2× 32GB DDR4 3200MHz CL16 Fury, Disky: 1× SSD 1TB + 2x WD HDD 3TB, GPU: EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA, PSU: Cooler Master V1200 Platinum, CASE: NZXT H7 FLOW, OS: Windows 10 PRO 64 bit, Repro: Creative GigaWorks T20 Series II, Monitor: DELL UltraSharp 30" PremierColor UP3017 2560x1600. Alternativně: Apple MacBook Air / iPad Pro + Apple Pencil / iPhone 12 Pro Max
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

PET5 píše:@Atapi: Pokud máš vytěžené coiny uloženy ve směnárně, tak je tam dost vysoké riziko, že směnárna jednoduše zavře krám a k těm pěnězům se již nikdy nedostaneš. Takhle jsem přišel o všechno po uzavření směnárny BTC-e. Zůstal mě jen tento obrázek: https://btc-e.com/index.html

Jistější je tedy coiny držet ve vlastní, dobře zabezpečené peněžence.
Jo tom vím že pár takovejch případů bylo, většinou jak tam mám tak 10k, tak pak to vyberu. Teď to přibejvá pomalu, tak to nějak nehrotím a nechávám to na to obchodování.
Obrázek
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Frostys »

Atapi píše: To si asi moc nerozumíme, proč bych tím nedisponoval když to mám v eurech, jediná ztráta na tom bude už jen asi 10 korun poplatek za převod když to budu chtít hodit ze směnárny na účet, takže v tom nevidím nějakej problém. Kdybych se na to vysral (v případě že to fakt krachne) tak ty peníze mám, ten kdo hodluje nemá nic a jen doufá že někdy bude mít.
Takže mi chceš říct, že teď při téhle ceně ETH vytěžené coiny měníš na fiat?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CageJ »

ono oplati sa to furt, ale je to bieda no
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Frostys »

To, že je z toho nějaký zisk ještě neznamená, že se to vyplatí.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

A držet se to vyplatí nebo imaginárně vyplatí? :D
Obrázek
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Frostys »

Počkej, ty to fakt prodáváš i teď? Hm, zajímavé.
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Teď zrovna momentálně ne (vzhledem k vývoji poslední hodiny), ale je možný že v noci se to prodá jako stop loss a dalších pár dní budu mít jen eura, nebo to taky budu držet zase pár dní v btc, uvidíme, jak říkám sleduju to denně (většinou ráno a večer) a držet měnu když padá je blbost... od toho to mám v tý směnárně.
Obrázek
webwalker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. úno 2010
Bydliště: Buranov vedle Prahy

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od webwalker »

Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Mno, Bitmain zatím oficiálně oznámil ASIC pro Cryptonight (AntminerX3) a pár dní na to přišla odezva.
Monero přechází na CryptonightV7: https://www.nicehash.com/news/monero-po ... -algorithm

Něco podobného očekávám u ETH (pokud je to pravda).
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od L!po »

mno však -> "You can expect a new release of the NiceHash Miner that will bring support for CryptoNightV7 algorithm soon." konečně zas budou grafiky...
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
renek1
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2011

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od renek1 »

Celý poblázněný svět se zabejvá ekologií, globálním oteplováním a jinejma věcma, ale stejně je to každýmu putna a hlavně si mastí kapsu. Ruší se naftové motory, přichází čistá elektrika. To že doteď se pakují šejci na ropě se akorát změní v to, že pakovat se budou energetické společnosti, ale na ekologii to bude mít stejný né-li horší dopad. Mining celosvětově spotřebovává neskutečné množství el. energie a to víc jak běžné domácnosti ročně a to zřejmě nikdo nevidí, nebo nechce vidět a řekne si jako mnozí, že nemusí pršet jen když kape, hlavně, že já mám těch pár drobnejch doma. No a takových jsou miliony a krmí tu velkou velrybu, co žere ten miniaturní plankton v podobě minerů. Né že bych byl tak morální, nebo bohatý, ale tohle podporovat nechci.
Dokud si tohle lidi neuvědomí, tak se nikdy nic nezlepší.
Prosím nekamenujte mě hned, vy co s tím nesouhlasíte, ale někdy si říkám, kam ten svět spěje?
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Frostys »

Tak ten můj jeden rig, který si bere ani ne 800W snad nestojí za zmínku, ne?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

L!po píše:mno však -> "You can expect a new release of the NiceHash Miner that will bring support for CryptoNightV7 algorithm soon." konečně zas budou grafiky...
CryptonightV7 je nové Asic-resist algo (bude se těžit pouze na GPU,CPU) a nahrazuje u XMR (Monero) původní Cryptonight.
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od L!po »

no a jak tedy chápeš tu větu co jsem vypíchl? je přímo z tvého odkazu.
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Nicehash-miner podporuje většinu současných algoritmů. V novém update bude zahrnuta podpora i pro CryptonightV7. :wink:
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Košice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od racecar »

AMD stock downgraded due to imminent ETH ASIC Miner release
https://hexus.net/business/news/compone ... r-release/
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“