Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Jedi_Knight
Nováček
Nováček
Registrován: 20. lis 2008
Bydliště: Ořech
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Jedi_Knight »

Broxik píše:Pokud chcete zkusit nejakou alternativu tak zkuste ravencoin. Hodne mineru toto tezi s tim ze to je sice rizikove ale mohlo by to hezky sypat. Ja prave koukam ze dneska zas nekdo trosku pridal plynu na tezeni :D. Litaj tam castky co sem uz dlouho nevidel. Tak to ma bejt!
Tady jen dodám, že RVN čeká "halving" v příštím roce, i proto se na něj hodně lidí soustředí a čumí na něj jako alternativu k ETH. Ale momentálně je výhodnější těžit ETH a to směňovat za RVN než těžit RVN přímo.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CageJ »

Leveler píše:Hoši asi pustím do světa náké stroje po upgrade. Co chtít za rigy s 6xRX480 a 6x1080Ti?
Ja som 1080 Ti minerom predával za 680€.
Chcú 11G pamäte.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Leveler
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. dub 2013
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Leveler »

CageJ píše:
Leveler píše:Hoši asi pustím do světa náké stroje po upgrade. Co chtít za rigy s 6xRX480 a 6x1080Ti?
Ja som 1080 Ti minerom predával za 680€.
Chcú 11G pamäte.
Jaká je myslíš real cena za minig rig 6x Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme Edition. Cca 260Mhs.
Ještě naký 1080Ti mám, ale ty bych ještě nechal.
Nebo radějí prodávat po kartách?
Jedi_Knight
Nováček
Nováček
Registrován: 20. lis 2008
Bydliště: Ořech
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Jedi_Knight »

Momentálně spíš doporučuju po kartách. Ta konkurence v rigách je veliká, bo přišlo léto. :D
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

ale dobre bomby ted jede to tezeni :mrgreen:
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Tak obtížnost klesá, paper hands vypínají a prodávají. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Frostys »

Broxik píše:ale dobre bomby ted jede to tezeni :mrgreen:
Ty těžíš jen tak "ze srandy" jen s jednou grafikou? Kolik ti to vydělává? Můžeš se podělit o čísla?
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

No ze si to ty frostysi. :mrgreen: Natezil jsem to trosku kombinovane s rtx 2070 a pak chvili dohromady s rtx 3080 a ted jede jen ta rtx 3080. Za celou dobu jsem natezil 0.01131995 BTC . Samozrejme i hraju. Hlavne o vikendu. Jinak to jede vzdy v noci a kdyz jsem v praci nebo delam neco kde nepotrebuju 3d vykon. Jediny casovy udaj ktery mam co a jak dlouho je ze s rtx 3080 tezim zhruba od 13-15 kvetna. A nejedu na full 100mhs ale na 80kvuli pametem. Ted snad o vikendu to klapne s pythonem a vymenime paddy a pak to poleti na 100mhs. Tezit by se melo dat jeste nekdy do srpna. Pak zalezi jak to moc padne jak se zacnou palit ty poplatky. Ale porad jsou tu alternativni coiny jako rvn nebo autolykos co se daji tezit. Takze verim ze svuj cil 1000 usd pres tezeni dosahnu :). Nejhure poholduju btc nez to vyleti.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Frostys
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Frostys »

Díky :mrgreen: Držím palce :)
CPU i7-9700k + MasterLiquid Lite 240
GPU MSI GeForce RTX 2070 8Gb
RAM Patriot Viper4 16GB@3000MHz
MB Gigabyte Z390 Gaming X
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Máš na to inak tak xy stránok na výpočet :mrgreen:

Napr. whattomine.com sem si hoď svoju kartu + koľko platíš za elektrinu a máš cca zárobok za 24 hod.
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od MonsterMX »

Broxik píše:No ze si to ty frostysi. :mrgreen: Natezil jsem to trosku kombinovane s rtx 2070 a pak chvili dohromady s rtx 3080 a ted jede jen ta rtx 3080. Za celou dobu jsem natezil 0.01131995 BTC . Samozrejme i hraju. Hlavne o vikendu. Jinak to jede vzdy v noci a kdyz jsem v praci nebo delam neco kde nepotrebuju 3d vykon. Jediny casovy udaj ktery mam co a jak dlouho je ze s rtx 3080 tezim zhruba od 13-15 kvetna. A nejedu na full 100mhs ale na 80kvuli pametem. Ted snad o vikendu to klapne s pythonem a vymenime paddy a pak to poleti na 100mhs. Tezit by se melo dat jeste nekdy do srpna. Pak zalezi jak to moc padne jak se zacnou palit ty poplatky. Ale porad jsou tu alternativni coiny jako rvn nebo autolykos co se daji tezit. Takze verim ze svuj cil 1000 usd pres tezeni dosahnu :). Nejhure poholduju btc nez to vyleti.
Jop treba poriesit chladenie, odkedy som to dal na vodu 99MH/s a aj ked je v izbe 28C pamate su v poho :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Tam je až taký rozdiel v teplotách ? Čakal som vyššie ale až o skoro dvojnásobok ? :o
Tak to som asi rád že 3070 tie senzory nemajú :mrgreen:
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od satik »

76 na pametech je jeste hodne luxusni, kdyz jsem to zkousel, tak mi vylitly pameti na 110, zatimco jadro bylo nekde kolem 60... :D
GPU MSI RTX 4090 Suprim X CPU AMD Ryzen 9 7950x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM G.Skill Tridentz 64GB @6000MHz CL30
case Fractal Define Torrent PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD Seagate Firecuda 530 2+4TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

no ty pady stahuji 15-20 stupnu podle toho co tam vyrobce dal za sracku. Aspojn tak jsem to pochopil. Priznam se ze by se mi taky libila teplota 80:-)
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od MonsterMX »

Pedris píše:Tam je až taký rozdiel v teplotách ? Čakal som vyššie ale až o skoro dvojnásobok ? :o
Tak to som asi rád že 3070 tie senzory nemajú :mrgreen:
Jop 35-40C oproti vzduchu, 3070 je v poho tie maju ddr6 nekuria tolko, tam senzor nieje ale ta na vode ma pri ozbovej teplote jadro okolo 37C a na vzduchu 50C
C1c1n
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. dub 2017
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od C1c1n »

Broxik píše:no ty pady stahuji 15-20 stupnu podle toho co tam vyrobce dal za sracku. Aspojn tak jsem to pochopil. Priznam se ze by se mi taky libila teplota 80:-)
Ja mam 3080 Gigabyte Vision a memory junction byl po 5s těžby bez šílených overclocků okamžitě na thermal throtlingu, tzn 110°C, přepadoval jsem to první arcticama s 6W/mK, spadlo mi to k 88, teď jsem tam dal kvalitnější s 12W/mK a už se to nepohlo níž, akorát na ty teploty junctionu koukám jen po čištění v mém PC na windosu než to strčím do rigu, kde mám mnohem lepší ofukování, takže tam doufám že je to méně, protože i jádro tam ukazuje menší teploty, škoda že to HiveOS neumí číst.
CPU - i7 8700k - GPU - 1080Ti - MB - Gigabyte GA Z370 HD3 - RAM - Kingston HyperX 2700Mhz CL15 - SSD - Kingston HyperX M.2 240G - DISK - WD Blue 1TB - Zdroj - EVGA Supernova 650 P2
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

tak na full optimalizaci davam 92 stupnu ale jede to 99.50mhs pri 190 watech. za me dobry. Akorat si myslim ze by to vyrobce mel delat takhle od zacatku a ne abych se u karty za 40koliku v tom takhle hrabal. Timto diky pythonovi:)
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
MonsterMX
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. kvě 2010
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od MonsterMX »

190W je celkom masaker ja dávam 220W, to máš ako nastavené?
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

to je asi nejaka chyba. Sledoval jsem to a skace to 190-220w kdyz prochazim weby a koukam na nejaky videa. Asi to s tim souvisi. jinak je tam vetsinou 220. Samozrejme je i nizsi hasrate.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“