Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CageJ »

ja som to používal asi rok...
práve rig s 1080 Ti kvôli tomu

ďalší s RX580 boli na wine
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Zofrenko píše:na vyššie mhs pre 1080 ti možno treba neaky upraveny bios, kde je zmenene práve časovanie pamati.
Nemusíš mít upravený bios, funguje to normálně ve Win.
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Ja som prešiel z Pheonixa na T-Rexa s mojou RTX 3070, rozdiel +3MH/s s rovnakým nastavením.Či to bolo ale mnou alebo zmenou práve minera, neviem. Na to som ešte moc noob
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Dávejte si taky bacha na tom v jakym jste poolu, čím větčí ping na server tím více budete mít rejected sharů protože než váš share dojde na server už bude block kompletní a bude se počítat další.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

A taky si dávat bacha, u každého poolu jsou jiné poplatky za převod/transakce (a jsou v tom dost velké rozdíly). :wink:
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Aké % rejected sharov je ešte ok ? Mávam tak 2%
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

2% rejected je dost, k tomu si připočti miner fee, pool fee, poplatky za převod a jsi na 5-10% jak nic. :wink:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tady nenu žádná hranice "ještě ok" prostě co nejméně. 2% je z mého pohledu ještě OK, záleží odně na poplatcích poolu.

Kdysi dávno ještě v době Litecoinů jsem z tohoto důvodu i vyřadil slabší GPU a soustředil se hlavně na high-end čipy protože jsem zjistil že ač mi třeba 3 slabší GPU dali v součtu stejnej MH/s výkon jak jedo silné tak v praxi vytěžili mnohem méně, protože ty úlohy co dostávaly jim trvaly mnohem déle a mnohem časěji se jim stávalo že byly "stale" a prostě nedokončili svůj výpočet v době než se našel share a začal se počítat už další block.
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Ok díky, chápem
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Zofrenko »

kukol som to tak teraz mam z 341 340 valid a 1 STALE , čiže neakych 0.3 percento.. ale občas mi to skoči aj na 2 percenta. netuším od čoho to záleži
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Pokud to není stabilitou, tak často stačí aktualizovat miner, zkusit jinou verzi nebo i úplně jinej... Nějaký stale mám taky, taky cca pod jedno procento dlouhodobě, ale třeba s phoenixem jsem měl klidně 5-10% stale a i nějaký invalidy, teď používám T-Rex a pohoda.
Obrázek
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Zofrenko »

ja používam pheonix a mam práve tych 0.3 percento. som s nim spokojny. Možno ,že pre nvidia gpu može byť ten t.rex lepší. No AMD rigy s phoenix funguje dobre, rovnako s Ethermine mining poolom som spokojny.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Jj předtím s polarisama jsem ho taky používal a pohoda, ale tady si to očividně moc nesedlo, ethermine jsem používal předtím i teď.
Obrázek
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od vavron »

Jen tak ze zvědavosti zkouším mining doma taktéž a z původního payoutu kolem 16 USD/den mi to postupně padá až na dnešních 8,5 USD. Dle Phoenixmineru je hasrate pořád stejný (118,5-120,5 MH/s), ale payout padl na půlku. Je to z důvodu vyšší náročnosti těžení + padající ceny ETH? Stale share mám za celou dobu jen 1..
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od LukášST »

Ano, klesajici cena = nizsi payouts ... jak logicke :)
Ta vyssi narocnost se projevi na nizsi odmene v podobe ETH .
Tzn. Za den nebudes mit 0,01ETH ale padne to o par procent na 0,009ETH .. jen priklad.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

AMD Radeon RX 6700 XT bude představen 3.března
Now, the good news for the new AMD GPUs is that they will most likely not have any kind of artificial limiter for the mining hashrarte like Nvidia did with their RTX 3060 GPUs. This means that the RX 6700 XT and RX 6700 should most likely be capable of delivering 40-45 MH/s Ethereum mining hashrate thanks to the 12GB GDDR6 memory with 192-bit wide memory bus.
https://cryptomining-blog.com/12712-new ... march-3rd/
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Chtel jsem se taky pridat a jen tak pro zajimavost neco natezit, abych si to osahal. O vikendu jsem si chtel sosnout vami zminovany phoenix. Ale FF me blokl ze to obsahuje malware. Asi tu hlasku ignorovat ne? Rekl sem si ze se radsi zeptam mistnich odborniku :)
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Zofrenko »

stiahol si ho tuto priamo z tejto stránky? https://phoenixminer.org/

ja ho mám odtiaľ a nevypisovalo to nič.
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Všetky minery mi hlásilo ako virus, je to normalne
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Ok ja jen chtel mit jistotu. Dneska je modni se tvarit ze jste nekdo jinej. :) Ano jinak stahoval jsem presne jak pises. Tak dneska to teda rozchodim. Diky moc. Penezenku zkusim tu exodus. Ta na to vypada pro me ucely nejlepe.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“