Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od coyd »

Jojo beztak chtel na zacatku jenom zhodnotit svoje BTC, prece neni tak blbej, ze by az ted zjistil, ze tezba BTC zatezuje zivotni prostredi a najednou mu to zacalo vadit :roll: :-D
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CageJ »

krypto malo byť o decentralizácii a jeden zmrd ovplyvňuje celý trh

Doge je samozrejme kravina.
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
coyd
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. led 2010
Bydliště: Ostrava TBC - The Black City

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od coyd »

CageJ píše:krypto malo byť o decentralizácii a jeden zmrd ovplyvňuje celý trh
Presne a jeste k tomu s Aspergerem :lol:
CPU: AMD Ryzen 7 5700X@4,5GHz MB: ROG Strix X570-I Gaming GPU: Inno3D GeForce RTX 4070 TiS (1,0V)
RAM: 2x16gb G.Skill Trident Z RGB@3333MHz PSU: Seasonic Focus 650W Case: Metallic Gear NEO Mini V2 Silver
CPU cooler: Corsair H100x Monitor: 27" AOC AG271QG 165Hz 2K G-Sync
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Tak nějak mi přijde, že zapřísáhlím fanouškům krypta docházejí argumenty. Né že by se to tady nějak řešilo, to já spíš jen tak obecně. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Tak s tím jakou rychlostí se rozjíždí spotřeba crypta (jak elektřiny, tak výrobních kapacit), tak musí být všem jasné že současné tempo není dlouhodobě udržitelné, za posledních pár let to to taky narostlo desetinásobně, tomu může fandit snad už jenom exprezident Klaus. Jestli dneska bere crypto zdroje jako menší stát, kolik to bude za dalších pár let, jako polovina světa? To asi těžko, už jen kvůli tomu musí přijít úpadek nebo transformace na jiný systém (které se snad u všech crypto slibují, ale stále dokola odkládají)... Systém který žere MWh za jednu transakci, fakt ne děkuji.
Obrázek
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já se dost divim že do toho zatim státy až na vyjímky dost nezasahujou. Tady se v Evropě řeší povinná elektrická auta od roku **** a podobné hovadiny ale nikdo se zatim nepodíval na krypto. To jak se teď těží, ale burnování grafickejch čipů a doslova plejtvání energií (ony výpočty nemaj žádnej pozitivní přínos), a nově teď si likvidování disků je něco co b se mělo postavit mimo zákon. To je mnohem horší než neekologický auto, protože to aspoň něco někam veze, tohle je čisté plejtvání.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

Tak hlavně bacha na pokrytce, co kážou o ekologii a elektrických autech a v bitcoinech mají miliardy. :wink:
https://cointelegraph.com/news/early-cr ... n-payments
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

nebo na ty, co kazi o ekologii a maji doma 10 pocitacu ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

HafanPetr píše:Tak hlavně bacha na pokrytce, co kážou o ekologii a elektrických autech a v bitcoinech mají miliardy. :wink:
https://cointelegraph.com/news/early-cr ... n-payments
No nikdy není na pozdě na to změnit názor že, třeba na naší politické scéně absolutně nereálné, tady se radši hádaj do krve. :roll:
Já taky teď těžím jak trapák na jedný kartě, na druhou stranu kdyby cryptománie nebyla, tak ani není potřeba, moje současná grafika by stála polovinu toho, co jsem za ní dal (a bez možnosti těžby bych si teď tak drahou grafiku ani nekoupil, tím pádem bych žádnou teď neměl, kdybych netěžil).
Obrázek
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

A ted, kdyz vis jak na to, vis ze ti to vydelava, tak kdyby spadly ceny grafik, tak prestanes tezit?
Pokrytce ;)))))))

Jaky je rozdil v elektrine, ktera pohani Tesly a te, ktera pohani tezbu?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

Shaquille píše:A ted, kdyz vis jak na to, vis ze ti to vydelava, tak kdyby spadly ceny grafik, tak prestanes tezit?
Pokrytce ;)))))))

Jaky je rozdil v elektrine, ktera pohani Tesly a te, ktera pohani tezbu?
Problém je že dokud to bude takhle vydělávat, tak nespadnou, takže tahle otázka je úplně mimo.
Jak se těží vím cca od dob polarisu, stejně tak to bylo v té době, kde to sice nevystřelilo tak nahoru, nebyl ani zdaleka takový nedostatek výrobních kapacit jako je teď, ale i tak byla cryptodaň za grafiku klidně někde okolo 50% i víc. Finance na to udělat si farmu z pár desítek karet jak někteří tady mají by se našly a grafiky postupně taky (když jsem objednával svoji tak tam to ráno svítilo 5 skladem), přesto těžím je na té jedné co jsem si koupil do gaming PC, tak snad ti to jako odpověď stačí. Grafiku už jsem koupil za vysokou cenu, takže jestli třeba zítra bude za 13 tisíc mi už může být jedno, vrátit už ji dávno nemůžu.

Nějak tu tvoji otázku nechápu, jaký je rozdíl mezi nožem co používám k porcování kuřat a nožem co ti někdo zarazí do oka? Žádný, ale otázka je to stejně blbá, jde jen o to jestli to je pro tebe (v případě crypto hlavně morálně) přijatelné nebo ne. Jak napsal DOC_ZENITH je hovadina zakazovat kde co, často s velkými důsledky, aby se ušetřilo trochu lokálních emisí a na druhé straně neřešit že se pálí uhlí na těžbu cryptoměn.
Obrázek
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

A kolik myslis, ze se propali na jinych zbytecnostech? Zakazat tezbu, protoze ted bije do oci je nesmysl... Vyustilo by to prave v to, zakazat kde co.

Priste napisu do zavorky jeste "jedna o vtip", z tve prehnane reakce mi prijde, ze si to uplne nepochopil.

Co si nepochopil na tom, ze mi vadi uhlikova stopa pri vyrobe energie pro coiny a nevadi mi ta sama pro pohaneni Tesel?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

To se na mě nezlob že z "Jaky je rozdil v elektrine, ktera pohani Tesly a te, ktera pohani tezbu?" nepochopím co se ti honí v hlavě a jaký máš názor na uhlíkovou stopu těžby cryptoměn a provozu tesel, asi mám na tohle fórum moc malý intelekt.
Obrázek
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Tak to pojďme zakázat všem co topí v barákách elektro kotlem topení elektřinou. Já mám na baráku spotřebu 3,2 - 3,5MWh ročně - podle roku co zrovna je. Soused v novém zatepleném baráku pod náma propálí údajně 60 - 80MWh ročně (60 v předminulé sezoně, 80 letos). Tak pojďme tohle zdanit jako nadspotřebu a to nemluvím o elektroautech, tam je to vlastně všecko nadspotřeba, málokdo to nabíjí ze solaru, většinou uhlí nebo plyn :D
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od killerek »

Hlavne ted to mrveni disku tezbou tomu nasadilo korunu, to uz je vlastne totalni antiekologie.

Hele, Tesla ma alespon nejakou realnou uzitnou hodnotu jako vozidlo, ikdyz si nemyslim, ze vynuceni elekroaut je ta spravna cesta pro ekologii, tak elektromonory jsou fajn, ale proste je hlavne problem v zastaralem zpusobu ukladani elektriny pro jejich pohon.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

Jasne, ze ma uzitnou hodnotu, prestat ji prodavat na trzich, ktere maji nizky podil obnovitelnych zdroju, vysoky podil vyroby z uhli... Ja narazel hlavne na "pokrytec" a "zakaz"
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Atapi »

pbjun píše:Tak to pojďme zakázat všem co topí v barákách elektro kotlem topení elektřinou. Já mám na baráku spotřebu 3,2 - 3,5MWh ročně - podle roku co zrovna je. Soused v novém zatepleném baráku pod náma propálí údajně 60 - 80MWh ročně (60 v předminulé sezoně, 80 letos). Tak pojďme tohle zdanit jako nadspotřebu a to nemluvím o elektroautech, tam je to vlastně všecko nadspotřeba, málokdo to nabíjí ze solaru, většinou uhlí nebo plyn :D
Zase dokola, pálení elektřiny kvůli topení přinese aspoň nějaký užitek a zrovna v oblasti toho topení se toho řeší hodně (zákazy starých neekologických kotlů, dotace na nové a lepší, pokuty za pálení odpadu v běžným kotli na uhlí a určitě ještě něco). Jaký užitek má propálit průměrně 1 MWh elektřiny za jednu finanční transanci (z nichž většina beztak ani nejsou platby za zboží a služby, ale jen pohyby z peněženek na burzy a zpátky)? Ano zatím je to celkově ještě relativně malé množství, ale jak jsem se ptal předtím, co se stane když ta mánie bude pokračovat současným tempem další tři roky, nebo třeba deset dvacet let, vynaložíme x desítek procent zdrojů naší planety na to, abysme měli kryptoměny?
Obrázek
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

I těžba kryptoměn se dá využít k vytápění domu: https://www.czechcrunch.cz/2021/01/v-bu ... -bitcoinu/
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Tak hlavne porad tady mame dve JEDE a par hydro elektraren. tusim tohle vygeneruje 40% energie. To mas skoro pulku ja myslim ze je to hezky. Nebyt teda toho radioaktivniho odpadu
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“