Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
jajajaja
Nováček
Nováček
Registrován: 05. pro 2020

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od jajajaja »

já jsem to na podzim udělal tak, že jsem si v alze něco koupil zaplatil btc a před vyzvednutím objednávku zrušil poslali mi kč
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Zofrenko píše:a to výmenou tychto podložiek už strácaš záruku grafiky? lebo som počul od viac ľudi ,že áno... ak to tak je , to stoji zato príst o 3 ročnu záruku koli nižšim teplotam?
Pokud to u toho pokazíš tak ano, pokud ne, tak ne. A nálepky na to nemají vliv, minimálně u nás v ČR.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CaprioPom »

Prosím vás, mám 2 grafiky v PC a když chci jít hrát hry, tak si u té jedné nastavím klasické nastavení a chci jít hrát ale na to musím vypínat phoenix a tím pádem netěží ta druhá karta. Nevíte jak udělat aby těžila pouze ta jedna? Na netu jsem toho moc nenašel :D Díky
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od vavron »

Stáhni si NiceHash, tam si můžeš zapínat a vypínat jednotlivé grafiky nezávisle na sobě.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
L!po
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. říj 2006
Bydliště: Dobrá Voda u Hořic, Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od L!po »

CaprioPom píše:Prosím vás, mám 2 grafiky v PC a když chci jít hrát hry, tak si u té jedné nastavím klasické nastavení a chci jít hrát ale na to musím vypínat phoenix a tím pádem netěží ta druhá karta. Nevíte jak udělat aby těžila pouze ta jedna? Na netu jsem toho moc nenašel :D Díky
nevim jak phoenix ale treba v trexu jde nastavit v batce na jakou kartu to má jet.. takže cfg podle toho jestli maj težit obě nebo jedna..
PC: CPU: R7 7800X3D, (NOCTUA NH-D14 + offset mnt ), RAM:2x16GB 6GHz CL30 G.Skill TridentZ5, MB: ROG STRIX X670E-A GAMING WIFI, GPU: Gainward Phoenix RTX 3080Ti, SSD: Samsung 960 PRO 1TB + 970 Evo plus 2TB + 850 EVO 1TB + 2x 860 EVO 500GB, PSU: Seasonic Prime GX-750W, Case: Corsair Obsidian 750D, Dell AW3418DW, Logitech G11 + MX518
CaprioPom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. pro 2017
Bydliště: Čáslav

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od CaprioPom »

Dobře díky, ještě dotaz. Neměl jste někdo problém, že Vám to házelo chybu incorrect eth share u 3070? Na netu jsem četl, že mám snížit mem clock, mám ho na +1000 a stejně to hází a celkový pool hashrate je malý.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

V Phoenix přidáš parametr -gpus (např. -gpus 1)
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od GaGy »

Ahoj ,nikdy sem netěžil ,takže jdu sem s dotazem.. Co těžit na 6800Xt? - Jaké nastavit limity ?... Penězěnku založenou mám. Jen nevím co zvolit ,můj cíl je jednou za měsíc vše vytěžené přepsat na učty a poslat si to.
Pořídil sem si Revolut + Metamask. Cíl je přelít z metamasku peníze na revolut a pak na můj učet kvůli daním ? mi bylo doporučeno

Edit můj cíl je těžit jen když nebudu doma, at to vyhřívá lehce byt. A těžím na mé sestavě. Jedna karta
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Ťažiť ethereum cez Phoenixa priamo do peňaženky, limity si nájdeš na nete tu je príklad https://ctrlv.sk/guos
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Anonymmous
Nováček
Nováček
Registrován: 23. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Anonymmous »

Založil sis na to živnost nebo se toho nebojíš a jedeš bez živnosti? :wink: co ostatní? Jedna dvě karty doma?
Misk
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. lis 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Misk »

Mám jeden možná hloupý dotaz - kdybych začal těžit na herním NTB, který je v prodloužené alza záruce normální mu už skončila, mohl bych s tím mít případně problém s reklamací kdyby na těžbu umřel ?

A druhý - dá se něco vytěžit na ntb s 1070M a na desktopu s Radeonem RX 580 ? Aby to vůbec pokrylo náklady na elektřinu :D
CPU: C2D E8400@3,6GHz 1.26V + CM Hyper 212 Moterboard: ASUS Striker Extreme v1503
Ram: 2 x 2GB Corsair TWIN2X4096-8500C5DF VGA: Asus MATRIX ENGTX 285 HDD: Samsung F1 640GB
Case:TT Armor+ 6000 Black Zdroj: Corsair HX1000 Keyboard: Logitech MK Elite Mouse: Logitech G9/MX 510/MS Sidewinder
(Kdysi davno :D)
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Záruku nestratíš, ale na tom sa ťažiť ani neoplatí podla mňa
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od GaGy »

GaGy píše:Ahoj ,nikdy sem netěžil ,takže jdu sem s dotazem.. Co těžit na 6800Xt? - Jaké nastavit limity ?... Penězěnku založenou mám. Jen nevím co zvolit ,můj cíl je jednou za měsíc vše vytěžené přepsat na učty a poslat si to.
Pořídil sem si Revolut + Metamask. Cíl je přelít z metamasku peníze na revolut a pak na můj učet kvůli daním ? mi bylo doporučeno

Edit můj cíl je těžit jen když nebudu doma, at to vyhřívá lehce byt. A těžím na mé sestavě. Jedna karta
Díky ,tak sem to zkoušel a píše mi to
clsetkernelart (-48)
Fatal Error Detected :-D

Edit ,tak musel se tam přidat jeden command a už to jede. -clKernel 0

edit2: tak po celé noci těžení mi v peněžence nic nepřibylo. Tak bud mám něco špatně nebo za jaký čas se to připisuje ?
Hash rate to ukazuje okolo 60/s což by mělo odpovídat. Spotřeba celého PC 258W
Vyplatí se to ? Karta ukazuje 130W a teplota 52C
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Ak ideš tak ako som písal tak si na ethermine.org hoď cestu do svojej peňaženky a tam uvidiš kolko si zarobil.Priamo do peňaženky sa to presúva raz za 2 týždne.Ja mám priemer tiež okolo 60 mh/s s 130W na 3070. Ťažím len ak nie som doma a za 2 mesiace zatial cca 150€
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od GaGy »

Jo jo díky už sem se díval... Tak přemýšlím že se na to vykašlu... Je mi to nějak proti srsti mít doma zapnutý PC když tam nejsem ,přeci jen to mám primárně pro Warzone a kdyby karta odešla ,tak ted mi nikdo v reklamaci druhou nedá.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

GaGy: Třeba EVGA karty má, 2 poslala v rámci RMA obratem...

Nicméně ethermine vyplácí po dosažený threshodlu a nebo jednou za 14dní, takže pro v šrajtofli nic není...

Živnost? Proč? Do doby než bych plánoval vybrat statisíce v CZK / USD / EUR bych to neřešil. Proč taky?

Misk: spočítej si to ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Odísť ti môže aj pri Warzone, tam namáhaša kartu podla mňa ešte viac :-D len pri miningu ti idú nonstop ventilátory, ale tie by si si vymenil aj sám keby si to nechcel reklamovať.Ale jasné, je to na tebe, mne zas príde škoda to nemať zapnuté keď s PC aj tak nič nerobím.Kartu mám za 550€ tak zachvílu mám už polovicu splatenú :)
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od GaGy »

python.p
Jako jasné ,ale je zapnuté celé PC. disky, cpu ,deska ,větráky se točí. Já to prostě nemám rád když nejsem doma a něco jede. :wink:
Kdybych měl sekundarní karty jen na těžení a nějakou obyč desku s cpu tak mě to nesere ,ale u mého mazlíka. :roll:
Pedris
Ano to máš pravdu že může umřít spíš u Warzonu ,tam ji možná někdy rozmlatím sám (spíš monitor už málem dostal dělo) když chytnu rapla :D ,ale z toho mám alespoň požitek. Pokud nic na PC nedělám tak ho vypnu ,ale chápu že někteří mají puštěný PC nonstop.

Těch 150 euro máš po odečtení nákladů?
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Tak to chápu, ale já si nějak citovej vztah k HW už nedělám. Ona ta spotřeba není kdo ví jak hrozná. Když karta reportuje 160W, tak celé PC bere 220W což je cajk. Teda nesmí to být AMD :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od GaGy »

To je tím že ono to reportuje spotřebu jádra která je u těžení 130W ,ale spotřeba karty při těžbě kde běží memory kontroler a paměti tak je spotřeba celé karty vyšší. Navíc sem to psal teploty jsem měl v pohodě a spotřeba na měřáku je 260W ,což je asi ok.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“