Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

Na spotrebu koukam v hwinfo.Tech 160w pro GPU sedi pac mam teplotu 59°C pri manualnich 1100RMP.A cpu tech 117w tez sedi pac teplota 80°C odpovida cca cinebench zatezi(mam zaple PBO)
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od killerek »

AMD nereportuje spotrebu pameti na GPU a kde mas zapocitanou spotrebu ostatnich komponent a ucinnost zdroje?
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Jestli je to na mě, ta kje tam GOLD zdroj, a je tam jedno SSD, jedna RAM a pentium. V idle nějakých 30W nebo kolik tam bylo.

No kolem a kolem, report 150W a skutečnost cca 250W * 2 -> 500W + 50W za zbytek ať nežeru -> 550W s účinností gold bude někde kolem 90% to vše = 605W

Ale UPSka ukazuje kolem 650W takže?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od killerek »

To bylo na HEADa s jeho hernim setupem, ale tvuj vypocet dava rozhodne lepsi orientaci.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Ache »

HEAD píše:Na spotrebu koukam v hwinfo.
To je špatná odpověď :!: Na spotřebu máme wattmetr!!! Ale sni o malé spotřebě dál. :roll:
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Anonymmous
Nováček
Nováček
Registrován: 23. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Anonymmous »

Já jedu RTX 3070 60,30Mh/s na zásuvce je 225-227w = 5,4 - 5-46kWh za den to je relativně poohoda. Mě spíš zajímáte jak řešíte ty výběry bez živnosti a danění :shock: :-D to z toho fakt nikdo nemáte strach, že vám jedneho dne přijde obálka s modrým či červeným pruhem :-D ? Fakt na to nikdo nejede živnost danění atd.. Co jsem se radil s právníkem tak bylo doporučeno tyto věci rozhodně mít pokud si nechcete zahrávat z finanční správou, má na to někdo jiný názor než právnická strana :) ?
Taky asi záleží, jak se ti může ztratit 200k když máš druhej účet, kam si to posíláš, kam ti nechodí běžná vejplata nebo faktury za OSVč :wink:
LukášST
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2009
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od LukášST »

Osobně si myslím, že Ti nikdo veřejně na foru nenapíše kuchařku ja to obejít :) něco málo tu zaznělo.
Spousta jmenovaných služeb co se zabývá cryptem i fiatem umí vydat platební kartu (pošlou zdarma klidně hned po založení účtu) a tou můžeš platit raz dva kdekoliv .. nahraješ tam trochu crypta a platíš online nebo v krámě - to je Ti málo ??

Zisky z těžby bych na CZ účet v bance určitě neposílal.
Cesta ETH->BTC->bitcoinmat->výběr cash je jednoduchá, ne? ok, něco málo za poplatky a míň výhodnej kurz to stojí když chceš nutně prachy domu do polštáře nebo na složenky..
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Nebo třeba crypto -> BTC / LTC -> Zelenej šmejd a tam si nakupovat. Dneska už tam člověk koupí skoro všechno. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od brambora81 »

kdyz nakupujes u smejda tam stejne musis danit :) jelikoz uz prevadis crypto na fiat/vec :)
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Zajímavý poznatek...

Tak pak si nechám jedničky a nuly a kašlu na to. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

Anonymmous píše:Já jedu RTX 3070 60,30Mh/s na zásuvce je 225-227w = 5,4 - 5-46kWh za den to je relativně poohoda. Mě spíš zajímáte jak řešíte ty výběry bez živnosti a danění :shock: :-D to z toho fakt nikdo nemáte strach, že vám jedneho dne přijde obálka s modrým či červeným pruhem :-D ? Fakt na to nikdo nejede živnost danění atd.. Co jsem se radil s právníkem tak bylo doporučeno tyto věci rozhodně mít pokud si nechcete zahrávat z finanční správou, má na to někdo jiný názor než právnická strana :) ?
Taky asi záleží, jak se ti může ztratit 200k když máš druhej účet, kam si to posíláš, kam ti nechodí běžná vejplata nebo faktury za OSVč :wink:
Myslis, ze nekdo bude resit ty 3-4tis mesicne(pokud to pobezi 24h/den) co vydela muj herni pc?Mozna u nekoho kdo ma tezebni rig a je to 5x vic tzn 20tis mesicne.
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od vavron »

Dle toho, co tady Anonymmous píše, tak by asi přiznal i nalezenou korunu :roll:
Vzhledem ke tvému nicku, době registrace a otázkám pouze na toto téma nevzbuzuješ zrovna moc důvěryhodnosti. Takže se nediv, že ti tady nikdo nenapíše komplet "návod" co a jak dělat :wink:
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

brambora81 píše:kdyz nakupujes u smejda tam stejne musis danit :) jelikoz uz prevadis crypto na fiat/vec :)
Tak mi to vrtá hlavou... koupím u šmejda pastu za 500,- Kč a jak to teda dodatečně zdaním, poběžím na finančák s tím, že chci zdanit věc ocj sem prívě koupil?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Když tam nakoupíš do cca 30tis ročně tak neřešíš nic.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Dobře, nakoupil jsem tam teoreticky 3x iPhone. Jak to mám zdanit?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

A co by si danil? Krypto neni mena, tam neni co danit. Az to pripadne alza zmeni za penize, tak to zdani. Pokud si koupis neco a oni si ulozi coiny do penezenky, tak nechapu, co by danili. Akorat nevim, jak to delaj ucetne (nemuzou jim jen tak mizet nakoupene produkty ze skladu). Musim se na to zeptat ucetniho.
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od killerek »

Teoreticky to nemusis resit, pokud tvoje celkove utraty odpovidaji celkovym prijmum. Dale za predpokladu, ze ma stat dokonalou uber databazi, kde si proparuji vsechny mozne zdroje dat. Pripadne, jestli firmy maji povinost reportovat platby v krypto. U nas za hooodne let, ale nekde na zapade nebo v Cine si dovedu predstavit, ze ta anonymita krypto men padne prave na spotrebe.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Proto mi to přijde absurdní a je to taková "elegantní cesta" jak to po troškách utratit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od elcrys »

python.p: Daní se v první řadě zisk, dále platí, že každá směna kryptoměny (ať už za fiat nebo za věc či nemovitost) je zdanitelná událost/taxable event. Tzn. pokud kupuješ telefony za např. LTC, ve chvíli nákupu je nutné spočítat rozdíl ceny LTC v době jeho nabytí a ceny LTC v době směny za zboží. Typicky to nebude celá částka transakce, ale danit by se to mělo (pokud ti tedy náhodou nevyjde, že jsi ve ztrátě). Finančák si v současné době vykládá zákon tak, že příjem z prodeje virtuálních měn nelze počítat do limitu pro příležitostný příjem (30 000 Kč) a je jedno, kolik let jsi ono LTC držel (viz možnost vyhnout se danění zisku z akcií). Navíc v případě, že bude vypočtený roční zisk vyšší než 48násobek průměrné měsíční mzdy, danilo by se podle vyšší sazby - tzn. ne 15, ale 23%.

Viz např.: https://finmag.penize.cz/investice/4249 ... e-priznani

//oprava odkazu
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Dobrá, LTC jsem dostal darem. Takže náklady na pořízení 0, nic, de nada. Dneska je za ~ 5000kč.

takže koupím za 3 LTC u šmejda. Jak mám teda zdanit? Komu se mám nahlásit a jak.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“