Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Ano tých 150€ je už čistý zisk.Ja som meral cely PC bolo to okolo cca 218W.Výdaje (elektrina, poplatky za prevody atď.) mi vyšli cca 10% z vyťaženej sumy.Ak mi niečo odíde (okrem karty) bez problémov si to viem vymeniť, keď už pracujem v tom obchode odkiaľ som to kúpil :D disky, ramky, cpu a pod. veci sa neservisujú a hneď menia
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Anonymmous
Nováček
Nováček
Registrován: 23. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Anonymmous »

python.p píše: Živnost? Proč? Do doby než bych plánoval vybrat statisíce v CZK / USD / EUR bych to neřešil. Proč taky?
No o to mi právě jde, ptám se už po několikátý a jsi jediný, kdo na to odpovídá = živnost tedy nemáš? Proč? (nemáš obavy z toho, že ti jedneho dne finančák a zdrávka vypočítají penále za podnikání, kde jsi neplatil co jsi měl?) btw o daních bych také rád podiskutoval pokud už někdo řešil a tedy jestli vůbec :-D
Predikce těžby mi ukazují za rok 100k to už je docela na uváženou nemyslíš?
Může někdo blíže specifikovat svoje virtuální uranové dolování (živnost/neživnost/danění/nedanění/zdravotní/nezdravotní) díky za poznatky.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Jak finančák zjistí, že mám někde v internetu nějaký jedničky a nuly? :)

Podle mého je nejlepší způsob jak to vybrat v virtuální mince → BTC → bankomat → hotovo.

Nicméně, živnost a zdanění je legalní a jediný správná cesta (mrk, mrk na agenty BIS :D )

PS: Danit bys měl 15% ze zisku a pokud je držíš déle jak 3 roky, takže záleží jak moc to chceš legálně... Jak vyprat špinavé peníze v našem státu je několik, stačí se podívat na nejbližší fungující nonstop kde maj automaty...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Pedris
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Pedris »

Skús napísať @Zofrenko ten to tu rozbiehal vo veľkom :-D

Ja som na to moc malá ryba aby som to musel riešiť a na Slovensku sa to ani legálnou cestou podľa mňa ani neoplatí :-D
CPU: Ryzen 5600X MB: ASUS ROG STRIX B550-A GAMING GPU: MSI GeForce RTX 3070 GAMING X TRIO RAM: G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600 MHz CL16 Trident Z RGB PSU: Seasonic Focus GX 750 W Gold Case: Fractal Design Define S2
MONITOR: 27" MSI Optix G273QF 2K 165Hz
Anonymmous
Nováček
Nováček
Registrován: 23. bře 2021

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Anonymmous »

:-D Nemyslím si, že je to nezjistitelné pokud ti na účet chodí částky z coinbase atd,..

Máš na mysli těžba bez živnosti a danění - BTC - bankomat - hotovost - máš to už vyzkoušené?

Mě ani tak nejde o to hledat, kde se perou, neperou špinavý peníze nebo jaké směnárny daní, jde o to aby na tebe za š roky nepřišly s penálem X mega což je dost realná možnost.
prihlasjmeno
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. lis 2020

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od prihlasjmeno »

Pokud tě někdo neudá, není šance to zjistit.
Na práci: Asus ROG Strix GL503V (i5-7300HQ / GTX 1050) ||| Na hraní:
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Mě nic nikam nechodí právě...

Nemám, ale je to cesta. Kterou stejně dřív nebo někdo vyzkouší :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
GaGy
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od GaGy »

Mě kamarád radil , vytěžit - převést do peněženky - z peněženky do Revolut a z tama na cz učet.
Ryzen 7800X3D - Endorfy Fera 5 │ 32Gb 6000Mhz - CL30 │ ASUS TUF Radeon RX 7800 XT 16G │ TUF GAMING B650-PLUS WIFI │ AG32CQ - 2K - 144Hz │ EVGA GQ 650W Gold │ Phanteks Eclipse P400A │ SSD - KC3000, M.2 - 1TB + A2000, M.2 - 1TB │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Revolut je taky řešení, ALE mohli by se zajímat, kde se ti tam vzalo tolik peněz... Jasný u pár touznů to asi nikoho zajímat nebude...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Revolut je taky řešení, ALE mohli by se zajímat, kde se ti tam vzalo tolik peněz... Jasný u pár touznů to asi nikoho zajímat nebude...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Shaquille »

python.p píše:Mě nic nikam nechodí právě...
Tak to nemas co danit... mas nejake virtualni veci. No money = no funny = no dane ;)
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

python.p píše:Jak finančák zjistí, že mám někde v internetu nějaký jedničky a nuly? :)
Jak jsem psal. :) 8)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
Broxik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. led 2010

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Broxik »

Hele s tema penezma zalezi jaky mate prijmy. Pokud mate dobry prijmy i 200k tam rocne utopis a nikoho to zajimat nebude. Pokud ale mas plat 10k a pritece ti tam samozrejme treba 2 rocne celrocni plat tak uz nekdo zvedne oboci. Banky na to maj algorimty kvuli prani spinavych penez. Kurec me to furt laka taky cosi potezit ale prave se mi nechce tez nechavat bezet pc na full bez dozoru.
Okurek!

Kód: Vybrat vše

U toho se nedá honit, kdyby si aspoň sundaly ty nitě z řiti.
chronograph
[/size]
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

GaGy píše:To je tím že ono to reportuje spotřebu jádra která je u těžení 130W ,ale spotřeba karty při těžbě kde běží memory kontroler a paměti tak je spotřeba celé karty vyšší. Navíc sem to psal teploty jsem měl v pohodě a spotřeba na měřáku je 260W ,což je asi ok.
Ja tezim s nicehash a 6800XT mam nastavenou na 0.881v/1400-1500mhz a 2120mhz pamet.Spotreba cele karty je podle hw info(asic power) 155-160w a 63MH/s.Nicehash je dobrej, ze pouziva i cpu pro tezbu xmr.Pridava mi to nakych 1-2dolary za den :lol: Zen2 je prej dobrej pro tezbu XMR.

btw nevi nekdo nejlepsi zpusob, jak mam dostat penize z nicehash na ucet?Nekde jsem cet, ze prevest bitcoin z nicehash do coinbase a tam prevest bitcoin na eura a pak na ucet.
Neni lepsi to vse udelat v nicehash?
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od pbjun »

Já z nicehash tahám btc do coinomi a z coinomi pak bitcomatem ven. Případně tím platím. Část posílám na coinbase z tama na účet a normálně se to hodí do podnikání - je to normální pronájem výkonu. Ale samozřejmě výběry z coinbase dělám jen při dobrém kurzu a většinu mám v trezoru.
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Oi!@n
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. zář 2004
Bydliště: New Zealand

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Oi!@n »

@HEAD - to XMR aka tezba pres CPU se myslim moc nevyplati. Meril jsi spotrebu, kolik zere cela sestava s XMR on vs. XMR off? Co ja vim, tak spalis vic na el. nez vytezis.
Macbook Pro 13 2020 | i5 / 16 /512
HEAD
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HEAD »

CPU zere 117w a tezi cca 9-10KH/s coz be melo davat zisk podle https://www.cryptocompare.com/mining/ca ... gPoolFee=1
CPU-Ryzen 7800X3D, MB-MSI X670E Tomahawk, RAM-64GB 6600mhz CL32@6400mhz CL30, GPU-Sapphire 6800XT 16GB, ZDROJ-Seasonic GX 850W, Monitor-LG OLED C1 48"
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od Ache »

Změř si celou sestavu - z toho pak můžeš počítat zisk
AMD Ryzen 7 5800X3D | MSI B550 Tomahawk | 32GB DDR4 3200 | INNO3D RTX 4070 Ti "GDDR7X Edition" | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + Gigaworks T3 + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od python.p »

Tak tak, kór u AMD... Jak říkám 2x Vega reportovala 300W a ze zásuvky 650W :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...
Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Můj web: Delid.cz
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Mining na GPU aneb vše okolo těžení kryptoměn na GPU

Příspěvek od HafanPetr »

JJ, základ je změřit spotřebu sestavy na zásuvce a moc nespoléhat na různé údaje v mineru, apod.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“