IBM T43 problém

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
pc blazen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2007
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

IBM T43 problém

Příspěvek od pc blazen »

Zdravím,
mám tu IBM T43, kterému se po zapnutí zobrazí akorát barevné logo Thinkpadu a ntb dál nebootuje. Nedostanu se ani do biosu. Jediné co reaguje je Fn + ztmavení/zesvěltení LCD a ovládání světýlka nad obrazovkou:)
Zkoušel jsem vyresetovat bios, ale nijak to nepomohlo. Na googlu jsem našel hodně informací o tom, jak tenhle problém lidi vyřešili u starších typů ntb, ale vyndavání akumulátoru a podobné věci na tom mém nezabraly.
Nějaké nápady? Nebo je mrtvá deska?
Děkuji za všechny nápady:)
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: IBM T43 problém

Příspěvek od -- DiL -- »

co je v tom za GPU? tipuju to na zasek pri postu - tzn.nekterou z komponent se nepodari inicializovat.
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: IBM T43 problém

Příspěvek od Butch »

Tam muze byt vice problemu.
Napriklad i nakopnuty disk.
Zkus jej vyndat uplne a uvidis jestli tam bude alespon pokus o nabootovani.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
pc blazen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2007
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: IBM T43 problém

Příspěvek od pc blazen »

-- DiL -- píše:co je v tom za GPU? tipuju to na zasek pri postu - tzn.nekterou z komponent se nepodari inicializovat.
GPU zjistím večer, jak dorazím domu. Mám pocit, že je to nějaká Atina.
Butch píše:Tam muze byt vice problemu.
Napriklad i nakopnuty disk.
Zkus jej vyndat uplne a uvidis jestli tam bude alespon pokus o nabootovani.
Přesně to už jsem zkoušel taky - vyndal jsem HDD, vypalovačku a po pročtení jednoho fóra jsem vyndal i wifinu, ale nic z toho nepomohlo...
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: IBM T43 problém

Příspěvek od -- DiL -- »

pochybuju, ze by problem s HDD (a to i v pripade, ze by byl KO radic) zpusobil podobne chovani notebooku behem postu. z vlastni zkusenosti rikam, ze pricinou je bud KO grafika (coz by v pripade dedikovany verze nebyla u tohohle modelu zadna vzacnost) nebo KO chipset (to je muj favorit, klasika preruseny BGA kontakty mezi IO a MB).

pro priklad nemusime chodit daleko - viz.HP a rady nx / nc a problemy s "odtrzenym" chipsetem. notebook bylo vetsinou mozno zapnout, zobrazilo se logo HP a tim to skoncilo. Pokud clovek zakroutil MB a nebo zatlacil na chipset, notebook se rozjel.
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
pc blazen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2007
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: IBM T43 problém

Příspěvek od pc blazen »

-- DiL -- píše:pochybuju, ze by problem s HDD (a to i v pripade, ze by byl KO radic) zpusobil podobne chovani notebooku behem postu. z vlastni zkusenosti rikam, ze pricinou je bud KO grafika (coz by v pripade dedikovany verze nebyla u tohohle modelu zadna vzacnost) nebo KO chipset (to je muj favorit, klasika preruseny BGA kontakty mezi IO a MB).

pro priklad nemusime chodit daleko - viz.HP a rady nx / nc a problemy s "odtrzenym" chipsetem. notebook bylo vetsinou mozno zapnout, zobrazilo se logo HP a tim to skoncilo. Pokud clovek zakroutil MB a nebo zatlacil na chipset, notebook se rozjel.
Je to tak, zatlačil jsem na chipset pod wifi modulem a notebook v pohodě najel. Je nějaké neoficiální řešení za reflow? Napadla mě horkovzdušná pistole, ale to je asi risk, co?
-- DiL --
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2005
Bydliště: V zamestnani, u notebooku, pod pritelkyni...
Kontaktovat uživatele:

Re: IBM T43 problém

Příspěvek od -- DiL -- »

pc blazen píše:Je to tak, zatlačil jsem na chipset pod wifi modulem a notebook v pohodě najel. Je nějaké neoficiální řešení za reflow? Napadla mě horkovzdušná pistole, ale to je asi risk, co?
urcite je to riskantni, stejne jako "trouba" apod. navic to chce pouzit i spodni predehrev. no a aby toho nebylo malo, tyhle starsi INTEL chipsety nejsou zrovna "reflow friendly". hodne casto reflow nepomuze a musis jit cestou prekulickovani, coz uz je pomerne slozity.

zkus nejdriv zapatrat na e-bayi, kolik by stala funkcni deska. pokud by se cena pohybovala kolem 1k, vyprdni se na reflow a radeji kup jinou desku.
POZOR! koupim pouzity rostlinny / fritovaci olej v jakemkoliv mnozstvi!
www.NTBOOK.cz - DIY opravy, pouzite notebooky, nahradni dily pro notebooky, informace o rework-u BGA (reflow, reball - prekulickovani)
DELL Precision M70 s WUXGA (1920 x 1200) a nVidia Quadro FX Go1400
BGA rework stanice ACHI-IR-PRO-SC
pc blazen
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 09. kvě 2007
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: IBM T43 problém

Příspěvek od pc blazen »

Ok, omrknu to a něco s tim vymyslim. Jinak DÍKY MOC za všechny rady;)
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“