Notebook CR630 nenastartuje

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
jekulka
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Notebook CR630 nenastartuje

Příspěvek od jekulka »

Dobrý den, notebook CR630 nenastartuje, je slyšet větráček (ale HDD ani cd-rom neťukne), přičemž svítí kontrolka baterie (zeleně) a kontrolka režimu spánku svítí (nebliká, tak jak by měla správně podle manuálu) modře. Notebook snad měli "údajně" v parádě děti a snad něco zmáčkli současně, notebook zhasnul a tím to skončilo. Už jsem ho rozebral, viditelného nikde nic nebylo. Do BIOSU se nelze dostat, při startu okamžitě naběhnou výše zmíněné kontrolky a nepustí mě dál. Při vyjmuté baterii, svítí pouze kontrolka režimu spánku, jinak vše stejné. Při normálním vypínání, chvilku trvá, než se NB vypne, při vytažení kabelu natvrdo NB zhasne ihned. Osobně se domnívám, že má po sezóně, ale chci zkusit ještě tuto cestu, třebas někdo bude vědět. Neměl by někdo nějaký nápad? Díky moc za postřehy.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook CR630 nenastartuje

Příspěvek od orgasmic »

Asi odešla deska. Zkusil bych ještě vyměnit CMOS baterii na MB.
Asus Rog Strix G18
jekulka
Nováček
Nováček
Registrován: 20. úno 2016

Re: Notebook CR630 nenastartuje

Příspěvek od jekulka »

Je to dost pravděpodobné... Pro zajímavost, vyndal jsem baterii a zkoušel nějakou dobu se trefit při bootování do BIOSu, což se mi zázrakem povedlo a po mrknutí do BIOSu systém nabootoval, zjistil jsem, že tam jsou Win 7 Home, zazálohoval data, která chtěli zachránit, pročistil systém, registry atd...dal restart a ejhle, zacala slapat aktualizace Win 7 (nevypínejte počítač, dokud se aktualizace nenainstalují)... po dalším cvičném restartu už notebook vykazuje stejné příznaky, jako předtím... Ta vadná deska je dost pravděpodobná, ale nechci se vzdávat moc brzo... za případný tip děkuji...
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook CR630 nenastartuje

Příspěvek od orgasmic »

Zkus ještě zformátovat disk a novou instalaci OS se zakázáním aut. aktualizací.
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“