Kompabilita RAM Macbook Pro late 2011 15"

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
AdamČerný83
Nováček
Nováček
Registrován: 16. zář 2015

Kompabilita RAM Macbook Pro late 2011 15"

Příspěvek od AdamČerný83 »

Ahoj, mám dotaz, sehnal jsem zánovní Macbook Pro 2011, akorát má jen 4GB RAM. Přemejšlim, že bych si tam nahodil 16GB, podle čeho mám vybírat tu RAM?? Koukal jsem, že je tam DDR3 s frekvencí 1333
Irrgrimm
Nováček
Nováček
Registrován: 15. lis 2016

Re: Kompabilita RAM Macbook Pro late 2011 15"

Příspěvek od Irrgrimm »

Musí být stejná frekvence pamětí. Také se podívej na jejich typ (třeba PC3 8500). V noteboocích musí být SO-DIMM paměti.
Určitě by to šlo upgradovat, onboard RAM mají až novější notebooky. Na serveru www.everymac.com se dozvíš více informací o tvém macbooku.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Z fleku ti doporučuji RAM od výrobce Crucial. To je díky kompatibilitě. Když bys chtěl jiného výrobce, dej si pozor na 'Apple Certificated'. Pokud nejsou 'Apple Certificated', bude to blbnout. Třeba se bude restartovat MacBook. A to nechceš.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kdežto RAM od Crucial jsou velmi kompatibilní, tudíž nebude problém ani s necertifikovanými.
Samsung Galaxy S7 Edge&iPhone 4S 16GB
Desktop i7 6800K, 250gb+2tb, 16gb, RX480
MacBook Pro i7 2.8ghz, 512gb, R9, 2015
MacBook Pro Duo 2.4ghz, 240gb, 320m, 2010
iPad Air 2 64gb Celluar
GoPRO Hero4&PowerShot SX720

Působím také jako rádce na macforu, superforu a poradně živě.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“