Reklamace použitého noťasu

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Ahoj, chci se zeptat, koupil jsem si bazarovýho macbooka, ale nějak se mi vysypal a teď mám problém s reklamací, tak se chci zeptat, je to nějak ze zákona ošetřený? Nebo mám smůlu? :((
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Suke001 »

Reklamace by neměla být problém, problém může případně vzniknout až při vrácení peněz. Co tím myslíš vysypal? A jaký konkrétní problém s reklamací máš?
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Právě se mi tam vysr.. ATI chip, takže podle všeho je to na výměnu zákl. desky :D
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od orgasmic »

Jestli máš záruku, tak nemůžeš mít problém, jestli jsi neponičil něco sám.
Asus Rog Strix G18
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Právě, že jsem koukal na film a najednou bum. :D
karf
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od karf »

Reklamoval jsem onehdá kameru drifh ghost v alze koupenou na jiné jméno a proběhlo to absolutně bez problémů. Jak přijetí, tak oprava a výdej. Na klasické alzí účtence jsem měl pouze od původního majitele "prodáno tehdy a tehdy tomu a tomu a podpis"
note:HP Pavilion Gaming i7 10870H, 16gb, rtx 2060, 1tb OS: MS Windows 10 Home x64
Workstation: HP Z2: Intel Core i7 8700@4.6GHZ, 32gb, Quadro P620, 512GB Samsung M2, 2x HP Z24 G2 OS: MS Windows 10Pro x64
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Zivan »

Bylo by dobre napsat, jaky problem s tou reklamaci mas.

Jinak primo s tebou ten prodejce smlouvu neuzavrel, takze ti nic nemusi reklamovat.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od orgasmic »

Prave ze musi, pri prodeji prechazi automaticky prava na opravu z postupitele (puvodni vlastnik) na postupnika (novy vlastnik).
Dluznik (obchod) zustava stejny.
Neco jineho je odstoupeni od smlouvy a vraceni penez, to uz musi mit pisemnou formu.
Asus Rog Strix G18
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Okey, takže takhle.. koupil jsem mac v bazaru, po 2 měsících se vysypal.. tak chci vědět, jestli když ho půjdu reklamovat, jestli je šance, že dostanu prachy zpět :).
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Zivan »

Pujdes ho reklamovat k tomu, kdo ti ho prodal nebo do Applu? Mas nejaky doklad a ten je na jine jmeno? Vzdyt jsi nenapsal zadne informace...
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Mám doklad z toho bazaru, k Applu už asi ne, je to rok 2011..
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Suke001 »

Tak to už ale není v záruce, jestli si myslíš že dostaneš na bazarové zboží záruku, tak se pleteš :-)
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Já právě četl na jedný stránce, že podle zákona z roku 2015, je na zboží normálně záruka 24 měsíců a v případě dohody je možné min. 12 měsíců, tak se právě ptám.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od orgasmic »

Asi takhle.
Máš nárok na opravu v případě zákonné záruky v době trvání 24 měsíců od koupě (nové zboží)
Tzn že při odkupu od původního majitele záruka platí i pro Tebe.

V případě, že by si chtěl využít možnost vrácení peněz při 3. stejné, 4. různé reklamaci nebo neopravitelnosti notebooku, potřebuješ písemnou kupní smlouvu s původním majitelem, kde bude uvedeno, že veškerá práva přechází na Tebe.

Ve Tvém případě už to neplatí, protože notebook už dávno není v zákonné záruce.

Podívej se do kupní smlouvy mezi Tebou a bazarem, jestli se tam píše něco o záruce, ale pochybuji.
Ty máš jakousi záruku na skryté vady, ale po dvou měsících pochybuji, že uspěješ.

Holt riziko nákupu bazarového zboží bez záruky.
Asus Rog Strix G18
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od orgasmic »

To co popisuješ Ty je blbost, to by si při následujících prodejích měl mít zboží pořád v záruce :lol:

Jak už jsem Ti psal, tak dlužník zůstává pořád stejný, tedy prvotní vztah mezi dlužníkem (obchodem) a postupníkem (prvním vlastníkem) je přenosný pouze na dalšího postupníka.
Dlužník se nemění, proto bazar, který Ti notebook prodával je pouze postupitel, tedy nemá žádnou povinnost.
Asus Rog Strix G18
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Právě je mi to divný, ale podle tohodle - http://www.spotrebitel.net/spotrebitels ... teho-zbozi je normálně záruka 24 měsíců a v případě dohody 12.. na poškození s kterým není seznámen kupující.
tmaven
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. kvě 2007
Bydliště: Havířov/Ostrava/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od tmaven »

Co mas na fakture z toho bazaru? (A co to bylo za bazar, nejaky shop na rohu ulice?)
ASUS ROG STRIX B550-I GAMING ~ AMD Ryzen 7 5800X3D ~ GeForce RTX™ 3070 Ti GAMING OC 8G ~ G.SKill Trident Z RGB 32GB (2x16GB) DDR4 3600 CL17 ~ Corsair SF750W ~ Samsung 980 PRO 1TB ~ Cooler Master MasterBox NR200P ~ Scythe Fuma 2 ~ Dell S2721DGF + BenQ XL2411Z + Samsung 2233RZ ~ www.flyingbbq.cz - Blog o BBQ!
Erik_bic
Nováček
Nováček
Registrován: 09. dub 2015

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Erik_bic »

Hele je to normál bazar, maj vícero poboček. Ještě ohledně tý záruky - http://www.mesec.cz/aktuality/coi-odpov ... eho-zbozi/

"Občanský zákoník stanovuje odpovědnost za vady zboží obecně na 24 měsíců. Při koupi použitého spotřebního zboží lze zkrátit tuto lhůtu na polovinu. Zkrácenou dobu trvání odpovědnosti za vady je však třeba vyznačit v dokladu o koupi, stejně jako případné vady nebo nedostatky, s nimiž byl kupující předem seznámen, upozorňuje ČOI."
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od orgasmic »

Když už sem dáváš nějaké odkazy, tak je měj přečtené a pochopené.
Asus Rog Strix G18
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Reklamace použitého noťasu

Příspěvek od Zivan »

Neni to Macbook Pro? Jestli by nestalo za to zkusit i Apple
https://www.apple.com/uk/support/macboo ... deoissues/
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“