Problem s GTX980M MSI GT683DX

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Brankooo
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2017

Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od Brankooo »

Ahoj, mam taku otazku... mam notebook MSI GT683DX starsi stroj ale vynikajuci v oblasti upgradu :)
Vymenil som grafiku z GTX570M co bola povodna najprv na GTX670M a neskor na GTX980M 8GB verziu notebook ma 16GB DDR3 RAM SSD a i7 2670QM (mne toto bohato staci)
Pri grafike 670M a 980M sa mi ale stane ze mavam kolisavy vykon pri niektorych hrach (Team Fortres 2, Crysis 2) Niekedy to ide bez problemov 60FPS ale niekedy to klesne na 10-15 a po par sekundach sa vykon upravi (Zaklinac 3 tymto javom absolutne napr. netrpi a to mam nastavene vsetko na MAX FHD)... pri povodnej GTX570M a v minulosti GTX675M mi toto nerobilo... Notebook sa nijak neprehrieva, na plnej zatazi nepresiahne 80 stupnov (pouzivam aj podlozku chladiacu) je cisteny kazdeho pol roka (ano je to MSI) mam pocit ze to bude na 99,9% SW zalezitost...
Mam Windows 10 (legal) + najaktualnjsie ovladace 385,41
Dakujem kazdemu za nejaku radu :)
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od orgasmic »

No GTX980M jsem měl 2x v notebooku a Zaklínače 3 na max rozhodně nedá, to je dobrá slide show.
Nevím, co od toho očekáváš...vrazil jsi do notebook HW, se kterým výrobce nepočítal, proto jistě GTX980M nebude dostatečně chlazená, jestli jsi nechal původní layout chlazení a adaptér také nebude dodávat potřebnou šťávu.

Ikdyby to nebyl v absolutní nepravděpodobné náhodě tvůj případ, tak budeš mít čistě problém SW rázu, tedy nedokonalého vBIOSU na grafické kartě.
Asus Rog Strix G18
vavron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2014
Bydliště: Brno

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od vavron »

Viděl bych to na nedostatečný zdroj (GTX 980M bere až 125W, zatímco 570M jen 75W) a nedokonalý vBIOS.
PC:MSI VELOX 100P AIRFLOW, B650 TOMAHAWK WIFI, 7800X3D, MSI MEG Coreliquid S360, Kingston FURY Renegade RGB 32GB @ 6000 MHz, MSI RTX 3090, MSI MEG Ai1300P PCIE5
Brankooo
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2017

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od Brankooo »

Zaklinac je ten najmensi problem,

chladenie som upravoval musel som inak by som grafiku poskodil, je pokrita cela chladicom + jedna vrtula, neprehrieva sa... pri hrani ma ta vga do 80 stupnov (zalezi od titulu) a na furmark dlhodobo pri FHD ma 86-87 stupnov a viac nie...

980M MXM su asi 3 tipy zalezi od velkosti jedna je 100W (tu mam ja) dalsia je 180W a posledna ma tusim 200W nie som isty

Adapter mam najsilnejsi pre MSI tohto vyrobcu a to je 180W

VBIOS je prehrany z MSI GT60 kde bola aj povodne osadena


Ako spominam, tento JAV mam problem len na GTX980M a GTX670M
Na povodnej GTX570M a Vyskusanej GTX675M sa toto vobec nedialo a 675M zrala tiez 100W


http://forum.notebookreview.com/threads ... ld.804197/ odkaz na velkosti MXM a TDP
Brankooo
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2017

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od Brankooo »

Tak mi este napada... nemoze to robit HDD ked sa snazi okolie nacitat??? Predsa len keby bol adapter zly tie FPS by isli furt naprd... Teraz ked som kruzil po mape FPS bolo stabilne 60 (crysis 2) ked som sa pohol do bitky FPS padlo 18-23 a po par sekundach to slo 60...
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od orgasmic »

Když je nedostatečný zdroj, tak to má vliv i na celý powermanagement. Tedy kolísání FPS v závislosti na throttlingu a nastavení mezních teplot/frekvencí.

Divím se, že jsi podobné experimenty podstupoval. Vždy je levnější a jednodušší daný nb prodat a koupit výkonější.

Já to vidím na vBIOS karty. Samotné přehrání z jiného typu nestačí. V 99.9% případů se musí individuálně ladit.

Raději to rozprodej a kup něco normálního. Tohle sám nevyřešíš.
Asus Rog Strix G18
Brankooo
Nováček
Nováček
Registrován: 13. zář 2017

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od Brankooo »

Ja chapem ze predat je riesenie :) ale proste nechcem... pre mna to bol dar od mojej milovanej zeny a vacsi ako 15,6" nechcem... navyse sa to tyka ocividne len crysis a par titulov ostatne idu bez zasklbnutia (vcera vyskusany TOMB RAIDER 2013 ktory ide bez akehokolvek problemu ci zasklbu z SSD disku...

proste vylucovacou metodou som prisiel na to ze mam pomaly druhy disk ktory je 5400 otackovy a v buducnosti ho vymenim za SSD :)

dakujem vsetkym za pomoc a poprosim o LOCK
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od orgasmic »

Tak logicky svou doměnku vyloučíš tím, že tu problémovou hru nainstaluješ na SSD :roll:
Asus Rog Strix G18
DasXardas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2011
Bydliště: Příčná ulice

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od DasXardas »

Odpověď je jednoduchá. Slabý adaptér. Navíc 980ka potřebuje ještě přídavné napájení je to takový tuším pětipinový káblík, já ho mám na 1070 a na 980 je taky. Ten kolísavý výkon je proto, že ji nedostatečně napájíš, tudíž deska není schopna trvale dodávat potřebnou šťávu. Kup silnější adaptér tuším třeba z GT70 by mohl být totožný a mělo by se to srovnat. Ona 980ka je proti původní 570m úplně někde jinde, jednak jiná architektura, jedna výkonnostně a má jiné napájecí nároky.
roman2277
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. bře 2010

Re: Problem s GTX980M MSI GT683DX

Příspěvek od roman2277 »

Kup 230W trafo a máš po problému.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“