Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Berne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2013

Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Příspěvek od Berne »

Dobrý den,

prosím Vás mám notebook https://notebooky.heureka.cz/msi-gt60-2oc-040cz/ a mám s ním problém. Zapnu notebook najede logo MSI kolečko se začne točit a pak se hned vypne. Vyzkoušel jsem jít do BIOSu nastavit Boot přes jiný než byl nastavený a notebook se rozjel. Teď mi to už dělá pravidelněji. Když tak v příloze posílám foto. Chtěl jsem se zeptat zda-li mi pomůže přeinstalování celého NT.

2. Otázka: chtěl bych udělat reinstal NT. Já to vždy dělal tak, že veškeré své data si dal na externí disk (tím jsem vyčistil od zbytečností :-D ) a pak jsem reinstaloval NT s kompletním vymazáním všeho. Teď to chci udělat také. Dá se nějak v NT najít instalační soubory? Nebo mám dát tovární nastavení? Nebo mi stačí si stáhnout Windows a instalovat ze souboru. Také mám ten problém, že NT jsem koupil s Win 7 přímo nainstalovanýma už a teď nevím kde najdu kód od Windowsů.

Prosím o radu. Když tak otázky rád zodpovím. Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Příspěvek od orgasmic »

Jestli přeinstalace pomůže tak to nevíme, když nevíme, co máš za problém :)
Ale každopádně je přeinstalace ve většině případů nejlepší (nejrychlejší) řešení.

Jestli máš W7, tak tovární nastavení uděláš jen z Windows, takže si stáhni ze stránek Microsoft nástroj na stažení ISO tvého OS a dej ho třeba na flashku a nabootuj z ní.

Nb si sám Win aktivuje.
Asus Rog Strix G18
Berne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2013

Re: Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Příspěvek od Berne »

Aha děkuji. No já NT kupoval jako s Win 7, ale dal jsem aktualizaci na Win 8.1 jak byli zadarmo :-) to jsem zapomněl napsat :-D
Berne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2013

Re: Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Příspěvek od Berne »

Je to nějaký rozdíl? Mám nainstalovat win 7 a pak aktualizace na 8? nebo bude lepší si najít rovnou instalační soubory na 8čky? A nevíte jak je to s kódem? Nevím kde ho mám nikdy jsem ho nikde neviděl :-(
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Příspěvek od orgasmic »

Stáhni si W8, nb by si je měl aktivovat sám.
Asus Rog Strix G18
Berne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. kvě 2013

Re: Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Příspěvek od Berne »

Díky
DasXardas
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 18. bře 2011
Bydliště: Příčná ulice

Re: Notebook MSI GT60-2OC-040CZ

Příspěvek od DasXardas »

Doporučuji pokud budete instalovat W7 vypnout UEFI a secure boot. Někdy s tím mívají W7 problémy. Já osobně už bych asi doporučoval W10. W8.1 je totální zlo :D pokud můžete tak upgradujte. 8.1 mají spoustu neduhů, které jsou ve W10 opraveny.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“