Monitor k notasu s nefunkční obrazovkou

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
marosho
Nováček
Nováček
Registrován: 16. úno 2016

Monitor k notasu s nefunkční obrazovkou

Příspěvek od marosho »

Zdravím, včera se mi na notebooku pokazil display a tak chci problém vyřešit zakoupením monitoru. Nicméně jsem při výběru narazil paradoxně na problém se zvukem. Když mám nyní noťas napojený na TV, přenáší tam kromě obrazu i zvuk, jenže monitory buďto repreaky nemají a i když je mají tak se prý napojují na zvukovou kartu PC, čili z notasu by mi zvuk asi nešel. Nemohu tento problém vyřešit ani sluchátky, jelikož z těch mi zvuk nejde při testování na připojené TV. Bohužel s monitory nemám žádné zkušenosti a nevím, zna fungují stejně jako TV při propojení v noťasem a tady směřuje má otázka, respektive rada od vás. Mohu svůj problém řešit koupí monitoru? Pokud ano, s reproduktory, nebo bez? Rozhraní mám jak na VGA tak i na HDMI.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor k notasu s nefunkční obrazovkou

Příspěvek od Suke001 »

Přes Hdmi se přenáší i zvuk, takže vyber monitor s repro a hotovo.
marosho
Nováček
Nováček
Registrován: 16. úno 2016

Re: Monitor k notasu s nefunkční obrazovkou

Příspěvek od marosho »

Takže VGA nebrat?
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor k notasu s nefunkční obrazovkou

Příspěvek od CageJ »

urcite nie
AMD RYZEN 2700X 4.2GHz@watercooled, 32GB DDR4 2,8GHz, AsRock B450 GAMING K4, RIOTORO GOLD 650W; ASUS DUAL RTX 2060; CoolerMaster ML500; AMD RYZEN 3600X, NOCTUA NH-D15, ASUS STRIX B450-F GAMING, SuperFlower GK550, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitor k notasu s nefunkční obrazovkou

Příspěvek od Zivan »

Pokud tu nechces za chvili zas resit, proc je rozmazane pismo a proc nekdy pres obraz behaji pruhy, tak ne :)

Pokud ho pripojis k TV a zvuk ti jde z TV, tak ti repro logicky nehraje, ale jde to zmenit v nastaveni. Jinak repro v monitoru vetsinou nestoji za nic.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
marosho
Nováček
Nováček
Registrován: 16. úno 2016

Re: Monitor k notasu s nefunkční obrazovkou

Příspěvek od marosho »

Díky za rady, poslechnu vás a koupím ten s HDMI. Jinak taky díky za radu, že zvuk můžu přenastavit na noťasu. Hned jsem si s tím pohrál a už mi jde z notasu, takže možná se vykašlu na monitor s repro a koupím bez, ale to ještě uvidím.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“