neskutočne pomalé nové Lenovo Ideapad 320 s i3/8GB RAM!!!

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: neskutočne pomalé nové Lenovo Ideapad 320 s i3/8GB RAM!!

Příspěvek od Butch »

Nemusi nutne, je to cca 2-3roky zpet. Kupovali jsme tusim E550(presne uz si model nepamatuji ale muzu zjistit) s pomalym HDD a i kdyz smart a HD tune ok, byl proste pro praci nepouzitelny. Byla nutna vymena za SSD hned v prvnich dnech pouzivani.


Disk byl pritom v poradku, jen proste malo vykonny. Pritom jinak byl notes pomerne vykonny, od cpu po GPU, akorat ten HDD byl uz od zacatku brzda.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
jano101
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: neskutočne pomalé nové Lenovo Ideapad 320 s i3/8GB RAM!!

Příspěvek od jano101 »

orgasmic

píše veľmi správne !!!

i ja osobne mám na všetkých svojich PC kde je systém SSD baviť sa o rýchlosti nemá ani význam to je absolútne nepopieratelné dokonca i pravidelne všetkým čo robím servisujem pc vymienam systémové disky za SSD a i doporučujem ostatným.

takže o SSD sa prosím nebavme to je každému jasné!!!!

skôr hľadajme príčinu prečo tieto lenová idú tak desne !!!

jeden môj známi má taktiež lenovo s i3 a čoskoro bude po záruke tak mu tám skúsim narvať namiesto CD mechaniky SSD ako systém dám všetko na novo a uvidíme ako to pojede :ň už sa na to teším!!!

posledná vec však roky rokúce sme mali v notebookoch 5400 otáčkové disky lepšie triedy 7200 a i teraz sa pravidelne stretávam s rôznymi systémami až po win10 a viem ako idú a nie je to to žiadna katastrofa !!!

ale ako tie lenová idú do katastrofa je !!!

PS ale nikto mi ešte neodpovedal čo to ako lenovo rozdeľuje disk čo to má za politiku!!! -rád by som jej porozumel

2T disk rozdelí na

disk C má 1790 GB kde je systém :)
disk D má 25 GB
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: neskutočne pomalé nové Lenovo Ideapad 320 s i3/8GB RAM!!

Příspěvek od anarkii »

Prošlo mi rukama několik vadnejch HDD a vždycky to byly vadný sektory (BSOD) a nebo byly hlučný, nikdy se vada neprojevovala tak, že by systém byl zabržděnej. 5400 RPM disk zase není taková hrůza.

Takže jak jsem psal, tipoval bych to na SW problém - přes pkeyui/produkey vytáhnout z BIOSu S/N, následně stáhnout z webu MS odpovídající verzi Windows a nainstalovat.

Při té příležitosti upravit oddíly - 50GB na systém, zbytek na data a recovery oddíl klidně nechat.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: neskutočne pomalé nové Lenovo Ideapad 320 s i3/8GB RAM!!

Příspěvek od zsdx »

PS ale nikto mi ešte neodpovedal čo to ako lenovo rozdeľuje disk čo to má za politiku!!! -rád by som jej porozumel

2T disk rozdelí na

disk C má 1790 GB kde je systém :)
disk D má 25 GB
Jednoduche, pokud si prohlednes prislusny skript. 25GB ma recovery a vytvari se nezavisle na velikost disku na jeho konci shrinkem. Je to ostatne i doporuceny postup Microsoftem.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“