Msi GX 60 vadna grafika

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
hutas
Nováček
Nováček
Registrován: 19. kvě 2017

Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od hutas »

Zdravim mam problem stim starsim notasem jel zhruba 5 let bez problemu
Asi minuli tyden se me poprve zahriznul win nevenoval jsem tomu moc pozornost a restart stalo se to jeste parkrat v obdobi 5dnu.Kdyz najednou prisla modra smrt a notas se restartoval ve smyckach obcas najel ale min. Skusil jsem dat opravu do tovarni nastaveni win10 vypadalo vse slape do te doby dokud jsem nenainstaloval ovladace na grafiku v pulce instalace modra smrt skousel jsem to nekolikrat vzdy stejny vysledek skousel ruzne ovladace i primo od msi. Tak ze notebook mi jel jen na zakladnich ovladacich ve win.Nakonec jsem skusil preinstalovat cely win vse vypadalo v pohode do te doby nez jsem zacal instalovat driwer na grafiku
vselijak to preskakovalo ale nainstaloval se. V protokolo dokonce bylo vse poradku. Po restartu okamzite modra smrt po dvou restartech win najel. Tak ze mi je jasny ze graficka karta je asi v haji.
jsou tam dve AMD Radeon HD 7660G (Trinity)AMD HD7970M/2GB GDDR5
Otazka je ktera je v haji tipl bych to na integrovanou pres ni jede prevazne vse ta druha je jen na hry.
Nejak se toho notase nechci zbavit sice uz to je dedecek nejake rady na opravu?
Vymena cipu je cenove nerealna mozna reball cipu ale vyplati se to ? hrat na nem uz urcite nechci jen net a nejake ten film.Jinak marne sem hledam v biosu jeste se karty nedaji prepnoutmezi sebou proste sem to tam nenasel nechapu proc to tam nejde. Je moznost to nejak prepnout jinak aby se ta vadna karta vypla a jelo to jen na te druhe treba manualne?
Jinak jsem delal testy disku a pameti vse v poradku.
Dekuji za rady.
Ryzen 1700 3,8Ghz/1,35V Msi 370 carbon Noctua NH-U12S SE Kingston Hyper X 16Gb @2400/2933Mhz(oc) Samsung 960 Evo 500gb SAPPHIRE RADEON Pulse RX VEGA 56
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od Zivan »

Jen podle webu - nemas v ovladacich i volbu pro nastaveni prepinatelne grafiky? Pokud bys nastavil nizky vykon, tak by mohla fungovat jen ta integrovana:
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=254968.0
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od orgasmic »

Ta AMD 7970M je dost problémová a odchází dost často, takže problém bude v ní.
Můžeš zkusit oživení nahřátím, ale výsledek je nejasný a životnost také.
Asus Rog Strix G18
hutas
Nováček
Nováček
Registrován: 19. kvě 2017

Re: Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od hutas »

Zivan píše:Jen podle webu - nemas v ovladacich i volbu pro nastaveni prepinatelne grafiky? Pokud bys nastavil nizky vykon, tak by mohla fungovat jen ta integrovana:
https://forum-en.msi.com/index.php?topic=254968.0
Problem je ze tam vubec nedostanu ovladac pri instalaci mi to hodi modrou smrt tak ze jedu pouze na win10 nastesti se na integrovana chytla. Co se tyce 7970M fakt nevim co sni jako zapekat v troube se me fakt nechce aby sla treba mesic? Mozna ten reball udelat a pustit notas do sveta.
Nevideli jste nekde samostatny ovladac na HD 7660G (Trinity)?
Vypada ze ho asi necham doslouzit na net a filmy.....
Ryzen 1700 3,8Ghz/1,35V Msi 370 carbon Noctua NH-U12S SE Kingston Hyper X 16Gb @2400/2933Mhz(oc) Samsung 960 Evo 500gb SAPPHIRE RADEON Pulse RX VEGA 56
ScH0ll_kIll3r
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. bře 2006
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od ScH0ll_kIll3r »

Zdravím, podobnej problém jsem řešil u HPčka s HD6490M, kdykoliv se k ní snažím přistupovat, tak celej ntb komplet vytuhne. Na reflow/reball už ten ntb nemá hodnotu, tak jsem ho nechal jako surfovátko s integrovanou Intel HD3000.
AMD Ryzen 7 5800X | MSI B450 TOMAHAWK | GIGABYTE GeForce RTX 3070 VISION OC 8GB | HyperX Predator RGB 32GB (4x8GB) DDR4 3200
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od Zivan »

Ve spravci zarizeni vidis obe? Co tu 7970M zakazat?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
hutas
Nováček
Nováček
Registrován: 19. kvě 2017

Re: Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od hutas »

Ano vydim obe ano tu 7970M hned zakazal
Ryzen 1700 3,8Ghz/1,35V Msi 370 carbon Noctua NH-U12S SE Kingston Hyper X 16Gb @2400/2933Mhz(oc) Samsung 960 Evo 500gb SAPPHIRE RADEON Pulse RX VEGA 56
Bajdik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. srp 2007
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Msi GX 60 vadna grafika

Příspěvek od Bajdik »

Pokud nehrajes hry, tak bohate staci ta v procesoru :)
Jinak uz se mi parkrat stalo, ze desitky si natahly nejaky "novy" ovladac z netu a tim to spadlo.
Ale to asi nebude ten pripad. Jinak urcite notebook cisti (chlazeni). Vetsinou to je ta pricina chcipnuti.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“