samsung NF310 nenaštartuje poradíte ako zdiagnostikovať ?

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
jano101
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. led 2004
Kontaktovat uživatele:

samsung NF310 nenaštartuje poradíte ako zdiagnostikovať ?

Příspěvek od jano101 »

stručne a vecne ide o starý Netbook Samsung NF310

Obrázek
https://www.notebookcheck.net/Review-Sa ... 598.0.html

ide o nepoužívaný prístroj ale zaujímalo by ma čím by to mohlo byť že to nenaštartuje preto opíšem čo o nom viem:

* majiteľ sa stážoval že počas jeho rokov používania sa mu už stalo XX krát že netbook nenaštartoval a potom po čase naštartoval čiže zvykol si že netbook blbne
* ja som celkom určite našiel preseknutý kábel a ohnutý stredový plusový kolík na zdroji - zjavne ak mu to nešlo rval to tam až ho ohol
* zdroj bol solídne opravený teda v zdroji problém nie je

a teraz momentálny skutkový stav:

* notebook nabíja
* po zapnutí ledky bliknú tak ako majú ,no žiaľ nezapne sa monitor a po sekunde dvoch sa netbook vypne úplne
* i keď vytiahne batériu je výsledok rovnaký PS batéria nie je vadná!!!
* ak som netbook rozobral a vizuálne pozrel nezbadal som nič čo by bolo zaujímavé až na toto:
po zapnutí prúd plynulo stúpa až na hodnotu 4A čo je strop zdroja!! pritom badať ako sa začne hriať CPU /procak/ vetrák sa roztočí ale ani bios nenabehne ani pod svietenie LED sa nezapne!!!

TO JE Všetko čo viem napísať aj keď som HDD aj RAM vybral výsledok rovnaký!!!

ak máte skúsenosť čo a ako postupovať privítal by som ešte pred tým ako sa vyhodí

PS riešiť to regulárnou opravou je samozrejme nerentabilné!
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: samsung NF310 nenaštartuje poradíte ako zdiagnostikovať

Příspěvek od orgasmic »

To muze byt cokoliv a vzhledem k nulove hodnote s tim neudelas nic. Ja bych to tipoval na vadnou zakladovku.
Muzes jeste vyzkouset nahrati cipu
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“