Displayport problém

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Michelin777
Nováček
Nováček
Registrován: 12. dub 2018

Displayport problém

Příspěvek od Michelin777 »

Zdravím,
mám problém při zapínání notebooku, již v minulosti se mi stávalo, při otevření displaye a následnému zapnutí z režimu spánku,že nenaběhl obraz, musel jsem pohnout obrazovkou nahoru a dolu a většinou to naběhlo. postupem času se to zhoršilo natolik že nešlo ani podsvícení a notebooku se nenačetl obraz vůbec. Po napojení na monitor obraz fungoval. Notebook jsem nechal přeinstalovat Windows s tím že chyba bude někde v ovladačích, což před samotným přeinstalováním se to vyzkoušelo a zmíněná chyba se neobjevila. Po přeinstalování se problém s Displayport objevuje znovu, cca po každém 5 zapnutí z režimu spánku. Notebook běžně vůbec nepřipojuji na monitor, ani k jinému zařízení. v příloze jsem přidal print screen uvedené chyby.
Děkuji všem za případnou radu, s pozdravem Michal
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
anarkii
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 23. úno 2008
Bydliště: Brno

Re: Displayport problém

Příspěvek od anarkii »

Obrazovka notebooku asi bude propojená s eDP na základní desce (embedded DisplayPort)

https://www.google.com/search?q=embedde ... zQ5VLyYzRM:

Soudě podle toho, že problém řešilo zavření/otevření víka a s ext. monitorem to fungovalo korektně - problém by mohl být v plochým kabelu kterej propojuje obrazovku a základní desku.
Dell Precision 5570 | AMD Ryzen 5 5600G | PNY GeForce RTX 3060 12GB | CoolerMaster Centurion Silencio 450 | Noctua NH-U12P SE2 | Noctua NF-S12B ULN (2x) | Gigabyte A520M DS3H | PATRIOT Viper 4 Blackout Series 2x8GB DDR4 3200 MHz CL16 | be quiet! Pure Power 11 400W | WD Blue SSD SN570 1TB NVMe | SSD Intel 330 Series | Gigabyte G32QC | Cherry Stream Wireless | Logitech G502 | Klipsch R-15PM | Sony WH-1000XM4
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“