Lenovo G560 problém s dobíjením

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
jirsen
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2017

Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od jirsen »

Zdravím všechny,
koupil jsem novou baterii a potýkám se s následujícím problémem. Baterie byla nabitá, ale po jejím vybití se ntb vypnul (usnul). Od té doby se baterie dobije pouze pokud je ntb vypnutý. Při běžném provozu se na liště objevuje stav baterie, kde je "nápajen ze sítě, nedobíjí se". Po nějaké době začne signalizovat postupné vybíjení, přestože je ntb zapojen do sítě.
Jakmile je vybitá, dojde k hibernaci dle nastavení. Když jsem baterii vyndal, tak se objeví "není zjištěná žádná baterie". Po jejím zasunutí se baterie chvíli nabíjí, ale po chvílí se nabíjet přestane, dochází opět k jejímu vybití a uspání ntb a to přestože je po celou dobu ntb připojen k síti. Předpokládal bych, že jakmile se baterie vybije na nějakou úroveň, tak začne brát energii ze sítě.
Aktuálně
Je to celé nějaké divné. Možná mám někde něco špatně nastaveno, ale už jsem prošel kdeco a už mě nic nenapadá. Poradíte někdo?
Zivan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 30. čer 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od Zivan »

Je to originalni baterie?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
jirsen
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2017

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od jirsen »

Objednáno z Aliexpress jako originální baterie pro Lenovo, zezadu je štítek s označením typu L09S6Y02, což je i na baterii původní. Původní měla kapacitu 4400mAh a ta nová má 5200.
jirsen
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2017

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od jirsen »

Nikoho nic nenapadá? Stav se mírně zlepšil, nicméně problémy pokračují. Nyní je následující stav:
- pokud je ntb napájen ze sítě, je na baterii popis "napájen ze sítě, nenabíjí se"
- tu a tam se ale stane, že se baterie začne vybíjet, ale nabíjet se nezačne - EXISTUJE NĚKDE NĚJAKÉ NASTAVENí, že se má baterie začít nabíjet např. pokud její stav poklesne pod třeba 10%?
- baterie se totiž začne vybíjet, ale už se nenabíjí, resp. baterie se musí úplně vybít, přejde do hibernace a teprve pak se baterie začne nabíjet na 100%. Pokud zapnu ntb dříve než je 100%, tak opět dochází z čerpání z baterie bez nabíjení
- pokud stav poklesne pod 10% objeví se, připojte k síti - no ale ntb je již připojen a přesto se nenabající, proto vytáhnu se sítě a opět připojím, baterie se pár minut nabíjí a pak opět přestane a celé se to opakuje dokud neztratím trpělivost a ntb nevypojím.
Možná mám opravdu jen něco někde špatně nastaveno.
Děkuji za rady
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od orgasmic »

Co by nikoho nic nenapadalo, když jsi tam dal neoriginální baterii.
Dej tam originál a nebudeš mít problémy.
Asus Rog Strix G18
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od Jája »

Co mě první napadne je, že máš slabou nabíječku - nestíhá dodávat šťávu současně pro nabíjení i provoz notebooku. Problém ale může být i jinde.
Vyzkoušej, jestli ještě máš, starou baterii. Proč jsi ji měnil?
Zkus jinou nabíječku dostatečně silnou dle parametrů notebooku.
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
martonelli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. lis 2007

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od martonelli »

Nie je to klasika lenovo + neoriginalna bateria /vlasne skusenosti aliex., ebay/.Skus update biosu /niektore novsie biosy povoluju neorig. baterie/.Inac reklamacia /vela zdaru s posielanim do chiny :-))/.
r9 5900x,RX6800XT giga,B550 giga master,32gb 4000mnz cl16 komplet custom voda
12900k,z690 strix auslus,32gb 4000mhz cl16,VGA RX6800XT taichi komplet custom voda
Moded book cpu coffe lake,z270 max. extreme asus,16gb 2900mhz cl16, VGA 1080ti msi,komplet custom voda
Athlon g3000 htpc/nas air
jirsen
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2017

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od jirsen »

Moje úvaha byla - Lenovo je čína, takže pokud koupím od Alíků baterii, kterou oni tam prodávají jako originál Lenovo, tak snad to tak bude. Prodejce tvrdí, že je to originál pro Lenovo a čísla baterií nové i staré sedí.
Stará baterie už vůbec nedržela, byla tam od začátku. Jakmile jsem vypnul napájení, tak ntb zhasnul. Když ji nyní dám, tak je situace stejná, prostě po vypojení za sítě ntb vypne.
Ještě mě napadlo, že původní baterie byla tuším 4400mAh, ale nová je 5200mAh. Že by tedy opravdu problém v zdroji/nabíječce?
Update biosu bych udělal, ale nejsem si jistý novou verzí. Aktuálně je tam verze 29CN38WW (2.15), model desky je Lenovo 20042.
Díky za další rady.
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od orgasmic »

Nešpekuluj, kup normální baterii na avacomu a budeš mít po problému.
Asus Rog Strix G18
jirsen
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2017

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od jirsen »

Díky za "dobré rady" i když jak vidím tak se tady skutečné rady nedočkám. Rada "kup si jinou baterii" není radou. Číňan opakovaně tvrdí, že toto normálně prodává a nikdo si nikdy nestěžoval. Proto hledám řešení tady, protože mám buďto něco špatně nastavené v ntb nebo je někde další vada. Ona totiž už nenabíjí ani stará baterie, resp. pokud ji vložím, tak se ntb samovolně vypíná při větší zátěži. Takže hádám, jestli to není i vadný adaptér.
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od Jája »

To jsi ještě nezkusil jinou nabíječku? jsem ti to psal hned.
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
jirsen
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2017

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od jirsen »

Novou nabíječku jsem nezkoušel. Proč? Jestliže se ntb dovede nabít, jestliže je vypnutý, tak nemyslím, že by byl problém v nabíječce. I když ...
Dnes jsem zaregistroval, že jakmile jsem začal k zapnutým běžným aplikacím (mail, chrom, openoffice) začal sledovat živý webinář, téměř okamžitě došlo ke stavu, kdy se objevila indikace, že ntb se nenabíjí (byť je připojen k síti) a začala se spotřebovávat baterie. Jelikož webinář měl trvat cca 2 hodiny a ntb ukázal, že kapacita stačí na 1:30, jsem se děsně naštval, ale zároveň udělal toto.
- zdroj byl celkem horký, asi jak byl celé odpoledne zapojel do sítě, tak jsem ho obložil mraženou zeleninou v domnění, že pokud je tam nějaká tepelná pojistka, tak k vypojení nedojde :-D :-D :-D :-D
- jelikož přesto docházelo k nenabíjení, resp. vyčerpávání baterie, tak jsem ještě udělal další opatření.
- vypnul jsem vše nepotřebné, nechal pouze webinář a úplně utlumil jas monitoru
K mému překvapení se baterie z 89% nabila a po 10-ti minutách indikuje 99%, napájen ze sítě a nabíjí se. A po dalších 5ti minutách tam bylo 100% plně nabito.
Z toho dedukuju tyto možné závěry, že
- jelikož je nová baterie kapacitně větší 5200mAh (původně byla 4400mAh), tak prostě stávající nabíječ nestačí
- jelikož dochází k vysoké spotřebě zapojených aplikací, tak nabíječ nestíhá dodávat do ntb i baterie zároveň a proto se nenabíjí, ale vybíjí
- no a poslední závěr, že potřebuju nový nabíječ, jelikož starý je už vadný.
Tak nějak jsem tedy vyloučil závadu na baterii. Ale jestli máte někdo jiný názor, tak sem s ním.
Děkuji předem
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od zsdx »

poslední závěr, že potřebuju nový nabíječ, jelikož starý je už vadný.
Bingo!
Jája
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Prostějov

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od Jája »

Podobnou věc už jsem párkrát řešil a lidi tam neměli ani novou/jinou baterku, dokonce i u cca půl roku starýho ntb. Adaptér prostě "zvadnul" a je ho potřeba vyměnit.
Zajdi s notebookem do nějaké kamenné prodejny a řekni že na to chceš adapter a rovnou ho vyzkoušej - pusť zátěžový test třeba OCCT nebo Prime95 a sleduj jestli dobíjí.
Core i7 8700K , Asus Prime Z370-A, 2x8GB DDR4 3200 G.Skill TridentZ, GTX1060 6GB, Adata SX 8200 Pro 512GB, 120GB Intel SSD 320, 2x Crucial MX500 1TB, X-Fi Titanium, 22" LG W2252TQ, EK water blocks (CPU+GPU, DDC1+EKtop, NexXxos Pro III+II), Avance C001 Terminator, Seasonic Focus GX-650
jirsen
Nováček
Nováček
Registrován: 18. pro 2017

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od jirsen »

Tak potvrzuji vadný adaptér a nebo vysvětlení, že původní adaptér nestačil dobíjet novou baterii s větší kapacitou.
Děkuji všem
Bajdik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 20. srp 2007
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo G560 problém s dobíjením

Příspěvek od Bajdik »

Mozna stacilo ten adapter jen rozlousknout a vymenit kondenzator za par korun..
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“