Přidání SSD

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
napad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2017

Přidání SSD

Příspěvek od napad »

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, mám v plánu na svém notebooku Lenovo G500 vyměnit stávající HDD za SSD.
Chtěl bych v notebooku nechat oba disky SSD na programy a HDD na soubory. Jen nevím, zdali mám HDD nechat tam kde je, z důvodu chlazení a SSD dát místo DVD mechaniky a nebo to udělat naopak?

Někde jsem četl, že se SSD taky dost zahřívá a nesvědčí jim to a HDD nebude tak moc využívaný, jelikož bude jen na soubory. Zase HDD mají mechanické části.

Díky za rady
Sestava:Sapphire Radeon HD 6670,AMD Phenom II X6 Six-Core,Gigabyte MB 870A-USB3,AMD,8 GB RAM,Seasonic Focus Plus 550 Gold,SAMSUNG EVO 840 120 GB,WD RED 2TB,Windows 7 Home
Murun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. říj 2005

Re: Přidání SSD

Příspěvek od Murun »

"oba disky SSD na programy a HDD na soubory"

V notebooku je teď jen jeden pevný disk, ne? Takže budeš mít jeden pevný disk (původní) na data, a jedno SSD (nové) na programy, chápu-li to dobře. Kde se vzalo to druhé SSD?

Obyčejné SATA SSD se nebude zahřívat víc než pevný disk, tak je celkem jedno, kam dáš co.
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Přidání SSD

Příspěvek od zsdx »

Murun: Nefunguje ti OCR ;)
"oba disky SSD na programy a HDD na soubory"
Na desate pozici ma byt oddelovac, bud carka, tecka nebo pomlcka.

Vhodnejsi je dat SSD misto HDD, u techto starsich notebooku je tam zarucene rychlejsi SATA.
napad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2017

Re: Přidání SSD

Příspěvek od napad »

Myslel jsem to tak, že nechci HDD úplně z notebooku vyndat, ale nechat ho s nově přidaným SSD v notebooku. Ptám se ale na to, zdali je lepší HDD nechat na svém místě a SSD osadit místo DVD mechaniky a nebo naopak.

Díky tedy za rady.
Sestava:Sapphire Radeon HD 6670,AMD Phenom II X6 Six-Core,Gigabyte MB 870A-USB3,AMD,8 GB RAM,Seasonic Focus Plus 550 Gold,SAMSUNG EVO 840 120 GB,WD RED 2TB,Windows 7 Home
Exp
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. črc 2004
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidání SSD

Příspěvek od Exp »

Napsal ti to kolega vyse, SSD dat na misto stavajiciho HDD.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Přidání SSD

Příspěvek od werygood »

Já dal SSD místo DVD mechaniky, z Aliexpressu jsem koupil tohle - https://www.aliexpress.com/item/Univers ... 07640.html - je to vyrobené celkem dobře, akorát je potřeba to do toho NTB rozumně nacpat (já ho musel celý rozdělat, protože jsem se nemohl trefit do SATA konektoru a ohýbal se mi). Druhou věcí bylo správně přepnout takový malý přepínač v tom boxíku, je nutné jej mít ve správné poloze, jinak bude NTB zlobit. Docela jsem se s tím nasral, než se to rozjelo, ale nakonec to dobře dopadlo a vše běží.
napad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2017

Re: Přidání SSD

Příspěvek od napad »

Exp: Taky jsme poděkoval za rady ;) .
werygood: Díky za tip a k čemu je prosím tě ten přepínač?
Sestava:Sapphire Radeon HD 6670,AMD Phenom II X6 Six-Core,Gigabyte MB 870A-USB3,AMD,8 GB RAM,Seasonic Focus Plus 550 Gold,SAMSUNG EVO 840 120 GB,WD RED 2TB,Windows 7 Home
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Přidání SSD

Příspěvek od werygood »

http://forum.notebookreview.com/threads ... ch.739486/

Nikdy jsem to moc nezkoumal, anglické vysvětlení je v odkaze nahoře. Mně se týkalo " depending on the model of your machine, you may need to utilize the switch if you're having sleep/standby/shutdown issues after caddying your drive." , nechtěl se mi vypínat notebook. Tak jsem to zas celé rozebral (^^ výše jsem psal, kolik s tím bylo sraní), přepínač přepnul, notebook se vypína v pořádku, akorát při každém zapnutí skočí automaticky do BIOSu. Ten přepínač má tři polohy, takže bych mohl zkusit ještě tu třetí, ale rozebírat celý noťas znova a vyndavat to ven fakt nehodlám :lol:

Používám jej sporadicky, tak mi to zas tak nevadí a za to obrovské zrychlení to stojí.
napad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2017

Re: Přidání SSD

Příspěvek od napad »

Já dohledal tohle - http://g02.a.alicdn.com/kf/HTB1CAjNIpXX ... 5-Hard.jpg . Tak že je otázkou co máš za typ výrobce.

Jen bych se rád zeptal zkušenějších, jaké rozhraní je u DVD mechaniky u notebooku Lenovo IdeaPad G500?
Sestava:Sapphire Radeon HD 6670,AMD Phenom II X6 Six-Core,Gigabyte MB 870A-USB3,AMD,8 GB RAM,Seasonic Focus Plus 550 Gold,SAMSUNG EVO 840 120 GB,WD RED 2TB,Windows 7 Home
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Přidání SSD

Příspěvek od werygood »

Jo to je ono, mam ASUS, ale vimto ze v pravo to nefungovalo, je holt potreba to prozkouset a hlavne o tom vubec vedet... v tom ntb bude slimline SATA, tak jako ve vsech ostatnich.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“