Acer aspire v3-772g upgrade na ssd - nefunguje jak by měl

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Xilafak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2018

Acer aspire v3-772g upgrade na ssd - nefunguje jak by měl

Příspěvek od Xilafak »

Ahoj,

Na výše uvedený notebook jsem se rozhodl koupit si SSD disk, na který bych následně nainstaloval čistý win10. Vybral jsem si kingston UV500 120gb. Starý HDD jsem odpojil a dal jsem jej do SATA II a na jeho místo jsem zapojil SSD do SATA III. Jakmile jsem spustil notebook, tak se mi načítání zastavilo na úvodní obrazovce Acer. Trvalo to dlouho, proto jsem šel do biosu, nastavil sata z AHCI na IDE a dal restart. Zhruba po minute a pul jsem se dostal k instalaci win10. Vše proběhlo vpořádku. Po restartování mi notas opět čekal s obrazovkou acer asi minutu a půl, než naskočil win. Na ploše jsem byl asi za 5s. Systém šlape svižně. Když jsem ibstaloval ovladače. Musel jsem přes registry atd.. změnit IDE na AHCI. Ovšem start ze prodloužil z minuty a pul na skoro 10min.

Nemáte s tímto někdo zkušenost?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Acer aspire v3-772g upgrade na ssd - nefunguje jak by mě

Příspěvek od zsdx »

Jak se to chova bez stareho disku?
Xilafak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2018

Re: Acer aspire v3-772g upgrade na ssd - nefunguje jak by mě

Příspěvek od Xilafak »

Úplně stejně jak s ním. IDE cca ta minuta a pul a AHCI až 10 min, jakmile to přelouská acer obrazovku, win naskočí během okamžiku. Zkoušel jsem start bez SSD a HDD, obrazovka acer během sekundy zmizela a hned naskočilo, že není zapojený žádný disk. S HDD start normální, zhruba do 30sek celý proces, win nabíhal pomaleji. Zapojím SSD a sekne se to, nezáleží na pořadí bootování v biosu. Měl jsem jej jako poslední a bootovací flash jako první a stejně tam byly prodlevy.
Xilafak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2018

Re: Acer aspire v3-772g upgrade na ssd - nefunguje jak by mě

Příspěvek od Xilafak »

Zkusil jsem disk připojit na stolní PC a start proběhl komplet do 8 sekund.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: Acer aspire v3-772g upgrade na ssd - nefunguje jak by mě

Příspěvek od Shaquille »

napada me bud problem s fastbootem (podival bych se na nastaveni v biosu a OS)
nebo muze delat problem Intel Management Engine ve Win 10. U jednhoho starsiho stroji po updatu na Windows 10 byly problemy se startem a vypinanim stroje (nevypnul se, jen zcernala obrazovka). Dal jsem tam verzi Intel Management Engine tusim 8xxxx a bylo po problemech.
https://www.windowscentral.com/sites/wp ... k=JvZP4X6U
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
Xilafak
Nováček
Nováček
Registrován: 15. srp 2018

Re: Acer aspire v3-772g upgrade na ssd - nefunguje jak by mě

Příspěvek od Xilafak »

Vyzkoušel jsem a nic. Aktualizoval jsem všechny ovladače a bez kladného výsledku.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“