Getac B300G5 problém s biosem (heslo nezmizelo)

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
1-Honza
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2015
Bydliště: Hradec Králové

Getac B300G5 problém s biosem (heslo nezmizelo)

Příspěvek od 1-Honza »

Stala se mi taková nepříjemná věc. Koupil jsem použitý notebook s heslem na biosu, heslo mi prodejce sdělil, takže nebyl problém se do něj dostat. Protože mě nebaví psát heslo, pokaždé když chci něco nastavit v biosu, rozhodl jsem se ho smazat. Najel jsem do nabídky SECURITY, zadal steré heslo a další řádky nechal prázdné a odentroval. Protože z nějakého důvodu měl původní majitel vypnuté bootování z flashdisku ( a já chtěl provést čistou instalaci z flešky) , chtěl jsem ho povolit, ale nešlo mi to změnit. Napadlo mě, jestli jsem něco nezadal špatně při rušení hesla, najel jsem zase do nabídky SECURITY a začal znovu psát staré heslo. Když jsem odentroval první řádek a začal psát do druhého, uvědomil jsem si, že vlastně zadávám nové heslo. Proto jsem z nabídky vyskočil ( aniž bych dopsal druhý řádek a potvrdil nové heslo) a ještě jednou jsem zkusil zapnout bootování z flashdisku. Samozřejmě to pořád nešlo. Řekl jsem si, že je asi potřeba nejdřív uložit nastavení ( když jsem smazal heslo) a při dalším vstupu do biosu, už by to mohlo jít změnit. A to byla velká chyba, po restartu to chtělo zase heslo do biosu, ale to původní už nefunguje. Bios byl asi nějakej divnej už od začátku, když tam nešlo měnit nastavení a asi se to tam nějak celý podělalo.

Zkoušel jsem různý kombinace původního hesla, jeho části a tak různě, ale nic nefunguje, nevím co s tím. Bios je Phoenix R1.03.170502

Jen pro doplnění, zkusil jsem kontaktovat výrobce notebooku, ten mi sdělil, že nejdříve potřebuje znát sériové číslo. To by nebyl problém, kdyby nebyla samolepka s číslem sedřená a nečitelná. Můžete mi případně poradit nějaký šikovný prográmek, který umí zjistit sériové číslo notebook ?
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: Getac B300G5 problém s biosem (heslo nezmizelo)

Příspěvek od zsdx »

Seriove cislo je v BIOSu ;)
Zkus ruzne diagnosticke programy, HWInfo kupr.
1-Honza
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2015
Bydliště: Hradec Králové

Re: Getac B300G5 problém s biosem (heslo nezmizelo)

Příspěvek od 1-Honza »

zsdx píše:Seriove cislo je v BIOSu ;)
Zkus ruzne diagnosticke programy, HWInfo kupr.
Jo v biosu jsem ho viděl, než to šlo všechno do kelu :wink: Ale nikde jsem si ho nenapsal, protože jsem nepočítal s tím, že to takhle dopadne. Díky za tip, zkusím to HWinfo.
1-Honza
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2015
Bydliště: Hradec Králové

Re: Getac B300G5 problém s biosem (heslo nezmizelo)

Příspěvek od 1-Honza »

HWinfo funguje :wink: . Sériové číslo už mám, ale bylo mi řečeno, že se jedná o speciálně upravený Laptop pro armádu, tak mi prý nemůžou pomoct. Jinak jsem na jiném fóru našel, že před pár lety někdo řešil stejný problém jako já na jiném notebooku a taky to byl Phoenix Bios.

Takže bacha na to, kdo máte PHOENIX BIOS !!!!
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“