HP 4530b nenabíjí baterii

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
jimi00
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: J.Hradec
Kontaktovat uživatele:

HP 4530b nenabíjí baterii

Příspěvek od jimi00 »

Ahoj, mám problém s notebookem HP 4530b.
Měnil jsem ventilátor na CPU, takže musela deska ven. Po složení a pokusu při spuštění se počítač (s vloženou baterií, připojen do sítě) zapnul a za pár sekund vypnul (zobrazilo se logo, nebo jsem se dostal i do biosu). To udělal několikrát a pak už nenajel. Nevím jestli to dělalo před tím, asi ne. Po vyjmutí baterie, když je napájen pouze ze sítě, ntb normálně najede a funguje, pouštěl jsem zátěžový testy a vše OK. Po vložení baterie při spuštěném notenooku se napájení ze sítě přepne okamžitě na baterii (je nabitá cca na 7%), ale nenabíjí se. Zkoušel jsem jiný silnějš zdroj a výsledek je stejný. Něco jsem googlil a konzultoval i ze servisem (ne original HP) a tvrdi mi (a i jsem vyčetl), že je v pytli baterie, že to některý HP dělají, když zůstane vložena vadná baterie, že ze sítě nenajedou. Náhradní nemám, musel bych koupit. Máte někdo takovou zkušenost, nebo je možný, že jsem vyjmutím desky a výměnem větráku, něco podělal? Díky za rady.
GA-M57 SLI-S4, AMD Phenom 8750, 8Gb DDR 2, HD 5670 1Gb
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: HP 4530b nenabíjí baterii

Příspěvek od pbjun »

Prostě smůla, baterka umřela ve stejnou chvíli... To se stává. Probooky ale mají levné origo díly, baterka tuším kolem litru. Hpčka občas zlobí, s vadnou baterkou třeba vůbec nejdou zapnout...
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RX 7900 XTX 24GB, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Ryzen 9 3900x, 32GB DDR4, RTX 3070 8GB, 1TB NVME Samsung
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“