Lenovo G770 pri zapnuti pc bezi ale na monitoru je tma..

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
vernon33
Nováček
Nováček
Registrován: 02. led 2019

Lenovo G770 pri zapnuti pc bezi ale na monitoru je tma..

Příspěvek od vernon33 »

Ahoj, potrebuji nutne pomoct prosim, mam notebook lenovo g770 mam ho uz 6 let a stalo se mi ze se seknul a vydaval jen hlasity bzukot.. Nic nereagovalo tak jsem podrzel zap/vyp az se notebook vypnul. Dal jsem mu chvili cca 30 minut a zapnul ho. Jde slyset ze bezi ale obrazovka ne cerna po cca 10 minutach se sam vypne.. UZ jsou to 4 dny co to zkouším. Nevite prosim co s tim? Co je spatne? Vyplati se to opravovat? Pekne prosim o kazdou radu ja jsem uplny antitalent na pc
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Lenovo G770 pri zapnuti pc bezi ale na monitoru je tma..

Příspěvek od orgasmic »

To ti nezbyde nic jineho, nez servis. Tady nic nevyresime.
Asus Rog Strix G18
1-Honza
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. led 2015
Bydliště: Hradec Králové

Re: Lenovo G770 pri zapnuti pc bezi ale na monitoru je tma..

Příspěvek od 1-Honza »

Jestli je tam grafika od Radeonu, tak ti pravděpodobně povolil cín na GPU Vlivem zahřívání a chladnutí časem cín praská a vytvoří se tzv studený spoj. Takže reflow může pomoct, ale lepší je reballing nejlépe do olovnaté pájky. Vzhledem ke stáří notebooku bych se spíš podíval po něčem lepším.
certes
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 12. říj 2008

Re: Lenovo G770 pri zapnuti pc bezi ale na monitoru je tma..

Příspěvek od certes »

Zkus ještě externí displej. Jinak horkovzdušku (pistol) + bezkontaktní teploměr, NTB rozebrat, na MB pečlivě utěsnit pár vrstev alobalu, nechat otvor pouze pro GPU a zahřát na 220°C cca 5-10min. Bacha aby se neroztavily plasty. Je to bez záruky ale mi to pomohlo.
Ryzen 7 5800X@87W - NH-U12A - TUF B550 - 4x8GB 3600CL16 - RX 5600XT@130W - 870 EVO + 860 EVO - TX550M 550W - Xonar DX - EIZO FG2421
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“