Registrace  •  FAQ  •  Pravidla fóra  •  Uživatelské blogy  •  PCTuning.cz  •  Hledat  • Přihlášení
 • Funkce report, slouží pro upozornění na porušení pravidel, ne vzkazy moderátorům.

Právě je so 30. květen 2020, 00:19

Zobrazit příspěvky bez odpovědiZobrazit aktivní témata

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět: Lenovo Y520 - Bug textur a sekající se zvuk při hraní
PříspěvekZaslal v: po 23. březen 2020, 16:38 
Nováček
Nováček

Dobrý den,
Již delší dobu řeším problém na svém notebooku Lenovo Y520, kde se potýkám s neskutečnými zvukovými i vizuálními freezy. Jsem analfabet co se týče PC, ale drivery atd. jsem aktualizoval.
Ve hře Fortnite se mi seká občasně jak zvuk, tak i obraz. Jsou to dropy z 130 FPS na 1-40 FPS a tak pořád dokola.

Když se podívám do správce úloh a zkontroluji výkon, tak vidím pravidelné dropy výkonu procesu.
Nevíte prosím, čím by to mohlo být? VIZ. FOTO https://ibb.co/N3LT6TC

Děkuji mnohokrát
Javi

PS: Jestli jsem ve špatném fóru, tak se omlouvám.

//Baneshee - přesun do notebooků

Předmět: Re: I5 7300HQ - Bug textur a sekající se zvuk při hraní
PříspěvekZaslal v: po 23. březen 2020, 16:49 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Ahoj, v první řadě bych řešil teploty, jestli se to při hraní nepřehřívá, stáhni třeba HW info a tam koukni jak se to v zátěži chová.

//Jinak asi v noteboocích by to bylo o něco lepší, ale to je jedno. Jestli to nevyhovuje, tak to moderátor kdyžtak přesune.

PříspěvekZaslal v: po 23. březen 2020, 18:18 
Nováček
Nováček

Ahoj,
Už jsem to kontroloval a díky moc za tip. V zátěži 97°C, což je nejspíše kámen úrazu že? Koupím nějakou chladící podložku.
BTW zajímavé je, že při hraní LoL jsem někde kolem 67°C.¨

FOTO z HWinfo - https://ibb.co/XSvDMvG

PříspěvekZaslal v: po 23. březen 2020, 21:31 
Začátečník
Začátečník
Obrázek uživatele

Tak každá hra je na procesor jinak náročná. Jako taková první pomoc může zabrat omezení fps na nějakou nižší hodnotu (tím klesne zátěž a samozřejmě teplota), podložka trochu pomoct může, ale moc bych od toho nečekal, pokud je to hodně zabordelené, tak to nemusí pomoct vůbec. Nejlepší je to vyčistit a případně přepastovat kdyby bylo třeba, v horším případě nechat vyměnit i větrák pokud by byl KO. Vyčistit to by mělo bohatě stačit za předpokladu že ten notebook jako nový hry zvládal v pohodě a nepokazilo se tam něco, 98 °C by to fakt mít nemělo.

Předmět: Re: Lenovo Y520 - Bug textur a sekající se zvuk při hraní
PříspěvekZaslal v: st 25. březen 2020, 08:51 
Nováček
Nováček

Ahoj,
Tak s podložkou jsou teploty někde kolem 80-85 °C v hodinové zátěži a už ani HWInfo neukazujke žádná "červené" čísla. Po změně nastavení kvality textur z low na medium už pěkně načítájí, ale pořád je tady problém s FPS dropy z nějakých 90FPS na 1-4 fps po dobu třeba 2 vteřin. V tomto dropu i se mi seká i zvuk, něco na styl vypojování a zapojování sluchátek :sad: :lol: Jinak specifikace notebooku by měly být v pohodě.
Jedná se o Lenovo Y520 - https://www.bazarcom.cz/notebooky/lenovo-legion-y520-15ikbn--intel-core-i5-7300hq--8gb-ram--256gb-ssd--nvidia-gtx-1050-4gb/?gclid=CjwKCAjwguzzBRBiEiwAgU0FTwK_M5LSpcoiwPiAvp2JFitupur2xLKKUsRGKhCzASBd29U3OSqfLBoC-2IQAvD_BwE

Díky moc za rady.

Odpovědět na téma  [ 5 příspěvků ] 

Čas je uváděn v UTC + 1 hodina

Přejít do sekce:

Kdo je přihlášený

Uživatelé procházející si tuto sekci: Žádní registrovaní uživatelé a 1 anonymní