Lenovo Y520 - Bug textur a sekající se zvuk při hraní

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
Darino01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2013

Lenovo Y520 - Bug textur a sekající se zvuk při hraní

Příspěvek od Darino01 »

Dobrý den,
Již delší dobu řeším problém na svém notebooku Lenovo Y520, kde se potýkám s neskutečnými zvukovými i vizuálními freezy. Jsem analfabet co se týče PC, ale drivery atd. jsem aktualizoval.
Ve hře Fortnite se mi seká občasně jak zvuk, tak i obraz. Jsou to dropy z 130 FPS na 1-40 FPS a tak pořád dokola.

Když se podívám do správce úloh a zkontroluji výkon, tak vidím pravidelné dropy výkonu procesu.
Nevíte prosím, čím by to mohlo být? VIZ. FOTO https://ibb.co/N3LT6TC

Děkuji mnohokrát
Javi

PS: Jestli jsem ve špatném fóru, tak se omlouvám.

//Baneshee - přesun do notebooků
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: I5 7300HQ - Bug textur a sekající se zvuk při hraní

Příspěvek od Atapi »

Ahoj, v první řadě bych řešil teploty, jestli se to při hraní nepřehřívá, stáhni třeba HW info a tam koukni jak se to v zátěži chová.

//Jinak asi v noteboocích by to bylo o něco lepší, ale to je jedno. Jestli to nevyhovuje, tak to moderátor kdyžtak přesune.
Obrázek
Darino01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2013

Re: I5 7300HQ - Bug textur a sekající se zvuk při hraní

Příspěvek od Darino01 »

Ahoj,
Už jsem to kontroloval a díky moc za tip. V zátěži 97°C, což je nejspíše kámen úrazu že? Koupím nějakou chladící podložku.
BTW zajímavé je, že při hraní LoL jsem někde kolem 67°C.¨

FOTO z HWinfo - https://ibb.co/XSvDMvG
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: I5 7300HQ - Bug textur a sekající se zvuk při hraní

Příspěvek od Atapi »

Tak každá hra je na procesor jinak náročná. Jako taková první pomoc může zabrat omezení fps na nějakou nižší hodnotu (tím klesne zátěž a samozřejmě teplota), podložka trochu pomoct může, ale moc bych od toho nečekal, pokud je to hodně zabordelené, tak to nemusí pomoct vůbec. Nejlepší je to vyčistit a případně přepastovat kdyby bylo třeba, v horším případě nechat vyměnit i větrák pokud by byl KO. Vyčistit to by mělo bohatě stačit za předpokladu že ten notebook jako nový hry zvládal v pohodě a nepokazilo se tam něco, 98 °C by to fakt mít nemělo.
Obrázek
Darino01
Nováček
Nováček
Registrován: 10. lis 2013

Re: Lenovo Y520 - Bug textur a sekající se zvuk při hraní

Příspěvek od Darino01 »

Ahoj,
Tak s podložkou jsou teploty někde kolem 80-85 °C v hodinové zátěži a už ani HWInfo neukazujke žádná "červené" čísla. Po změně nastavení kvality textur z low na medium už pěkně načítájí, ale pořád je tady problém s FPS dropy z nějakých 90FPS na 1-4 fps po dobu třeba 2 vteřin. V tomto dropu i se mi seká i zvuk, něco na styl vypojování a zapojování sluchátek :sad: :lol: Jinak specifikace notebooku by měly být v pohodě.
Jedná se o Lenovo Y520 - https://www.bazarcom.cz/notebooky/lenov ... 2IQAvD_BwE

Díky moc za rady.
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“