Osobní dovoz notebooku z USA

Doporučení, výběry, názory a řešení problémů s notebooky, UMPC, deskbooky, apod.

Moderátor: Don

Odpovědět
asdorix
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2020

Osobní dovoz notebooku z USA

Příspěvek od asdorix »

Zdravím,

chystám se na podzim, popřípadě jakmile to situace dovolí, v rámci univerzity, na výměnný studijní pobyt do USA. Jelikož můj stařičký Acer E1-572G už má ty nejlepší léta za sebou, rozhodl jsem se, že využiji možnosti a koupím si ntb v USA. Narazil jsem na jeden problém, aktuálně pracuji v jedné firmě a mám taky firemní ntb(který si beru taky). Nevíte někdo jestli nebudou mít na celnici problém s tím, že budu mít dva ntb? Myslíte, že vysvětlení, že jeden je pracovní od firmy a jeden je můj jim bude stačit? Popřípadě jestli má někdo podobné zkušenosti; velmi podobně to budu mít asi aji s telefonem;. Docela nerad bych pak ještě řešil nějaké doplácení.
Budu rád za každý názor a zprávu, doufám, že se tady najde někdo, kdo s tím má zkušenosti.

Díky
Asdorix
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Osobní dovoz notebooku z USA

Příspěvek od orgasmic »

Jestli nepotáhneš od té elektroniky i krabici, tak můžeš být v klidu.
ale měl bys vědět, že se dopouštíš nelegální činnosti.
Asus Rog Strix G18
asdorix
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2020

Re: Osobní dovoz notebooku z USA

Příspěvek od asdorix »

Nemělo by toto spadat právě pod "Osvobození zboží dováženého cestujícími ze třetích zemí od cla, daně z přidané hodnoty (DPH) a spotřební daně (SPD) se vztahuje na dovoz zboží neobchodní povahy, tedy určeného pro osobní potřebu dovážející osoby nebo jako dar pro soukromou osobu, kdy dovoz se uskutečňuje pouze příležitostně." Tím pádem by se nemělo jednat o nelegální činnost? Jenom mě zajímá jak tohle vlastně je, jestli v případě věcí pro "osobní použití" se řeší hodnota produktu, nebo ne.
Bez_n1ck
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. pro 2006
Bydliště: Praha - Vinohrady

Re: Osobní dovoz notebooku z USA

Příspěvek od Bez_n1ck »

Byl jsem 2016 na aljašce a protože muj noťas už byl docela krám, tak jsem ho zabalil normálně do kufru. Pracovní jsem měl u sebe a nebyl problém. Ale s taháním obou u sebe nemám zkušenosti. Navíc při cestách z/do USA se nedoporučuje kufr zamykat (TSA rozstříhne).
PC: MB: ASUS TUF Z370-PRO GAMING ; CPU: INTEL Core i7-8700K @ 3,7GHz ; CPUcooler: Noctua NH-D14 ; GPU: GIGABYTE GTX2070 WINDFORCE 3X 8GB ; DDR4: 2x16 GB 2666MHz CL16 ; HDD: Samsung 960 EVO M.2 500GB + WD Green 2,5TB + WD Red 4TB + 2xWD Red 8TB ; CASE: Be Quiet! Dark Base 900 ; PSU: Corsair RM650x ; MOUSE: Logitech G700s ; KEYBOARD: Razer Huntsman Elite ; SOUND: Logitech X530 ; MONITOR: 2x Dell U2515H (25" QHD IPS) | Games, that you can play with me | Diablo III - Divina
NOTEBOOK: Dell Precision 7730 ; CPU: Intel Core i7-8750H ; GPU: nVidia Quadro P4200 8GB ; DDR4: 2x16GB 2667MHz ; HDD: Samsung NVMe 256GB + Samsung 980 EVO M.2 1TB ; FullHD
orgasmic
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. črc 2009

Re: Osobní dovoz notebooku z USA

Příspěvek od orgasmic »

U notebooku se clo neplatí, ale daň ano.
Asus Rog Strix G18
Odpovědět

Zpět na „Notebooky a netbooky“